Digital Hardcore Recordings

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Digital Hardcore Recordings
Rok powstania 1994
Założyciel Alec Empire, Joel Amaretto, Pete Lawton
Gatunki digital hardcore
Siedziba Londyn
Kraj pochodzenia  Wielka Brytania
Strona internetowa

Digital Hardcore Recordings (DHR) – wytwórnia płytowa założona w 1994 roku przez Aleca Empire, Joela Amaretto i Pete'a Lawtona. Choć siedziba wytwórni mieściła się w Londynie, większość płyt nagrywana była w Berlinie. Nazwa wytwórni stała się określeniem całego gatunku digital hardcore, który zapoczątkowany został przez zespół Atari Teenage Riot - jednym z dwóch pierwszych pełnych albumów sygnowanych przez DHR był 1995 (później zatytułowany Delete Yourself!) tego zespołu.

Wytwórnia organizowała koncerty Digital Hardcore Festival w kilku niemieckich miastach, oraz w słynnym berlińskim klubie Suicide Club. Gatunek muzyczny szybko zyskał popularność min. w Japonii, USA, Australii i w wielu krajach europejskich. Wielu artystów, powiązanych i niepowiązanych z Atari Teenage Riot, wydało za pośrednictwem DHR kilka albumów i minialbumów.

W 2000 roku po rozpadzie ATR i śmierci Carla Cracka, Digital Hardcore Recordings nie podpisałoo umów z nowymi artystami. Alec Empire wydał za pośrednictwem wytwórni kilka albumów, przy czym sporadycznie nowi muzycy wydali przez DHR swoje nowe płyty.

Za pośrednictwem DHR wydano dwie oficjalne kompilacje: Harder Than the Rest (1995)[1] i Riot Zone (1997)[2].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Various - Harder Than The Rest (CD) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  2. Various - Riot Zone (CD) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).