Digart

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Digart
Typ strony

portal internetowy

Komercyjna

nie

Data powstania

2 lutego 2002

Data zamknięcia

31 stycznia 2018

Autor

Piotr „Kaczo” Kaczor

Rejestracja

opcjonalnie

Strona internetowa

Digart — nieczynna już strona internetowa typu Web 2.0, umożliwiająca publikację własnych dzieł twórcom grafiki, prozy i poezji, zarówno profesjonalistom jak i amatorom. Każdy mógł zamieścić w nim swoje dzieło, które oglądali i komentowali inni użytkownicy. Był w tym podobny do swojego amerykańskiego pierwowzoru, DeviantArtu. Autorzy Digartu dzielili się na administratorów i moderatorów, podobnie jak na forach internetowych.

Głównym pomysłodawcą Digartu był Piotr „Kaczo” Kaczor, który to rozpoczął prace nad Digartem 24 października 2001. Oficjalnie Digart wystartował 2 lutego 2002.

W roku 2008 powstała wersja serwisu DigartLajt, przeznaczona na telefony komórkowe. Jednocześnie powstała nowa kategoria grafik „Mobile Art”.

Digart dzielił się na działy, które upraszczały komunikację i wyszukiwanie odpowiednich grafik w serwisie. Główne kategorie to:

 1. Fotografia
 2. Tapety
 3. Rysunek
 4. Grafika
 5. Malarstwo
 6. Projekty
 7. Poezja
 8. Proza
 9. Handmade
 10. Inne

Serwis działał do końca stycznia 2018 roku[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Marcin Połowianiuk, To koniec legendy polskiego internetu. Digart.pl od dziś jest tylko wspomnieniem [online], Spider's Web, 1 lutego 2018 [dostęp 2018-02-27] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]