Denny Duquette

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Denny Duquette
Dennison Duquette Jr
Postać z Chirurgów
Ilustracja
Jeffrey Dean Morgan, odtwórca roli Denny'ego Duquette'a
Pierwsze wystąpienie Begin the begin
Ostatnie wystąpienie Here's no future
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Jeffrey Dean Morgan
Dane biograficzne
Rodzina Dennison Duquette Sr (ojciec)
małżeństwo: Isobel Stevens (narzeczona w chwili jego zgonu)

Dennison Duquette Jr. (znany jako Denny) – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jeffreya Deana Morgana, a stworzony przez Shondę Rhimes.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy, Denny pojawił się w drugim sezonie, jako pacjent Seattle Grace Hospital oczekujący na przeszczep serca. W tym czasie flirtuje z Izzie Stevens (wówczas stażystką), zadaje jej osobiste pytania np. czy umawia się z Alexem. Nie udaje mu się wtedy otrzymać nowego serca więc opuszcza szpital.

Wkrótce potem jednak znowu trafia do szpitala, aby czekać na przeszczep. W tym czasie bardzo zbliża się do Izzie, która rozstaje się z Alexem. Stevens spędza z Dennym większość czasu w czasie pracy, a także poza nim. Okazuje się, że jest serce do przeszczepu, ale biorców jest dwóch: Denny i pacjent Erici Hahn. Preston Burke dowiaduje się, że pacjent z Mercy West jest o 17 sekund wcześniej na liście biorców, niż Denny. Izzie aby sprawić, że dostanie on serce, przecina przewód urządzenia wspomagającego czynność lewej komory serca (LVAD), co znacznie pogarsza jego stan. Dzięki temu Denny staje się pilniejszym pacjentem do przeszczepu. Operacja kończy się powodzeniem. Izzie przyjmuje oświadczyny. Niestety, wkrótce potem Denny doznaje udaru i umiera. Niedługo potem ojciec Duquette'a informuje Stevens, że Denny przepisał jej 8,7 milionów dolarów.

Postać Denny'ego pojawia się jeszcze w jednym odcinku trzeciego sezonu – w czasie gdy Meredith była w stanie śmierci klinicznej, a także w kilku odcinkach piątego sezonu, w halucynacjach Izzie, spowodowanych rakiem.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]