Don Alden Adams

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Don Alden Adams
Don Alden Adams
Data i miejsce urodzenia 1925
Oak Park, Illinois
Świadkowie Jehowy
 PortalKategoria

Don Alden Adams (ur. 1925 w stanie Illinois, w Stanach Zjednoczonych) – szósty prezes korporacji pensylwańskiej Strażnicy – Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego (ang. Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania).

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wychował się w rodzinie o podzielonych poglądach religijnych. Jego rodzina – Mary i William Karl Adamsowie i rodzeństwo Joel, Karl, Joy i Jeth – wyznawała anglikanizm, lecz matka zainteresowała się i związała z ruchem Badaczy Pisma Świętego. Adams od niej przejął podstawowe nauki biblijne, podobnie jak jego rodzeństwo i został ochrzczony.

W styczniu 1943 roku został niepłatnym kaznodzieją pełnoczasowym. Od 1945 roku pracował jako wolontariusz w Biurze Głównym Towarzystwa Strażnica w Nowym Jorku, a jako misjonarz działał na terenie Republiki Dominikany, był osobistym sekretarzem Nathana Knorra.

W grudniu 1957 roku w charakterze nadzorca strefy Don Adams odwiedził haitańskich współwyznawców, a w 1984 roku współwyznawców w Mozambiku. W styczniu 1988 roku w charakterze nadzorca strefy odwiedził Świadków Jehowy w Wenezueli. W Valencii wynajęto amfiteatr do korridy, gdzie przedstawił 2-godzinny program. W tym okresie w całej Wenezueli było 40 001 głosicieli a z programu skorzystało 74 600 osób. 14 stycznia 1988 roku, wygłosił przemówienie okolicznościowe – jako nadzorca strefy – z okazji otwarcia Biura Oddziału w Gujanie. W 2000 roku został prezesem Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania i następcą Miltona George'a Henschela. Jest pomocnikiem Komitetu Wydawniczego Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy[1].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Watchtower: Czym jest Ciało Kierownicze Świadków Jehowy?. jw.org, 2015-05. [dostęp 2015-06-03].