Danielle Van De Kamp

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Danielle Van De Kamp
Danielle katz
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Joy Lauren
Pierwsze wystąpienie 1.01 "Pilot"
Ostatnie wystąpienie 8.04 "School of Hard Knocks"
Grany przez Joy Lauren
Savannah McDermott (lat 4)[1]
Liczba odcinków 46
Dane biograficzne
Rodzina Bree Weston (matka)
Rex Van De Kamp (ojciec – nie żyje)
Andrew Van De Kamp (brat)
Sam Allen (przyrodni brat)
Phyllis Van De Kamp (babcia)
Pan Van De Kamp (dziadek – nie żyje)
Ciotki/wujkowie Van De Kamp[2]
Henry Mason (dziadek)
Pani Mason (babcia – nie żyje)
Fern Mason (ciotka matki)
Leo Katz (były mąż; 2009 – I poł. 2016)
Benjamin Tyson Van De Kamp
(syn z Austinem)
Orson Hodge (były ojczym)
Trip Weston (ojczym)
Eleanor Mason (macocha matki)
Alexander Cominis (były szwagier)
Inne informacje
Wiek 15 – 16 (sezon 1)
16 – 17 (sezon 2)
18 (sezon 3)
18 – 19 (sezon 4)
24 (odcinek 5.03)
26 (odcinek 6.18 i 7.04)
27 (odcinek 8.04)
Zajęcie Wytwórca huśtawek erotycznych

Danielle Van De Kamp Katz – postać fikcyjna, bohaterka serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Joy Lauren.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Kiedy byłam młoda, moja macocha powiedziała mi że miałam szczęście. Otrzymałam urodę, inteligencję, przebiegłość i umiejętność szybkiego poznania ludzi. Są to cztery niezbędne bronie, których kobieta potrzebuje aby przetrwać.(...) Dbaj o swój wygląd Danielle. Nie masz żadnej innej broni do dyspozycji.
— Bree do Danielle (odc. 2x14)
Doktor do Bree: Jest osłabiona, ale wyjdzie z tego. Rany są powierzchowne.
Andrew: (parsknięcie) Tak jak pacjentka..
— Sytuacja po "próbie samobójczej" Danielle (odc. 3x05)
(...) uśmiechamy się, i nie dajmy nic po sobie poznać. Jak (...) moja córka Danielle: czy ona wygląda na dziewczynę, która może uwieść nauczyciela? To moje dzieci i kocham je, ale odczuwam ulgę, że już nie żyję.
— Rex Van De Kamp (odc. 3x16)
Orson, widziałeś ją w akcji. Jest płytka i samolubna! Zrujnowałaby życie tego dziecka! (…) Ponieważ jestem jej matką. Wiem, co stworzyłam i to jest prawdziwe upokorzenie.
— Bree do Orsona (odc. 4x01)
Znacie te zwierzęta, które zjadają swoje młode? One mają więcej instynktu macierzyńskiego od Danielle.(…) Znasz ją tak długo, i nadal nie rozgryzłaś, jak pracuje to ziarenko, które ona nazywa mózgiem? (…) Danielle troszczy się o trzy rzeczy: Danielle, zabawa, i... Zaraz. Pomyliłem się. Tylko dwie rzeczy.
— Andrew do matki i ojczyma (odc. 4x05)

Przeszłość[edytuj | edytuj kod]

Danielle Van De Kamp urodziła się w 1989 roku[3]. Ma o rok starszego brata, Andrew. Gdy miała 12 lat, w 2001 roku, Danielle przefarbowała włosy na czarny kolor z fioletowymi paskami. Bree się na to nie zgodziła i wkrótce, córka wróciła do starego koloru[4].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Danielle to jedyna, 15-letnia córka Bree i Rexa Van de Kamp, których pożycie małżeńskie zmierzało ku katastrofie. Danielle czuła, że coś się święci po wyprowadzce ojca i jasno stwierdziła, że małżeństwo się skończyło.

