Bałtyk-Karkonosze Tour 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bałtyk-Karkonosze Tour 2007 (oficjalnie DHL Bałtyk-Karkonosze Tour) – 15. edycja etapowego szosowego wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour, organizowana przez Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” z Jeleniej Góry i sponsorowana przez firmę DHL. Przeprowadzona w dniach 5–10 czerwca 2007, na trasie z Trzebiatowa do Jeleniej Góry o łącznej długości 932,9 km. Wyścig składał się z 8 etapów i prologu, a zaliczany był do kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour, posiadając kategorię UCI 2.2.

Przez sześć etapów w klasyfikacji generalnej prowadził Słowak Martin Riška, jednak po czasówce z Kowar na Przełęcz Okraj żółty trykot odebrał mu jego rodak Roman Broniš z polskiej grupy DHL-Author i to on został zwycięzcą całego wyścigu. W klasyfikacji punktowej najlepiej spisał się Krzysztof Jeżowski, najlepszym góralem został Roman Klimow, a najlepszą grupą okazała się DHL-Author.

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Etap Data Start – Meta km Zwycięzca etapu Lider
Prolog 4 czerwca Trzebiatów 33,6 Marcin Gębka Polska niewliczany do klasyfikacji
1. 5 czerwca TrzebiatówPyrzyce 176,4 Martin Riška Słowacja Martin Riška Słowacja
2. 6 czerwca Strzelce KrajeńskieSiedlec 213,8 Piotr Zaradny Polska Martin Riška Słowacja
3. 7 czerwca WolsztynŻary 133,7 Krzysztof Jeżowski Polska Martin Riška Słowacja
4. 8 czerwca ŻaryBogatynia 149,8 Marek Wesoły Polska Martin Riška Słowacja
5. 8 czerwca Zgorzelec – Zgorzelec 62,4 Piotr Zaradny Polska Martin Riška Słowacja
6. 9 czerwca KowaryPrzełęcz Okraj (ITT) 11,6 Radosław Romanik Polska Roman Broniš Słowacja
7. 9 czerwca Bolków – Bolków 100,5 Marcin Sapa Polska Roman Broniš Słowacja
8. 10 czerwca Lwówek ŚląskiJelenia Góra 141,3 Martin Riška Słowacja Roman Broniš Słowacja

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

DHL-Author[edytuj | edytuj kod]

1 Kazimierz Stafiej
2 Radosław Romanik
3 Krzysztof Ciesielski
4 Daniel Czajkowski
5 Marcin Sapa
6 Mateusz Komar
7 Piotr Zaradny
8 Roman Broniš
Dyrektor sportowy: Zbigniew Szczepkowski

MapaMap Bantprofi[edytuj | edytuj kod]

9 Sebastian Martyniak
10 Rafał Janik
11 Bartosz Wujczak
12 Szymon Szafraniak
13 Tomasz Kuraś
14 Krzysztof Łacznik
15 Dariusz Wojciechowski
Dyrektor sportowy: Robert Janik

Dynatek[edytuj | edytuj kod]

17 Piotr Barczyk
18 Artur Detko
19 Marcin Gębka
20 Krzysztof Krzywy
21 Wojciech Pawlak
22 Dawid Krupa
23 Wojciech Podobiński
24 Tomasz Krupiński
Dyrektor sportowy: Andrzej Domin

CCC Polsat Polkowice[edytuj | edytuj kod]

25 Krzysztof Jeżowski
26 Tomasz Kiendyś
27 Mateusz Mróz
28 Grzegorz Żołędziowski
29 Paweł Szaniawski
30 Jarosław Rębiewski
31 Marek Wesoły
32 Tomasz Lisowicz
Dyrektor sportowy: Marek Leśniewski

Team Premier[edytuj | edytuj kod]

33 Roman Klimow
34 Denis Galimzianow
35 Anton Afonin
36 Aleksandr Sieriebriakow
37 Timofiej Kritski
38 Siergiej Smirnow
39 Danił Komkow
40 Aleksiej Kunszin
Dyrektor sportowy: Giennadij Jeroszkin

Kalev Chocolate Team[edytuj | edytuj kod]

41 Marko Ainsalu
43 Janar Jermakov
44 Silvar Kibur
45 Andri Lebedev
46 Tommi Martinkainen
49 Adam Homolka
Dyrektor sportowy: Innar Mandoja

Team Swiag - Teka[edytuj | edytuj kod]

50 Rok Jerse
51 Uroš Šilar
52 Petr Herman
53 Martin Riška
54 Andrew Bardley
55 Hermann Katzensteiner
56 Ralph Scherzer
Dyrektor sportowy: Roland Wafler

