Dan Vasser

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dan Vasser
Daniel Vasser
Ilustracja
Kevin McKidd, odtwórca roli Dana Vassera
Pierwsze wystąpienie A love of a lifetime
Ostatnie wystąpienie Perfidia
Twórca Kevin Falls
Grany przez Kevin McKidd
Dane biograficzne
Rodzina małżeństwo: Katie Barron

Daniel "Dan" Vasser (ur. 6 lipca 1972) – fikcyjna postać serialu telewizyjnego stacji NBC, Journeyman – podróżnik w czasie, odgrywany przez Kevina McKidda.

Rodzicami Dana są Frank i Barbara Vasserowie. Frank podobnie jak syn, był reporterem w gazecie, jednak zostawił rodzinę w wigilię 1979 roku. Barbara samotnie wychowywała dwóch synów. Dan ma o dwa lata starszego brata, Jacka, który jest oficerem policji. Dan jest reporterem w gazecie San Francisco Register i mieszka z rodziną w wiktoriańskim domu w San Francisco. Około 10 lat przed akcją serialu, Dan był w związku z Livią Beale (zastępcą prokuratora okręgowego), jednak zginęła ona w tajemniczej katastrofie lotniczej (nigdy nie odnaleziono jej ciała). Wkrótce po katastrofie, związał się z Katie Barron, która była wówczas dziewczyną jego brata, Jacka. Mają razem syna, Zacka. Dan był w przeszłości uzależniony od hazardu.

Mniej więcej 7 lat po ślubie, Dan po raz pierwszy doznał podróży w czasie. Jego bliscy nie potrafili zaakceptować jego wersji – twierdząc, że zwariował. Jednak Vasserowi udało się udowodnić swojej żonie, że nie ma halucynacji. W jego podróżach w czasie, spotyka swoją dawną miłość – Livię, która również jest podróżnikiem w czasie. Po jakimś czasie również Jack uwierzył swojemu bratu. Dan musi się jednak uporać z FBI, która interesuje się jego działalnością, a także próbuje dbać o swoją rodzinę, ponieważ obawia się, że może ją stracić. Pomocy szuka m.in. u naukowca, Elliota Langleya, który uświadamia mu, że podróże w czasie są teoretycznie możliwe, dzięki tachionom.

Bibliografia[edytuj]