W międzyczasie John Rowland zakończył potajemny romans z Gabrielle Solis. Zaczął się umawiać za to z Danielle. Przyszli nawet razem się uczyć, gdy Gabi, jej teściowa Juanita i Bree spotkały miały wspólną herbatkę w kuchni Van De Kamp'ów. Bree była spokojna o Danielle, ponieważ wyznała, że oboje z Johnem zapisali się do klubu abstynencji seksualnej, na co Gabi z wrażenia zakrztusiła się napojem. John tak naprawdę związał się z Danielle, ponieważ Gabi była uważnie obserwowana przez swoją teściową. Po wypadku matki Carlosa, gdzie kobieta zapadła w śpiączkę, John został z córką Van De Kampów. Danielle nie mogła jednak zaoferować mu więcej niż on oczekiwał, więc John zerwał z nią.

Po pierwszym zawale Rexa, Bree dowiedziała się kim była kochanka męża. Maisy wszystko jej potwierdziła. Dlatego też Bree nie chciała by Rex wrócił do jej domu. Na szczęście dla niego ich dzieci zmieniły jej decyzję.

Niedługo potem Bree odkryła w praniu prezerwatywę. Myślała, że należała do jej męża. Ten wyjaśnił jej, że może to Andrew ją kupił bo nie tylko on ma penisa w tej rodzinie, ale chłopak oznajmił, że pochodzi ona od jego siostry. Bree w końcu dowiedziała się, że została ona kupiona tylko dlatego, że Danielle chciała się oddać Johnowi. Sama wiedziała za dużo o "szczęściu" rodziców. Dlatego też nie przyjęła argumentów matki by tego nie robiła. Bree udała się do Johna i powiedziała mu otwarcie, że nie życzy sobie by rozdziewiczył jej córkę. John zapewnił Bree, ze tego nie zrobi bo nadal kochał Gabi, ale nie wymienił jej imienia. Mimo to, Bree namówiła Johna by był brutalny jeśli chce zerwać z Danielle. Tymczasem sama dziewczyna poszła na imprezę Zacha Younga przy basenie i przystroiła się dla Johna, ale ten zerwał z nią tak, że się popłakała.

Wkrótce Rex, ojciec Danielle doznał drugiego zawału serca. Danielle była w szoku gdy jej matka, zamiast od razu zawieźć swego męża do szpitala, najpierw posłała łóżko. Następnie Danielle zadzwoniła do koleżanek matki by mogły ją wspierać w szpitalu. Niestety, tabletki od George'a i podwyższony poziom potasu we krwi doprowadziły do śmierci Rexa.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

W związku ze śmiercią Rexa, na Wisteria Lane przyjechała Phyllis Van De Kamp, matka zmarłego i babcia jego dzieci.

Po jej wyjeździe, Bree zabrała córkę i syna na przesłuchanie z użyciem wykrywacza kłamstw. Danielle widziała na nim jak urządzenie zarejestrowało, że Bree kłamie przy pytaniu o miłość do George'a Williamsa. W związku z tym Bree podejrzewano, że otruła męża ale wkrótce sprawa została wyjaśniona.

Natomiast Danielle związała się z Matthew Applewhitem. Ich związkowi przeszkadzało upośledzenie młodszego brata Matthew, Caleba i apodyktyczna matka obu, Betty. Kilka miesięcy później, po próbie pozbycia się Caleba, wspólnie uciekli ze swoich domów. Wyprawa zakończyła się powrotem do domu Bree po pieniądze, gdzie śmierć dopadła Matthew. Był on winny śmierci swej poprzedniej dziewczyny, Melanie Foster.

W trakcie trwania swego związku Danielle była świadkiem konfliktu jej brata a matką, między innymi o niezależność finansową. Uczestniczyli w tym były adwokat Andrew, Sam Bormanis, dziadkowie od strony matki, Henry i Eleanor Masonowie oraz Peter McMillan, którego to miała uwieść na prośbę brata. Nie zrobiła tego, więc Andrew poszedł z nim do łóżka, co zakończyło się wyrzuceniem go z domu przez matkę.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Pół roku po śmierci Matthew, Danielle otrząsnęła się z szoku. Jej matka zaręczyła się i wyszła za mąż za dentystę Orsona Hodge. Dziewczyna była obecna na ich ślubie, w przeciwieństwie do brata, który nadal żył na ulicy. Wesele odbyło się za domem Solis'ów.

