DR1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy kanału telewizyjnego. Zobacz też: DR1 (pojazd szynowy).
DR1
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania 1951-10-02 2 października 1951(dts)
Właściciel DR
Kraj nadawania  Dania
Język duński
Siedziba Kopenhaga
Strona internetowa

DR1 (DR Et) – duński kanał telewizyjny, stanowiący jedną z anten publicznego nadawcy DR i posiadający w Danii status programu pierwszego telewizji publicznej.

Został uruchomiony w 1951 roku i jest najstarszą duńską stacją telewizyjną. W ramówce największy nacisk kładziony jest na informację i publicystykę, ale – podobnie jak większość publicznych „jedynek” – kanał nadaje również audycje rozrywkowe i kulturalne, a także filmy i seriale, tak aby trafiać do jak najszerszego grona odbiorców.

Dostępność[edytuj | edytuj kod]

Stacja dostępna jest w Danii w cyfrowym przekazie naziemnym, który obejmuje również południową Szwecję i znaczną część niemieckiego kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn. Ponadto można ją znaleźć we wszystkich duńskich sieciach kablowych i na platformach cyfrowych, gdzie tradycyjnie zarezerwowana jest dla niej pierwsza pozycja w dekoderach. Przekaz satelitarny jest w całości kodowany[1]. Kanał można oglądać bezpłatnie w internecie na platformie DR TV, ale usługa ta jest dostępna wyłącznie dla użytkowników z duńskim adresem IP.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. DR 1 (ang.). lyngsat.com. [dostęp 2014-05-17].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]