Danny Masterson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Danny Masterson
Ilustracja
Danny Masterson, Chicago, 5 sierpnia 2007 roku.
Data i miejsce urodzenia 13 marca 1976 r.
Albertson

Daniel Peter Masterson (ur. 13 marca 1976 r. w Albertson w Nowym Jorku) – amerykański aktor, najlepiej znany ze swej roli jako Steven Hyde w serialu Różowe lata siedemdziesiąte. Występował także jako Justin w serialu Cybill, jako Jimmy w Roseanne. Gościł kilkukrotnie na łamach programów Punk'd i MADtv. Jego młodszy brat – Christopher Masterson – jest również aktorem; grał w serialu Zwariowany świat Malcolma i w Strasznym filmie 2.

Masterson jest współwłaścicielem Dolce, restauracji założonej wraz z innymi gwiazdorami Różowych lat siedemdziesiątychAshtonem Kutcherem i Wilmerem Valderramą. Często występuje jako DJ w nocnych klubach w Los Angeles pod pseudonimem DJ Donkey Punch. Jest jednym z prowadzących program radiowy o nazwie Feel My Heat w stacji Indie 103.1 w LA. Od 2005 roku spotyka się z aktorką Bijou Phillips. W 2009 roku zaręczyli się, a 18 października 2011 wzięli ślub.

Masterson jest członkiem Kościoła Scjentologów. W grudniu 2005 roku współpracował w kampanii promującej otwarcie kontrowersyjnego muzeum scjentologów o nazwie Psychiatria: Przemysł Śmierci, w którym znaleźć można próby rozwinięcia teorii konspiracyjnej wiążącej Adolfa Hitlera ze spiskiem psychiatrów próbujących osiągnąć dominację nad światem.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Telewizja[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]