Dorota Gawryluk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dorota Gawryluk
Ilustracja
Dorota Gawryluk
Data i miejsce urodzenia 4 marca 1972
Limanowa
Zawód, zajęcie dziennikarka
Stanowisko Dyrektor pionu informacji i publicystyki
Pracodawca Telewizja Polsat

Dorota Gawryluk, z domu Zelek (ur. 4 marca 1972 w Limanowej) – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, radiowa oraz aktorka.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wychowywała się w Kamionce Małej, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej. W 1987 wyjechała do Warszawy, gdzie ukończyła XXVI Liceum Ogólnokształcące im. H. Jankowskiego Kuby. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim[1].

W telewizji Polsat pracowała od początku lat 90.; najpierw jako reporterka, następnie prowadząca, a w 2001 jako zastępca szefa programu Informacje oraz Polityczne graffiti. Później była szefową publicystyki i opiekunką merytoryczną programu Interwencja.

Od 6 grudnia 2004 do 27 lutego 2007 była prowadzącą Wiadomości w TVP1. Była też gospodynią programu publicystycznego Forum. Po usunięciu ze stanowiska prezesa TVP Bronisława Wildsteina i odejściu z Wiadomości reporterów politycznych Dominiki Długosz i Jacka Karnowskiego, odeszła z TVP na miesięczny urlop. 27 kwietnia 2007 poinformowała, że nie wróci do TVP.

Wkrótce potem prasa poinformowała, że przyjęła propozycję pracy od właściciela Polsatu Zygmunta Solorz-Żaka i rozpoczęła pracę w TV Biznes, gdzie prowadziła program publicystyczny Sam na sam.

Była gospodynią programu publicystycznego Dorota Gawryluk – Konfrontacje, który nadawany był od czerwca 2008 do marca 2009 w Polsacie. Od października 2004 prowadzi Wydarzenia w Polsacie, a od marca do końca grudnia 2016 była też szefową tego programu. W Polsat News prowadziła programy Gość Wydarzeń oraz Prezydenci i premierzy, od marca do grudnia 2017 prowadziła autorski program #DorotaGawrylukZaprasza. W marcu 2018 została dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Pisała felietony dla tygodnika „Uważam Rze” oraz dzienników „Rzeczpospolita” i „Fakt”. Pracowała w radiu Tok FM, gdzie prowadziła poranne pasmo, oraz w Programie I Polskiego Radia, w którym przeprowadzała wywiady z politykami w sobotniej audycji Sygnały dnia.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

W 1993 wyszła za Jerzego Gawryluka, z którym ma syna Nikona (ur. 1993) i córkę Marię (ur. 2011).

Interesuje się modą[1].

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]