Dorota Szelągowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dorota Szelągowska
Data i miejsce urodzenia 26 września 1980
Trypolis
Zawód dziennikarka, scenarzystka, projektantka wnętrz
Strona internetowa

Dorota Szelągowska (ur. 26 września 1980 w Trypolisie[1]) – polska dziennikarka, scenarzystka, projektantka wnętrz.

Życiorys[edytuj]

Pracę w telewizji rozpoczęła w 1998 roku, prowadząc program młodzieżowy Rower Błażeja w TVP1, którego później była wydawcą[2]. Potem prowadziła m.in. Polskie lato w TVP1, Pytanie na śniadanie[2] w TVP2, Dietosferę[2] w Kuchni TV. Obecnie jest gospodarzem programu Dach nad gwiazdami, hotelove' oraz Domy gwiazd w telewizji Domo+[3][4]. Jako scenarzystka współpracowała z TVN przy produkcji Mojej krwi i Tańca z gwiazdami[2] oraz Dzień Dobry TVN. Pracowała jako scenarzysta i reżyser przy produkcji kilku teledysków m.in. Doroty Miśkiewicz, Tomka Makowieckiego. Była szefem produkcji pierwszej edycji festiwalu TOPtrendy[5]. Pisze m.in. do „MALEMEN”, „Pani”, „Olivii” i „Polska The Times[1]. Jest projektantką wnętrz, oraz współwłaścicielką firmy "ManiaEvent".

Wspólnie z matką Katarzyną Grocholą napisała książkę pt. Makatka, która otrzymała nagrodę Róża Gali 2011 w kategorii literatura[6].

Od 2014 prowadzi swój własny program pt. "Dorota Was Urządzi" w stacji TVN Style

Od 2016 prowadzi program ,,Polowanie na kuchnie" w stacji TVN Style.

Od 2016 prowadzi program ,,Polowanie na mieszkanie" w stacji TVN.

Oprócz tych osiągnięć sławna projektantka wnętrz prowadziła swoje 1-odcinkowe programy m.in. Weekendowe metamorfozy Doroty oraz Wielkanocne metamorfozy Doroty i fenomen, czyli program Dorota się urządza[7], w którym urządzała swój własny dom.

Przypisy