Wkrótce potem, dzięki nowemu ojczymowi, na Wisteria Lane wrócił Andrew. W szkole do której uczęszczała Danielle, trwał natomiast konkurs prac na temat początków Fairview. Danielle ciężko pracowała nad swoim projektem ze swoim nauczycielem historii, Robertem Faladi, za co Bree była mu wdzięczna. Niedługo potem Bree dowiedziała się od Very Keck (Lisa Banes), że Robert i Danielle ze sobą sypiają. Romans udało się matce szybko i sprytnie zakończyć.

W międzyczasie koleżanką Danielle, Julie Mayer, zaczął się interesować Austin McCann. Julie przyszła do Danielle i opowiedział mu o nim. Poruszyła temat tego, że on chciał uprawiać seks a Julie się nie zgadzała. Danielle doradziła jej by czekał, pomimo tego, że Andrew ostrzegł Julie iż on potraktuje ją w końcu jak koleżankę. Krótko potem okazało się, że Julie już przespała się z Austinem a ten powiedział to Danielle, gdy leżeli w łóżku po odbytym stosunku. Oboje zostali też wkrótce przyłapani przez Susan Mayer i Edie Britt. Julie zerwała z Austinem.

Andrew poprosił Danielle by zaopiekowała się matką po tym jak spadła z drabiny, trafiła do szpitala i wróciła do domu. Sam miał pracować w Pizzerii Scavo. Dziewczyna była temu bardzo niechętna, więc Gloria Hodge skorzystała z okazji. Pod pozorem opieki nad synową, nieświadoma Danielle zaniosła zupę ze środkiem usypiającym do matki. Gloria następnie kazała iść się bawić przyszywanej wnuczce. Gdy dziewczyna wyszła, nie usłyszała wrzeszczącej do niej Almy Hodge, byłej żony jej ojczyma, która stała na dachu domu przy 4351 Wisteria Lane. Próbowała ona ostrzec Danielle przed zamiarami swej byłej teściowej. Chwilę później Alma zmarła bo spadła z dużej wysokości. Gloria tymczasem chciała zabić Bree, przez upozorowanie samobójstwa, ale Andrew i Orson odpowiednio wcześnie zdążyli zareagować i ocalili gospodynię.

Bree, zmęczona całą atmosferą tajemnicy wokół nowego męża, wyjechała do rodziców. Orson został jeszcze w domu i miał wyjechać później, już z żoną, na zaległą podróż poślubną. Tymczasem Austin dał list z przeprosinami do Julie. Ta tak się przejęła skruchą chłopaka, że chciała do niego wrócić. Danielle zaszła jednak w ciążę. Nie zgodziła się na aborcję proponowaną przez Austina i zażądała nawet ślubu od siostrzeńca Edie. Austin się nie zgodził a w obliczu takiego problemu, Bree i Orson zdecydowali zabrać Danielle do siebie. Orson osobiście też zmusił Austina do wyjazdu z miasta, co też chłopak uczynił, po pożegnaniu się z Julie.

