Danny Rolling

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Danny Rolling
Danny Rolling
Data i miejsce urodzenia 26 maja 1954
Shreveport
Data i miejsce śmierci 25 października 2006
Starke

Daniel Harold Rolling (ur. 26 maja 1954, zm. 25 października 2006) - amerykański seryjny morderca i gwałciciel nazywany Rozpruwaczem z Gainesville. Mimo iż przyznał się do ośmiu zabójstw, sąd skazał go tylko za pięć.

Życiorys[edytuj]

Rolling miał trudne dzieciństwo. Gdy się urodził, jego ojciec stał się o niego chorobliwie zazdrosny. Zaowocowało to tym, że ojciec zaczął się nad nim bestialsko znęcać. Zabronił matce okazywać dziecku jakichkolwiek uczuć. Gdy urodził się brat Rollinga - Kevin, ojciec przywiązywał ich obu mocno do krzesła i pozostawiał na kilka godzin samych w domu. Danny, gdy był nastolatkiem, kilka razy próbował popełnić samobójstwo. W wieku 13 lat spędził 2 tygodnie w więzieniu za spożywanie alkoholu.

Zbrodnie[edytuj]

W ostatnich dniach sierpnia 1990 roku Rolling brutalnie zamordował pięć osób - cztery kobiety i jednego mężczyznę. Atakował on swe ofiary od tyłu, a następnie wbijał im nóż prosto w serce. Wszystkie żeńskie ofiary były mocno okaleczone, dwie z nich zgwałcone. Dwie z dziewcząt miały rozcięty tułów od klatki piersiowej po miednicę, a głowa innej ofiary została odcięta i postawiona na szafie w jej domu. Mężczyzna, którego Rolling zamordował, zginął przypadkowo usiłując ratować jedną z zabitych dziewczyn.

Aresztowanie[edytuj]

Sprawca okrutnych zbrodni z Gainesville został zatrzymany dopiero 2 lata później. Danny Rolling odsiadywał w więzieniu wyrok za napaść z bronią w ręku i przechwalał się tym, że to on zabił kilka osób w Gainesville. Współwięźniowie powiadomili o tym fakcie strażników, a ci policję. Badania DNA potwierdziły prawdziwość jego opowieści.

Proces i śmierć[edytuj]

W czasie procesu Rolling przyznał się do wszystkich zabójstw, ale zaprzeczył faktowi, iż po zbrodni miałby masakrować ciała ofiar. W lutym 1994 roku sąd skazał Rollinga na pięciokrotną karę śmierci. Wyrok wykonano 25 października 2006 roku.