Danio (marka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Danio
Grafika
serek Danio
Produkt

Serek homogenizowany

Kraj produkcji

 Polska

Marka

Danone

Data wprowadzenia

1996

Data wycofania

2019 (Shake It!), 2020 (Śniadanio)

Lata produkcji

od 1996

Dane techniczne

Danio – marka serków homogenizowanych, które produkowane są przez firmę Danone Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Produkty Danio powstają w Polsce, w fabryce w Bieruniu[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

W 1996 roku firma Danone wprowadziła na rynek serki homogenizowane o nazwie tożsamej z nazwą przedsiębiorstwa. Dwa lata później nazwa produktu została zmieniona na „Danio”, co miało oznaczać małe danie między głównymi posiłkami. Z początku komunikacja marki skupiona była wokół konsumpcji. 6 lat po wejściu na rynek serków homogenizowanych Danone, pojawił się bohater marki pod postacią „Małego Głoda”, który zmienił sposób prowadzenia komunikacji z klientem. Jest to jeden z niewielu brand hero na rynku, który w całości powstał w Polsce i był adaptowany na rynki zagraniczne[2]. W 2021 postać Małego Głoda zniknęła z produktów Danio[3].

Od 2021 roku skład wszystkich serków Danio uległ zmianie. Produkty marki nie zawierają już żelatyny, a w Danio o smaku waniliowym i truskawkowym w kubku skrobia modyfikowana została wyeliminowana i zastąpiona skrobią kukurydzianą. Docelowo zmiana ta obejmie wszystkie produkty marki[4]. Wszystkie produkty Danio, oprócz Danio o smaku czekoladowo-orzechowym w kubku, posiadają oznakowanie Nutri-Score B[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]