Doctor in Distress

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Doctor in Distress - piosenka, napisana w marcu 1985 roku przez Iana Levine'a i Fiachrę Trench i wykonywana przez grupę Who Cares, w której skład wchodzili Colin Baker, Nicola Bryant i Nicholas Courtney. Była ona jedną z odpowiedzi na wiadomość zdjęcia z anteny brytyjskiej stacji BBC serialu science-fiction - Doctor Who (prawdopodobnie z powodu cięcia kosztów), który zaczynał wtedy zdobywać niezwykłą popularność.

Jej tytuł to po polsku Doktor w rozpaczy, jednak także nazwa zespołu nie jest bez znaczenia - można ją przetłumaczyć jako Kto się troszczy, jednak z powodu braku znaku zapytania można ją też interpretować jako Ktoś, kto się troszczy lub nawet, nawiązując do tytułu serialu, (Doktor) Who się troszczy.

Ciekawostką jest, że Colin Baker, który był jednym z jego członków, znany był przede wszystkim z tego, że sam grał w serialu Doctor Who rolę tytułową, dokładniej szóste wcielenie Doktora.

Piosenka zyskała wielką popularność, która przełożyła się na jeszcze większą sławę serialu (który trafił też do Polski) i być może była jedną z rzeczy, która pomogła mu wrócić na antenę jesienią w 1986 roku.