Miesiąc później, ciężarna Bree i Orson wrócili na Wisteria Lane, bez Danielle. Julie spytała się, gdzie jest jej znajoma. Bree wyznała, że została w prywatnej szkole w Szwajcarii, ale przyrzekła, że Danielle do niej napisze. Wieczorem Bree, z konta mailowego córki, próbowała napisać wiarygodny mail. Matce przerwał jednak telefon od Danielle, która, jak się okazało, przebywała w lokalnym zakonie i narzekała na miejscowe warunki. Po odłożeniu słuchawki Bree wstała i zdjęła sztuczny brzuch. Musiała zmieniać go wraz z etapem ciąży Danielle by inni uwierzyli w oszustwo. Takim sposobem wnuk Bree stanie się jej synem poprzez adopcję wewnątrz rodziny.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Minął miesiąc od powrotu matki i ojczyma Danielle na Wisteria Lane a ciąża dziewczyny osiągnęła stan szóstego miesiąca. Danielle poprosiła odtwarzacz DVD, ale Bree się nie zgodziła, ponieważ chciała by jej dziecko miało pokój jak w hotelu. Utrzymanie całej tajemnicy było jednak na tyle trudne, m.in. przez ostry nóż od barbecue na który nadział się "brzuch" Bree, że Orson w końcu nie mógł wytrzymać. Skłamał doktorowi Mayfair, że to był sztuczny nóż, taki jakiego używają magicy do sztuczek. Na osobności natomiast próbował przekonać Bree by oddała dziecko Danielle, bo inaczej byliby upokorzeni, jeśli prawda wyszła by na jaw. Bree nie dała za wygraną i Orson, widząc załzawione oczy małżonki oraz słysząc jej argumentację, że będzie miała drugą szansę na inne wychowanie, ustąpił.

Na dwa tygodnie przed dziewiątym miesiącem ciąży, Danielle przewróciła się jeżdżąc na wrotkach. Zakonnice miały ją przebadać i wyniki stwierdziły, że łożysko oddzieliło się od macicy. Bree nie wytrzymała napięcia i stwierdziła, że pojedzie do niej. Zaczęła szarpać się z odtwarzaczem DVD, gdy lekarz znowu zadzwonił i uspokoił małżeństwo. Bree zaczęła płakać i objęła Orsona.

Przyjaciółki Bree zdecydowały, że zrobią dla niej "przyjęcie pępkowe". Mimo protestów Bree, Andrew pomógł im w przygotowaniach i zaprosił nawet Phyllis Van De Kamp.

Babcia jej dzieci jednak tak namieszała, że Danielle znowu trafiła na Wisteria Lane. Podczas Halloween, które wkrótce nastało, Danielle przebrała się za swoją matkę i przyszła tak do domu Boba i Lee. Rozpoznała ją m.in. Karen MCluskey. Bree się zdenerwowała i kazała jej iść do domu, bo inaczej zrobi awanturę. Danielle ją wyśmiała ale w tym momencie odeszły jej wody płodowe. Bree skłamała Bobowi, że Danielle przebiła zbyt wcześnie balon z wodą i zabrała rodzinę do domu. Sprowadziła też doktora Adama, który domyślił się całego przekrętu. Odebrał on poród na stole, w kuchni Bree.

Danielle leżała w łóżku, gdy Bree dała jej dziecko. Dziewczyna, zapłakana i ciężkim sercem, postanowiła, że syn zostanie z jego babcią. Nazajutrz lub dwa dni później wyjechała z Wisteria Lane. Niemowlę nazwano "Benjamin Tyson Hodge" a Lynette, Gabi i Susan uwierzyły, że jest to brat Andrew i Danielle.

Musiało minąć dużo czasu zanim Bree przyznała się, że jest to jej wnuk. Zrobiła to tylko dlatego, że nie chciała być szantażowana przez Edie Britt. Agentka nieruchomości, dzięki Orsonowi, dowiedziała się, że Benjamin to syn Austina. Dziewczyny wsparły Bree i grożąc ignorowaniem Edie, zmusiły ją pośrednio do wyjazdu z uliczki.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Krótko po ujawnieniu sekretu Katherine, Orson udał się do więzienia a Bree wróciła do picia alkoholu w ograniczonych ilościach. Została sama tylko z Benjaminem. Dwa lata po oddaniu swego dziecka matce, Danielle wróciła po niego, tym razem już jako żona prawnika Leo Katz'a i zabrała go do swojego domu. Z pomocą Katherine Mayfair, Bree zwalczyła alkoholizm i razem stworzyły firmę kateringową, którą Bree uznała za "swoje dziecko". Tymczasem Danielle zaczęła uczyć syna w domu, przeszła na wegetarianizm i porzuciła wiarę protestancką, na rzecz judaizmu.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Cztery lata po tej nieprzyjemnej wizycie, Leo z Danielle i 6-letnim Benjaminem Katz przyjechali na Wisteria Lane, jak powiedział Orson, po długich namowach. Bree była w szoku, gdy usłyszała o zmianach w życiu Danielle i jej wnuka. Próbowała przekonać Benjamina do mięsa i wręczyła mu dwa hot-dogi, które z chęcią zjadł.

