David Parker Ray

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

David Parker Ray (ur. 6 listopada 1939, zm. 28 maja 2002) – amerykański przestępca, podejrzewany o bycie seryjnym mordercą, znany z torturowania kobiet. Nadano mu pseudonim "Toy-Box Killer".

David Parker Ray gwałcił, torturował i prawdopodobnie zabijał swoje ofiary w własnoręcznie utworzonej za około 100 000 dolarów "komnacie tortur", którą on sam nazywał "toy box" ("pudełko z zabawkami"). W pomieszczeniu utworzonym w starym mobilnym domu znajdowały się przedmioty, przez Raya nazywane "przyjaciółmi", takie jak bicze, łańcuchy, koła pasowe, pasy, opaski, rozpórki do nóg, ostrza chirurgiczne i piły.

W pokoju tortur, wraz z licznymi zabawkami erotycznymi, narzędziami tortur, strzykawkami oraz szczegółowymi schematami (wykonanymi przez samego Raya) pokazujących różne metody i techniki zadawania bólu, było domowej roboty urządzenie wytwarzające energię elektryczną, które zostało użyte w torturach. Ray zamontował nad stołem ginekologicznym lustro przymocowane do sufitu - Ray twierdził, że chciał by jego ofiary widziały wszystko co robił z nimi podczas sesji tortur. Ray często wykorzystywał taśmę audio z nagranym własnym głosem, którą odtwarzał ofierze, kiedy tylko odzyskała przytomność.

Ray został zatrzymany przez policję po tym, jak 22 marca 1999 roku jednej z ofiar jego tortur, Cynthi Vigil, udało się uciec z sali tortur i powiadomić policję.

David Parker Ray zmarł 28 maja 2002 roku na zawał serca.