Doctor Snuggles

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Doctor Snugglesbrytyjski serial animowany o sympatycznym i optymistycznym wynalazcy, doktorze Snugglesie, który wraz z przyjaciółmi przeżywał niezwykłe przygody w lekko halucynogennym świecie. Serial pokazywał fantastyczne scenariusze, w których Snuggles wymyślał coś dziwacznego, jak na przykład robota-pomocnika lub maszynę do produkcji diamentów. Towarzyszyło mu kilka różnych postaci, które głównie były antropomorficznymi zwierzętami.

Produkcja[edytuj]

Serial był współprodukcją między brytyjskimi, niemieckimi oraz holenderskimi producentami. W angielskiej wersji głosu głównej postaci użyczył znany aktor Peter Ustinov. Serial w trzynastu półgodzinnych odcinkach zadebiutował w roku 1979.

Koncepcję plastyczną opracował Nick Price, a oryginalny scenariusz wraz z pomysłami: Jeffrey O'Kelly. Natomiast telewizyjny scenariusz jest dziełem Richarda Carpentera. Dwa odcinki (#7 i #12) zostały napisane przez Doglasa Adamsa i Johna Lloyda.

Fabuła[edytuj]

Serial opowiada o przygodach doktora Snuggles'a, miłego starszego pana, który mieszka w wygodnym domku wraz ze swoją gosposią, starszą panną Nettles. Snuggles spędza większą część swojego czasu przy pracy. Skonstruował maszynę która ma przywrócić kolory tęczy, gadżet do zwalczania depresji czy ognioodporny płyn.

Spis odcinków po angielsku[edytuj]

 1. The Fabulous Mechanical Mathilda Junkbottom
 2. The Astounding Treacle Tree
 3. The Spectacular Rescue of Miss Nettles
 4. The Unbelievable Wormmobile
 5. The Sensational Balloon Race
 6. The Magical Multicoloured Diamond
 7. The Remarkable Fidgety River
 8. The Fearful Miscast Spell of Winnie the Witch
 9. The Extraordinary Odd Dilemma Of Dennis the Badger
 10. The Wondrous Powers of the Magic Casket
 11. The Turn of Events with the Unwelcome Invaders
 12. The Great Disappearing Mystery
 13. The Amazing Reflective Myth

Linki zewnętrzne[edytuj]