Dariusz Krupa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dariusz Krupa
Imię i nazwisko Dariusz Rajmund Krupa
Data i miejsce urodzenia 31 sierpnia 1976
Łomża
Instrumenty gitara, gitara basowa
Gatunki pop, jazz, rock
Zawód muzyk, manager muzyczny
Powiązania Edyta Górniak, Anita Lipnicka, Kayah, Mietek Szcześniak, Katarzyna Groniec, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Reni Jusis, Robert Amirian, Anna Serafińska, Filip Sojka, Ferrid Lahdar, Tomasz Łosowski, Zbigniew Wodecki, Natalia Lesz, Nick Sinckler

Dariusz Rajmund Krupa (ur. 31 sierpnia 1976 w Łomży) – polski gitarzysta, muzyk sesyjny, piosenkarz.

Wykształcenie

Z wykształcenia jest technikiem ekonomistą o specjalności finanse i rachunkowość. Ukończył także średnią szkołę muzyczną w Łomży. W 1995 rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale nie ukończył jej.

Kariera

Robert Amirian zaproponował mu udział w nagraniu płyty Bardzo niebieskie migdały. Od tego czasu rozpoczął autorską drogę muzyczną. Grał w 1996 w Opolu z Anitą Lipnicką, zaczął współpracę ze Studiem Buffo. Wraz z Cezarym Konradem i zespołem nagrał płytę One mirror... many reflections.

Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. z: Anitą Lipnicką, Kayah, Mieczysławem Szcześniakiem, Katarzyną Groniec, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Reni Jusis, Edytą Górniak. W międzyczasie pracował nad płytą Iwony Zasuwy („Premiery” – Opole 1999), singlem Ferida Lakhdara.

Był członkiem zespołów: Oxen, Alchemik, Cezary Konrad Band, Filip Sojka Band, The 3, Jacek Kochan Band. W latach 2005–2006 grał w grupie Mathplanete. Wystąpił gościnnie w serialu Samo życie, brał udział w programach telewizyjnych, m.in. Załóż się, Kuba Wojewódzki, czy Druga strona medalu.

Jest właścicielem przedsiębiorstwa No More Drama Production, zajmującego się produkcją muzyczną, managementem oraz public relations artystów[1]. Do 2009 był gitarzystą i managerem muzycznym Edyty Górniak, Natalii Lesz i Nicka Sincklera.

Życie prywatne

Był związany z piosenkarką Edytą Górniak, którą poślubił 11 listopada 2005. Po ślubie mieszkali w podwarszawskim Milanówku. Rozwiedli się 24 lutego 2010. Ma z nią syna, Allana (ur. 27 marca 2004)[2]. Ze związku z byłą modelką Izabelą Adamczyk ma córkę Leę[3].

13 lipca 2014 na Al. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie spowodował wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym. Przekraczając dopuszczalną prędkość wjechał swoim BMW 320D na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, doprowadzając do śmiertelnego potrącenia 63-letniej kobiety. W trakcie wypadku był w stanie po użyciu kokainy[4]. Po wypadku przez ponad dwa lata (do listopada 2016 roku) przebywał w areszcie tymczasowym[5]. 18 kwietnia 2017 został prawomocnie skazany na 6 lat pozbawienia wolności[6][7]. Karę odbywa w zakładzie półotwartym w Grądach-Woniecku[8].

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne