David Hodges

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
David Hall Hodges
Imię i nazwisko

David Hodges

Data i miejsce urodzenia

5 grudnia 1978
Little Rock

Instrumenty

fortepian, gitara, perkusja, bandoneon

Gatunki

rock alternatywny, rock chrześcijański

Zawód

wokalista, autor tekstów piosenek, muzyk

Powiązania

The Age of Information, Trading Yesterday, Evanescence

Zespoły
The Age of Information
Strona internetowa

David Hodges – (ur. 5 grudnia 1978 roku w Little Rock w Arkansas, USA) – amerykański wokalista. Były klawiszowiec i wokalista zespołu Evanescence (do grudnia 2002 roku). Aktualnie wokalista i współzałożyciel zespołu The Age of Information (dawniej Trading Yesterday).

Evanescence[edytuj | edytuj kod]

Latem 1998 roku, przez wspólnych znajomych David poznał Bena Moodego. Ben pomagał przy nagrywaniu solowego albumu Davida - Musical Demonstrations Pt.1. Półtora roku później David dołączył do Bena Moodego i Amy Lee, którzy wspólnie zabrali się za pisanie i nagrywanie albumu demo Origin jako zespół Evanescence.

David brał również udział przy tworzeniu pierwszego studyjnego albumu EvanescenceFallen. Pisał wraz z Benem i Amy teksty, grał na instrumentach klawiszowych i był tłem wokalu.

19 grudnia 2002 roku David zdecydował się opuścić Evanescence, ponieważ chciał, by zespół grał chrześcijański rock, jednak Ben i Amy nie byli do tego przekonani. W kwietniu 2003 roku Davida nie było już w zespole, kiedy wybuchł spór na temat tego, czy zespół powinien być określany jako chrześcijański. Ben i Amy ogłosili, bez żadnych konkretnych argumentów, że zespół nie ma powiązań z chrześcijańską sceną muzyczną.

Solo[edytuj | edytuj kod]

W 2000 roku David Hodges stworzył swój pierwszy solowy album: Musical Demonstrations Pt.1. W tworzeniu tego minialbumu pomagali m.in. były członek i współzałożyciel zespołu EvanescenceBen Moody, Josh Hartzler (który współtworzył teksty) oraz siostra Davida, Hannah Hodges, która jest tłem wokalu i śpiewa wraz z bratem w utworze "Thursday", a Penny Hodges gra na flecie.

W tym samym roku David napisał śpiewy dla konferencji Kościoła Summit Worship. Było to sześć utworów, z czego najbardziej znany jest "Breathe", gdzie David śpiewa wraz z wokalistką zespołu Evanescence, Amy Lee. W 2003 roku David po raz drugi tworzy utwory dla Kościoła, które zapisuje na CD o nazwie The Genesis Project. Są to trzy utwory: "You Are the Light", "Make Us Whole" i "For You Only". Teksty dla The Genesis Project stworzyli Will Reedy, Leslie Harper wraz z Davidem i innymi.

14 grudnia 2003 roku większość utworów Davida została włączona do soundtracku o nazwie The Light dla programu Bożego Narodzenia, który został stworzony dla Kościoła. Rok później utwór z The Light - "World on Fire" trafił na debiutancką płytę zespołu Trading Yesterday - The Beauty and the Tragedy.

Trading Yesterday[edytuj | edytuj kod]

To amerykański zespół grający rock alternatywny czy też pop/rock, uformowany w 2003 roku.

W maju 2003 roku David i Mark Colbert podczas obiadu w IHOP zdecydowali o powstaniu zespołu. Razem wykupili apartament, w którym zaczęli tworzyć muzykę. Później dołączył Steven McMorran, który miał podobne plany.

15 maja 2004 roku Trading Yesterday nagrali swoją pierwszą płytę - The Beauty and the Tragedy, która została nagrana w apartamencie Davida. Potem podpisali umowę z Epic Records, który latem 2005 roku wydał ich pierwszy singel - "One Day".

Pod koniec 2005 roku zespół rozwiązał kontrakt z amerykańską wytwórnią muzyczną Epic Records.

27 czerwca 2006 roku odszedł współzałożyciel zespołu Mark Colbert z powodu kariery w audio inżynierii.

W październiku 2006 roku Trading Yesterday zagrał na otwarcie pokazu dla ważnego dla chrześcijańskiej muzyki Chrisa Tomlina.

Druga płyta zespołu Trading Yesterday - More Than This nigdy nie oficjalnie nie pojawiła się na rynku, jednak w grudniu 2006 roku ukazała się w internecie. Na płycie pojawiło się siedem utworów z debiutanckiej płyty The Beauty and the Tragedy, które zostały nieco zmienione. Są to takie utwory jak: "One Day", "She Is the Sunlight", "Love Song Requiem", "For You Only", "World on Fire", "The Beauty & the Tragedy" i "Shattered". Głównym przesłaniem płyty, tak jak pierwszej (debiutanckiej) jest miłość, która zabija i ratuje.

W lipcu 2007 roku zespół Trading Yesterday zmienił nazwę na The Age of Information.

The Age of Information[edytuj | edytuj kod]

Zespół Trading Yesterday w lipcu 2007 roku zmienił nazwę na The Age of Information.

11 września 2007 roku, wyszedł pierwszy album EP zespołu The Age of Information o nazwie Everything Is Broken. Nie tylko zmieniła się nazwa zespołu, ale również zaszła zmiana w brzmieniu. Jest więcej akustyki i elektroniki.

Współpraca[edytuj | edytuj kod]

Razem z wokalistką EvanescenceAmy Lee nagrali dwa duety - "Fall Into You" i "Breathe".

W 2004 roku David wraz z Benem Moodym pracowali wspólnie przy piosence dla płyty Passion of the Christ: Songs soundtrack zwany "Only Human, Only God". Jednak przez WindUp's LostKey Records w sierpniu 2004 roku, soundtrack nie został włączony do CD.

W 2005 roku David pomagał Bif Naked przy jej albumie Superbeautifulmonster. David grał na fortepianie w utworze: "Nothing Else Matters".

W 2006 roku David współpracował z Hacken Lee w Korei Południowej przy koncercie "Concert Hall II". David grał na bandoneonie.

W 2006 roku David wraz z Treyem Grahamem nagrali cover utworu "Comedown" zespołu Bush.

W 2006 roku David pomagał Charliemu Hallowi przy jego nowej płycie Flying Into Daybreak. Ulubionymi kawałkami Davida są "All My Love", "Bravery" i "Come For Me".

Pod koniec 2006 roku Jon Shirley wyprodukował swój nowy album pt. Heaven Hear Us. Przy produkcji albumu pracowali David Hodges i Steven McMorran, a zmiksowany został przez Marka Colberta.

W 2007 wokal Davida pojawił się na albumie Bethany Dillon Waking Up, w utworach "Beggar's Heart" i "Change" (gdzie grał również na fortepianie), a w "You Are On Our Side" zagrał na fortepianie i instrumentach klawiszowych.

Autor tekstów[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Evanescence[edytuj | edytuj kod]

Solo[edytuj | edytuj kod]

Trading Yesterday[edytuj | edytuj kod]

The Age of Information[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]