Doktorze do dzieła

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Doktorze do dzieła
Carry On Doctor
Gatunek komedia
Rok produkcji 1967
Data premiery grudzień 1967
Kraj produkcji  Wielka Brytania
Język angielski
Czas trwania 94 min
Reżyseria Gerald Thomas
Scenariusz Talbot Rothwell
Główne role Kenneth Williams
Sid James
Frankie Howerd
Bernard Bresslaw
Jim Dale
Muzyka Eric Rogers
Zdjęcia Alan Hume
Kostiumy Yvonne Caffin
Montaż Alfred Roome
Produkcja Peter Rogers
Poprzednik Za tym wielbłądem!
Kontynuacja Awantura w Khyberze

Doktorze do dzieła (Carry On Doctor) - brytyjska komedia filmowa z 1967 roku w reżyserii Geralda Thomasa. Jest piętnastym filmem zrealizowanym w cyklu Cała naprzód i zarazem drugim filmem serii rozgrywającym się w szpitalu (pierwszym było Siostro do dzieła).

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak Siostro do dzieła, film stanowi zbiór dość luźno powiązanych perypetii pacjentów i personelu jednego z oddziałów w pewnym szpitalu. Kierują nim despotyczny ordynator, dr Tinkle, i podkochująca się w nim Siostra Przełożona. Poza tym pracują tam m.in. fajtłapowaty, lecz przystojny dr Kilmore oraz zakochana w nim siostra Clarke. Mają pod opieką grupę dość kłopotliwych pacjentów, m.in. wykładowcę-szarlatana, mężczyznę przeżywającego ciążę żony znacznie bardziej niż ona sama, czy bezrobotnego symulującego chorobę, aby odpocząć od gderliwej żony. Pewnego dnia w szpitalu pojawia się seksowna pielęgniarka-praktykantka. Dr Tinkle niegdyś molestował ją pod pozorem ratującego życia leczenia, lecz teraz najchętniej zapomniałby o całej sprawie...

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Zdjęcia do filmu trwały od 11 września do 20 października 1967 roku. Sceny studyjne realizowane były w Pinewood Studios, natomiast do ujęć budynków wykorzystano obiekty w Londynie i Maidenhead.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]