NCH Team Cube[edytuj | edytuj kod]

57 Jan Faltynek
58 Jiří Faltys
59 Jiří Šíbl
60 Michal Trunec
61 Jan Šimek
62 Přemysl Totzauer
63 Radek Krummer
Dyrektor sportowy: Zdeněk Vosyka

Notebooksbilliger.de[edytuj | edytuj kod]

66 Stefan Muller
67 Marco Kiritschenko
68 Christoph Klipp
69 Henrik Wolter
70 Fabian Pohl
71 Patrick Keller
Dyrektor sportowy: Robert Szepurek

Reprezentacja narodowa Niemiec[edytuj | edytuj kod]

72 Robert Bartko
73 Guido Fulst
74 Robert Kriegs
75 Robert Muller
76 Karl-Christ Konig
77 Leif Lampater
78 Robert Bengsch
79 Henning Bommel
Dyrektor sportowy: Uwe Freese

Action - Uniqa[edytuj | edytuj kod]

80 Dariusz Rudnicki
81 Robert Radosz
82 Bohdan Bondariew
83 Krzysztof Miara
84 Jarosław Zarębski
85 Łukasz Bodnar
86 Błażej Janiaczyk
87 Marcin Osiński
Dyrektor sportowy: Piotr Kosmala

Weltour[edytuj | edytuj kod]

88 Wojciech Ziółkowski
89 Krzysztof Rzepecki
90 Łukasz Podolski
91 Tomasz Leśniak
92 Marcin Bartolewski
93 Konrad Dulas
94 Marek Maciejewski
95 Mateusz Łysy
Dyrektor sportowy: Dariusz Bigos

KT Team Isaac Torgau[edytuj | edytuj kod]

96 Karsten Rieger
97 Karsten Volkmann
98 Tobias Dorrer
99 Henri Werner
100 Daniel Strauch
101 Patrick Schubert
102 Florian Fromm
Dyrektor sportowy: Michael Schiffner

Pomorze Regionalna Polska[edytuj | edytuj kod]

103 Waldemar Dunst
105 Wojciech Polak
106 Piotr Chmielewski
107 Andrzej Liwiński
Dyrektor sportowy: Piotr Wadecki

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Prolog[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Punkty
1. Marcin Gębka  Polska Dynatek 13
2. Piotr Zaradny  Polska DHL-Author 9
3. Krzysztof Jeżowski  Polska CCC Polsat Polkowice 9
4. Artur Detko  Polska Dynatek 8
5. Tomasz Lisowicz  Polska CCC Polsat Polkowice 7
6. Dariusz Rudnicki  Polska Action - Uniqa 7

Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 3:59.38
2. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.03
3. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.09
4. Roman Broniš  Słowacja DHL-Author 0.09
5. Tomasz Lisowicz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.09
6. Marek Maciejewski  Polska Weltour 0.09
7. Wojciech Pawlak  Polska Dynatek 0.09
8. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.09
9. Błażej Janiaczyk  Polska Action - Uniqa 0.09
10. Tomi Martinkainen  Finlandia Kalev Chocolate Team 0.09
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 3:59.28
2. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.07
3. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.15
4. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.18
5. Roman Broniš  Słowacja DHL-Author 0.19

Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Piotr Zaradny  Polska DHL-Author 5.13.58
2. Jarosław Zarębski  Polska Action - Uniqa 0.00
3. Krzysztof Jeżowski  Polska CCC Polsat Polkowice 0.00
4. Petr Herman  Czechy Team Swiag - Teka 0.00
5. Marcin Gębka  Polska Dynatek 0.00
6. Daniel Strauch  Niemcy KT Team Isaac Torgau 0.00
7. Aleksandr Sieriebriakow  Rosja Team Premier 0.00
8. Łukasz Podolski  Polska Weltour 0.00
9. Denis Galimzianow  Polska Team Premier 0.00
10. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.00
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 5:13.58
2. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.07
3. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.15
4. Tomasz Lisowicz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.16
5. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.18

Etap 3[edytuj | edytuj kod]


Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Krzysztof Jeżowski  Polska CCC Polsat Polkowice 2.58.55
2. Jarosław Zarębski  Polska Action - Uniqa 0.00
3. Timofiej Kritski  Rosja Team Premier 0.00
4. Henning Bommel  Niemcy Rep. Niemiec 0.00
5. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.00
6. Wojciech Pawlak  Polska Weltour 0.00
7. Dariusz Rudnicki  Polska Action - Uniqa 0.00
8. Daniel Czajkowski  Polska DHL-Author 0.00
9. Tomasz Leśniak  Polska Weltour 0.00
10 Aleksandr Sieriebriakow  Rosja Team Premier 0.00
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 1:12.21
2. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.07
3. Tomasz Lisowicz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.13
4. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.14
5. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.15

