Doktorze do dzieła

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Doktorze do dzieła
Carry On Doctor
Gatunek

komedia

Rok produkcji

1967

Data premiery

grudzień 1967

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Język

angielski

Czas trwania

94 min

Reżyseria

Gerald Thomas

Scenariusz

Talbot Rothwell

Główne role

Kenneth Williams
Sid James
Frankie Howerd
Bernard Bresslaw
Jim Dale

Muzyka

Eric Rogers

Zdjęcia

Alan Hume

Kostiumy

Yvonne Caffin

Montaż

Alfred Roome

Produkcja

Peter Rogers

Poprzednik

Za tym wielbłądem!

Kontynuacja

Awantura w Khyberze

Doktorze do dzieła (Carry On Doctor) - brytyjska komedia filmowa z 1967 roku w reżyserii Geralda Thomasa. Jest piętnastym filmem zrealizowanym w cyklu Cała naprzód i zarazem drugim filmem serii rozgrywającym się w szpitalu (pierwszym było Siostro do dzieła).

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak Siostro do dzieła, film stanowi zbiór dość luźno powiązanych perypetii pacjentów i personelu jednego z oddziałów w pewnym szpitalu. Kierują nim despotyczny ordynator, dr Tinkle, i podkochująca się w nim Siostra Przełożona. Poza tym pracują tam m.in. fajtłapowaty, lecz przystojny dr Kilmore oraz zakochana w nim siostra Clarke. Mają pod opieką grupę dość kłopotliwych pacjentów, m.in. wykładowcę-szarlatana, mężczyznę przeżywającego ciążę żony znacznie bardziej niż ona sama, czy bezrobotnego symulującego chorobę, aby odpocząć od gderliwej żony. Pewnego dnia w szpitalu pojawia się seksowna pielęgniarka-praktykantka. Dr Tinkle niegdyś molestował ją pod pozorem ratującego życia leczenia, lecz teraz najchętniej zapomniałby o całej sprawie...

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Zdjęcia do filmu trwały od 11 września do 20 października 1967 roku. Sceny studyjne realizowane były w Pinewood Studios, natomiast do ujęć budynków wykorzystano obiekty w Londynie i Maidenhead.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]