Dorota Szelągowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dorota Szelągowska
Data i miejsce urodzenia 26 września 1980
Trypolis
Zawód dziennikarka, scenarzystka, projektantka wnętrz
Strona internetowa

Dorota Szelągowska (ur. 26 września 1980 w Trypolisie[1]) – polska dziennikarka, scenarzystka i projektantka wnętrz.

Życiorys[edytuj]

Kariera telewizyjna[edytuj]

Pracę w telewizji rozpoczęła w 1998 roku, kiedy to została prowadzącą program młodzieżowy Rower Błażeja w TVP1, którego później była wydawcą[2]. Potem prowadziła m.in. Polskie lato w TVP1, Pytanie na śniadanie[2] w TVP2 i Dietosferę[2] w Kuchni TV. W kolejnych latach była gospodarzem programów Dach nad gwiazdami, Hotelove oraz Domy gwiazd w telewizji Domo+[3][4].

Prowadziła też jednoodcinkowe programy, w tym m.in. Weekendowe metamorfozy Doroty oraz Wielkanocne metamorfozy Doroty[5]. Od 2014 prowadzi swój własny program pt. Dorota Was urządzi w stacji TVN Style. Od 2016 roku jest gospodynią programów Polowanie na kuchnie w TVN Style oraz Polowanie na mieszkanie w TVN.

Pozostała działalność[edytuj]

Jest felietonistką w magazynach, takich jak m.in. „Malemen”, „Pani”, „Olivii” i „Polska The Times[1]. Jest projektantką wnętrz oraz współwłaścicielką firmy ManiaEvent. Wspólnie z matką Katarzyną Grocholą napisała książkę pt. Makatka, która otrzymała nagrodę „Róża Gali 2011” w kategorii „Literatura”[6].

Jako scenarzystka współpracowała z TVN przy produkcji programów rozrywkowych Moja krew i Taniec z gwiazdami[2] oraz programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Pracowała jako scenarzystka i reżyser przy produkcji teledysków kilku artystów, takich jak m.in. Dorota Miśkiewicz czy Tomasz Makowiecki. Była szefem produkcji pierwszej edycji festiwalu TOPtrendy[7].

Przypisy