Etap 4[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Marek Wesoły  Polska CCC Polsat Polkowice 3.36.11
2. Piotr Zaradny  Polska DHL-Author 0.00
3. Jarosław Zarębski  Polska Action - Uniqa 0.00
4. Marcin Gębka  Polska Dynatek 0.00
5. Łukasz Podolski  Polska Weltour 0.00
6. Henning Bommel  Niemcy Rep. Niemiec 0.00
7. Hendrik Wolter  Niemcy Notebooksbilliger.de 0.00
8. Petr Hermann  Czechy Swiag Pro Cycling Team 0.00
9. Błażej Janiaczyk  Polska Action - Uniqa 0.00
10. Marek Maciejewski  Polska Weltour 0.00
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 15:48.32
2. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.07
3. Tomasz Lisowicz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.13
4. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.14
5. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.15

Etap 5[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Piotr Zaradny  Polska DHL-Author 1.13.03
2. Henning Bommel  Niemcy Rep. Niemiec 0.00
3. Krzysztof Jeżowski  Polska CCC Polsat Polkowice 0.00
4. Alexander Serebryakov  Rosja Team Premier 0.00
5. Dariusz Rudnicki  Polska Action - Uniqa 0.00
6. Łukasz Podolski  Polska Weltour 0.00
7. Daniel Czajkowski  Polska DHL-Author 0.00
8. Jarosław Zarębski  Polska Action - Uniqa 0.00
9. Daniel Strauch  Niemcy KT Team Isaac Torgau 0.00
10. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 0.00
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 15:48.32
2. Leif Lampater  Niemcy Rep. Niemiec 0.07
3. Tomasz Lisowicz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.13
4. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.14
5. Aleksiej Kunszin  Rosja Premier 0.15

Etap 6 (ITT)[edytuj | edytuj kod]


Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Radosław Romanik  Polska DHL-Author 25.10
2. Roman Broniš  Słowacja DHL-Author 0.13
3. Roman Klimow  Rosja Team Premier 0.23
4. Robert Radosz  Polska Action - Uniqa 0.31
5. Aleksiej Kunszin  Rosja Team Premier 0.42
6. Krzysztof Ciesielski  Polska DHL-Author 1.03
7. Łukasz Bodnar  Polska Action - Uniqa 1.05
8. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 1.11
9. Tomasz Kiendyś  Polska CCC Polsat Polkowice 1.32
10. Kazimierz Stafiej  Polska DHL-Author 1.44
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
1. Roman Broniš  Słowacja DHL-Author 17.27.14
2. Aleksiej Kunszin  Rosja Team Premier 0.25
3. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.53
4. Robert Radosz  Polska Action - Uniqa 1.51
5. Martin Riška  Słowacja Swiag-Teka 1.53

Etap 7[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas

Etap 8[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas

Klasyfikacje końcowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Kraj Zespół Czas
Klasyfikacja generalna
1. Roman Broniš  Słowacja DHL-Author 23.36.22
2. Aleksiej Kunszin  Rosja Team Premier 0.15
3. Mateusz Mróz  Polska CCC Polsat Polkowice 0.42
4. Martin Riška  Słowacja Team Swiag - Teka 1.33
5. Błażej Janiaczyk  Polska Action - Uniqa 1.43
6. Robert Radosz  Polska Action - Uniqa 1.47
7. Wojciech Pawlak  Polska Dynatek 2.06
8. Łukasz Bodnar  Polska Action - Uniqa 2.13
9. Tomasz Kiendyś  Polska CCC Polsat Polkowice 2.40
10. Danił Komkow  Rosja Team Premier 2.42
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Punkty
Klasyfikacja punktowa
1. Krzysztof Jeżowski  Polska CCC Polsat Polkowice 29
Poz. Zawodnik Kraj Zespół Punkty
Klasyfikacja górska
1. Roman Klimow  Rosja Team Premier 38
Poz. Zespół Kraj Czas
Klasyfikacja drużynowa
1. DHL-Author  Polska 70.52.35
2. Team Premier  Rosja 1.15
3. CCC Polsat Polkowice  Polska 2.06
4. Action - Uniqa  Polska 2.09
5. Team Swiag - Teka  Austria 21.13
6. Reprezentacja Niemiec  Niemcy 34.20
7. Dynatek  Polska 34.20
8. KT Team Isaac Torgau  Niemcy 1.04.19
9. NCH Team Cube  Czechy 1.17.21
10. NOTEBOOKSBILLIGER.DE  Niemcy 1.19.23
11. MapaMap Bantprofi  Polska 1.45.56