Dorota Kwaśniewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Dorota Kwaśniewska
Data i miejsce urodzenia

8 lutego 1970
Głowaczów

Posłanka IV kadencji Sejmu
Okres

od 19 października 2001
do 18 października 2005

Przynależność polityczna

Polskie Stronnictwo Ludowe

Dorota Kwaśniewska z domu Bojarska (ur. 8 lutego 1970 w Głowaczowie) – polska polityk, nauczycielka, posłanka na Sejm IV kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1995 ukończyła studia na Wydziale Geografii, a w 2000 na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Podjęła pracę jako nauczycielka w szkole w Brzózie. Prowadziła też działalność gospodarczą.

W wyborach parlamentarnych w 2001 została posłanką IV kadencji, wybraną z listy Samoobrony RP w okręgu piotrkowskim (otrzymała 4432 głosy). Zasiadała w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W 2002 wystąpiła z klubu parlamentarnego Samoobrony RP[1]. Wstąpiła wówczas do Polskiego Bloku Ludowego, a w 2004 przeszła do klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W wyborach parlamentarnych w 2005 nie uzyskała ponownie mandatu, kandydując z listy tej partii w okręgu radomskim (uzyskała 2286 głosów)[2]. Przed wyborami samorządowymi w 2006 znalazła się na unieważnionej przed głosowaniem liście kandydatów KWW „Samorządne Mazowsze” do sejmiku mazowieckiego. Następnie związała się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej[3].

W wyborach parlamentarnych w 2011 bez powodzenia kandydowała z ramienia SLD do Senatu. Otrzymała 11 448 głosów, zajmując ostatnie miejsce spośród czterech kandydatów[4].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Jest żoną Dariusza Kwaśniewskiego, byłego wójta gminy Głowaczów. Mają dwoje dzieci.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]