Niestety Benjamin zwymiotował tuż przed wspólną kolacją z sąsiadami. Danielle wpadła w szał, gdy zobaczyła zawartość żołądka syna, czyli niestrawione mięsko z parówek. Zabrała męża wraz z Benjaminem i nazajutrz rano wyjechała z Wisteria Lane.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Półtora roku później Danielle znów przyjechała do rodzinnego domu tylko po to by poznać, na wspólnej kolacji, swego przyrodniego brata, Sama Allena. Później Sam wyjawił Bree, że pijana Danielle przekazała mu informację na temat tego, że Andrew 11 lat wcześniej przejechał matkę sąsiada, Carlosa Solis. W zamian za milczenie, Bree przepisała swą firmę kateringową pasierbowi a Orson zdecydował się opuścić Bree.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Krótko potem, dwa lub trzy miesiące później, Danielle pojawiła się wraz 8-letnim synem na cały weekend, tylko dlatego, że została ona sprowadzona przez Renee Perry. Sąsiadka Bree chciała udowodnić Keithowi, że Bree jest starsza od niej.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Rok później Danielle znowu przyjechała do matki, tym razem już jako singielka ponieważ jej mąż Leo, po siedmiu latach małżeństwa, odszedł od niej. Danielle przyjechała z synem i miała leczyć swój ból po odejściu małżonka w swoim starym domu rodzinnym na Wisteria Lane.

Trzy dni po przyjeździe, Bree zaproponowała jej pomoc lub wsparcie w tak trudnej chwili. Danielle odpowiedziała, że teraz chce się zająć biznesem. Miała już biznesplan ale brakowało jej tylko 5000 dolarów i miejsca na rozpoczęcie przedsięwzięcia. Bree zgodziła się zainwestować wymaganą kwotę i odstąpiła jej budynek swojej zewnętrznej kuchni, tam, gdzie kiedyś stał garaż. Później odwiedziła córkę i wnuka w trakcie szycia i Danielle wmówiła jej, że jest to przyrząd do ćwiczeń. Zadzwonił telefon i gdy Bree z Benjaminem wyszli, Danielle służbowym tonem zaprezentowała rozmówcy ofertę huśtawek erotycznych. Wkrótce, gdy Danielle nie było w zewnętrznej kuchni, Bree drugi raz odwiedziła miejsce pracy córki i nieświadomego wnuka.

Dopiero Renee, która potem sama kupiła taką huśtawkę, uzmysłowiła i pokazała Bree do czego służy "przyrząd do ćwiczeń". Bree była wściekła i wykrzyczała córce w twarz, że się nią rozczarowała. Danielle odparła, że wreszcie znalazła coś w czym jest świetna i się to opłaca a jej matka żyje po to by ją oceniać. Dziewczyna wyszła a kilka godzin później, Bree została uwolniona z huśtawki przez kuriera paczek. Poprosiła córkę o wybaczenie bo za długo ją oceniała a, pamiętając o tym, że wciąż trzymała sekret ukrycia zwłok Alejandra, nie miała prawa tego robić. Danielle wybaczyła matce i zgodziła się też by Bree była partnerką biznesową w nowym projekcie córki, pod warunkiem, że współpraca będzie cicha i niewykrywalna.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Danielle uwielbiała kolor różowy[5].
 • Po zakończeniu sezonu czwartego, postać Danielle pojawia się już tylko od czasu do czasu:
  • w pierwszym i trzecim odcinku piątej serii,
  • osiemnastym odcinku szóstej serii
  • czwartym odcinku siódmej serii
  • oraz czwartym serii ósmej.
 • Dziewczyna w szkole uczyła się średnio i miała same trójki[6].

Powiązane z postacią[edytuj | edytuj kod]

Robert Faladi[edytuj | edytuj kod]

Robert Faladi (Anthony Azizi) to rozwodzący się, były kochanek Danielle i jej były nauczyciel historii.

Pomagał on swej uczennicy w zrobieniu prezentacji o Edvardzie Sibleyu. Bree dowiedziała się o relacji jej córki z Robertem, gdy sama przekazała Verze Keck (Lisa Banes), jak to jej syn sypiał z Howardem (Terry Rhoads), jej mężem. Danielle orzekła matce, że się kochają. Udała też próbę samobójczą, gdy dowiedziała się, że Bree widziała się z nim. Andrew wiedział, że nie chciała zrobić tego na poważnie i m.in. dlatego ją odratowano. Rodzina poszła na terapię i Danielle zaszantażowała matkę, że jeśli rozdzieli ją z Robertem, ucieknie z domu. Bree pobłogosławiła im i przyniosła rzeczy córki do Robera, bez jej wiedzy. Gdy odmówił przyjęcia bagaży Danielle, zaszantażowała go tak, że nie wspomniał o jej roli. Bree zmusiła go także do zaprzestania widzeń z jej córką. Robert zerwał z Danielle. Dziewczyna nagrała Roberta przez telefon przez co wyrzucono go ze szkoły a żona nie musiała płacić alimentów.

Benjamin Van De Kamp[edytuj | edytuj kod]

Benjamin Van De Kamp (Jake Soldera) to syn Danielle z Austinem, wnuk Bree oraz Rexa i siostrzeniec Edie Britt drugiego stopnia.

Sezon 4

Bree udawała ciążę by ochronić reputację Danielle oraz rodzinę od skandalu. Chłopiec urodził się w Halloween, 4 listopada 2007 roku. Danielle oddała syna swej matce Bree, która to, krótko potem, wbrew woli Orsona, poddała dziecko obrzezaniu.

Sezon 5

Danielle odebrała go jednak gdy miał 3 lata. Wyszła za mąż za Leo Katz i wychowywała syna na wegetarianina. Danielle przyjechała do matki dwa lata później a ta dała mu hot-doga do spożycia, po tym jak usłyszała rewelacje córki. Benjamin zwymiotował i Danielle odkryła postępek matki. Wyjechała od niej wściekła.

Sezon 7

Dwa lata później, na usilną prośbę Renee Perry, Danielle zabrała swego syna do jego babci by ją odwiedzić. Był to jednak tylko element rozgrywek miłosnych między Bree a Renee o chłopaka, Keitha Watsona.

Sezon 8

Kolejny rok później Benjamin przyjechał do babci wraz z matką, tuż po tym jak jego ojczym, Leo, odszedł od Danielle. Dziewięcioletni Benjamin pomagał matce w szyciu huśtawek erotycznych ale sam nie był świadomy tego do czego służy to urządzenie.

Leo Katz[edytuj | edytuj kod]

Leo Katz (Andrew Leeds) to były mąż Danielle z lat 2009 – 2016, prawnik żydowskiego pochodzenia. Studiował prawo na uniwersytecie Cornella i pracował w agencji ochrony środowiska[7].

Cztery lata po ślubie, podczas których pasierb i żona przeszli na jego wiarę, odwiedził swoich teściów na Wisteria Lane. Trzy lata po tamtej wizycie Danielle wspomniała tylko, że Leo odszedł od niej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 2 odcinek 24: w tle, gdy Bree i Rex się wprowadzali.
 2. Sezon 2 odcinek 2: Phyllis powiedziała, że Rex był jej pierworodnym, najstarszym synem.
 3. Sezon 1 odcinek 2: 2004 – 15 = 1989
 4. Sezon 2 odcinek 23
 5. Sezon 1 odcinek 18
 6. Sezon 5 odcinek 3
 7. Sezon 5 odcinek 3