Darth Wyyrlok III

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Darth Wyyrlok III był Chagryjskim Lordem Sithów i głównym mistrzem wiedzy Jedynego Sitha.

Był on synem Dartha Wyyrloka II i wnukiem Dartha Wyyrloka I. Trzymając dziedzictwo swojej rodziny, Wyyrlok służył Darthowi Kraytowi, przywódcy Jednego Sitha.

Śmierć i miejsce śmierci 138 ABY, Coruscant
Gatunek Chagrianin
Płeć Mężczyzna
Wzrost 1.9cm
Kolor skóry Czerwony z czarnymi

tatuażami

Włosy Brak
Kolor oczu Żółty

Podczas służby na wojnie, Wyyrlok spłodził córkę, która została wysłana do Korriban na szkolenie w stylu Sithów. Wyyrlok obawiał się, że nie zobaczy ponownie swojej córki, ponieważ był najbardziej zaufanym porucznikiem Krayta i blisko pozostania przywódcy Nowego Zakonu Sithów, działając jako powiernik Mrocznego Lorda. Z czasem przyjechał, by służyć Kraytowi nie tylko jako pomocnik i sługa, ale także jako rzecznik i przyjaciel.

Nowe Imperium (Alternatywna oś czasu)[edytuj | edytuj kod]

Siedem lat później, kiedy Jedi wycofali się i ukryli przed sithami, Świątynia Sithów na nowo założona była przez cesarza Krayta. Wyyrlok uświadomił sobie, że jego Mistrz umiera i zaczął się obawiać o życie Krayta. Znajomość tradycji Sithów również nie pomogła; nawet wtedy, gdy dowiedział się, że nauki Krayt ma od starożytnego Lorda Sithów XoXaana. Wraz z Darthem Talonem, Wyyrlok złapał uzdrowiciela Jedi Hosk Trey'lisa, aby znaleźć sposób na uleczenie Krayta z Yorik-Kul, ale Bothanie okazali się nieskuteczni w próbach wyleczenia Krayta. otrzymał raport od Talona na ​​istnienie Cade'a Skywalkera, potomka starożytnego Jedi, Anakina Skywalkera który posiadał niezwykłe zdolności lecznicze. Wyyrlok był zaintrygowany, że Skywalker był w rzeczywistości źródłem szeptu w Mocy, który Krayt wykrył siedem lat wcześniej, ale martwiło go, że ród Skywalkerów nadal istnieje. Wierzył, że Cade był tym, który go wyleczył i wymyślił plan zwabienia go.

Dziedzictwo[edytuj | edytuj kod]

Po śmierci Dartha Krayta, Darth Nihl zdecydował się pochować Dartha Wyyrloka w Dolinie Mrocznych Lordów. Stworzył grób i umieścił jego ciało w swoim sarkofagu.