Przejdź do zawartości

Death Race: Wyścig śmierci

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Death Race: Wyścig śmierci
Death Race
Gatunek

akcja, dreszczowiec

Rok produkcji

2008

Data premiery

28 sierpnia 2008

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone
Wielka Brytania
Niemcy

Język

angielski

Czas trwania

105 min
111 min (wersja nieocenzurowana)

Reżyseria

Paul W.S. Anderson

Scenariusz

Paul W.S. Anderson

Dystrybucja

Universal Pictures

Budżet

45 mln USD

Kontynuacja

Death Race 2 (2010)

Death Race: Wyścig śmierci (ang. Death Race) – amerykańsko-brytyjsko-niemiecki film akcji z roku 2008, wyreżyserowany przez Paula W. S. Andersona. Stanowi remake filmu Wyścig śmierci 2000 z 1975 roku.

Na podstawie filmu zrealizowano kolejne, przeznaczone bezpośrednio na DVDDeath Race 2 (2010) i Death Race 3: Inferno (2013). Chociaż w ich tytułach pojawiają się cyfry sugerujące, że stanowią one kontynuacje, w rzeczywistości są prequelami.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Widzowie, śledzący sporty ekstremalne i programy typu reality, są spragnieni coraz bardziej brutalnych widowisk. Największe emocje budzą wyścigi samochodowe organizowane w więzieniach – mordercy i przestępcy nie cofną się przed niczym, gdy nagrodą jest wolność. Podrasowane samochody-monstra, wyposażone w karabiny, miotacze płomieni i wyrzutnie granatów, sprawdzają się świetnie w grze o prostych regułach – wygraj 5 wyścigów i bądź wolny albo zgiń na torze. W takie piekło trafia niesłusznie skazany za morderstwo Jensen Ames, mistrz wyścigów NASCAR. Naczelnik więzienia Hennessey stawia sprawę jasno: udział w wyścigu śmierci to dla Jensena jedyna droga do wolności. Jego największym przeciwnikiem będzie Machine Gun Joe – człowiek, który dla wygranej nie cofnie się przed niczym.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]