Dead Space (komiks)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Seria: Dead Space
Dead Space (komiks)
Dead Space (comics)
Scenariusz Antony Johnston
Rysunki Ben Templesmith
Kraj wydania USA
Język angielski
Data pierwszego wydania marzec 2008
Wydawca Image Comics
Tematyka Gothic science fiction
Tomów 6

Dead Space – seria komiksów wydanych w marcu 2008 roku, będące prequelem filmu Dead Space: Downfall i gry Dead Space. Stworzona przez Antony'ego Johnston'a, który zajmował się również tworzeniem dialogów do gry Dead Space, narysowany przez Bena Templesmitha, a publikowany przez Image Comics.

Seria komiksów stanowi wprowadzeniem do spectrum serii Dead Space. Z nich dowiadujemy się, czemu USG Ishimura dostała nakaz zabrania Znaku z Aegis VII, jak rozpętał się atak Nekromorfów. Animowana wersja komiksu, wraz z podłożonymi głosami, dostępna jest do pobrania m.in na Xbox Live, PlayStation Store. Dostępne są również jako materiał bonusowy do gry Dead Space: Extraction. Obecnie wydano 6 komiksów.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Dwieście lat temu Michael Altman odkrył tajemniczy artefakt - Znak. Jego znalezienie przyczyniło się do powstania nowej religii - Unitologii. Michael Altman po nagłośnieniu odnalezienia znaleziska, zostaje zabity przez rząd, który próbował zatuszować całą sprawę. W obecnych czasach w kolonii górniczej na Aegis VII zostaje odkryty nowy Znak. Od chwili jego odkrycia zaczynają się dziać wokół dziwne rzeczy, jak tajemnicze zniknięcia, czy niewytłumaczalne samobójstwa.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]