Donald Mallard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dr. Donald Mallard
Donald Mallard
Postać z Agenci NCIS
Ilustracja
Pierwsze wystąpienie „Ice Queen” (JAG)
Grany przez Davida McCalluma
Dane biograficzne
Rodzina matka (zm. w 2010 r.)
Inne informacje
Specjalność Patolog

Dr. Donald Mallard − fikcyjna postać biegłego patologa i lekarza sądowego z amerykańskiego telewizyjnego serialu kryminalnego Agenci NCIS, grany przez Davida McCalluma.

O postaci[edytuj | edytuj kod]

Dr. Mallard został patologiem NCIS w 1996 roku zastępując na tym stanowisku Dr. Magnusa który przeszedł wtedy na emeryturę. W tym samym czasie szefem głównego zespołu NCIS został Leroy Jethro Gibbs. Obaj panowie są bardzo bliskimi przyjaciółmi. Poza Tobiasem Fornellem i Micke'm Franksem Ducky jest jedynym przyjacielem Gibbsa.

Pierwszym znanym asystentem Dr. Mallarda był Gerard Jackson, który jednak postrzelony (w szesnastym odcinku pierwszego sezonu) przez terrorystę w ramię, musiał odejść z pracy. Zastąpił go Jimmy Palmer który pracuje z „Duckym” aż po obecne czasy. Ducky traktuje Palmera jak swojego ucznia. Często krytykuje jego pracę, udziela mu jednak rad i wskazówek. Matka Dr. Mallarda była chora na Alzheimera. Zmarła w 2010 roku. Ducky początkowo ukrywał ten fakt przed wszystkimi, jednak przypadkowo spotkał Abby Sciuto na cmentarzu podczas odwiedzin swojej matki.

W 2012 roku Dr. Mallard przeżył zawał serca. Spowodowany był informacją o zamachu na siedzibę NCIS. Ducky był wtedy na plaży z dala od Waszyngtonu. Miał szczęście że znaleźli go przypadkowi ludzie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]