Draw Something

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Draw Something
Producent Omgpop
Wydawca Omgpop
Data wydania 2012
Tryby gry gra wieloosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma iOS, Android, Windows Phone
Nośniki iTunes, Google Play, Windows Phone Store

Draw Somethinggra mobilna wyprodukowana przez Omgpop na platformy iOS, Android oraz Windows Phone. W marcu 2012 roku gra jak i jej wydawca Omgpop został zakupiony przez producenta Zynga[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Ogólna rozgrywka polega na rysowaniu obrazków pomiędzy graczami, którzy na przemian odgadują co narysował przeciwnik (rysować można za pomocą palca jak i rysika). Gracz rysujący ma do wyboru trzy losowe hasła ułożone według stopnia trudności. Zadaniem gracza odgadującego jest wpisanie odpowiedzi z liter, wśród których znajdują się też takie, które nie występują w zgadywanym wyrazie. Nagrodą za odgadnięcie wyrazu są gwiazdki i w zależności od stopnia trudności mogą być w liczbie od jednej do trzech.

Każdy gracz ma do dyspozycji bomby. Gracz odgadujący może je wykorzystywać aby usunąć litery niewystępujące w wyrazie natomiast gracz rysujący aby otrzymać nowy zestaw wyrazów.

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

W ciągu pierwszych 50 dni gra została pobrana ponad 50 milionów razy i stała się najlepiej sprzedającą aplikacją mobilną[2]. W plebiscycie Game Developers Choice Online Awards 2012 grze przyznano tytuły najlepszej gry społecznościowej oraz najlepszej nowej gry sieciowej[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]