Droga wojewódzka nr 682

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DW682
Długość 16 km
Województwa podlaskie
Zdjęcie
DW682 w pobliżu Turośni Dolnej, widok w kierunku Łap
DW682 w pobliżu Turośni Dolnej, widok w kierunku Łap

Droga wojewódzka nr 682droga wojewódzka o długości 16 km łącząca drogę nr 681 w Łapach z drogą 678 w Markowszczyźnie. Jest częścią drogi ŁapyBiałystok.

Trasa obecnie jest w trakcie modernizacji mającej na celu dobudowanie drugiej jezdni oraz wyprowadzenie ruchu z miejscowości Łapy, Uhowo, Turośń Dolna i Markowszczyzna. Inwestycja stanowi kontynuację modernizacji trasy z Łap do Białegostoku, po modernizacji drogi wojewódzkiej 678 na odc. Markowszczyzna - Białystok. W dalszej perspektywie trasa ma stać się nową trasą łączącą Wysokie Mazowieckie z Białymstokiem, umożliwiając rezygnację z drogi woj. 671 na odc. Roszki-Wodźki - Markowszczyzna, dalszy rozwój Łap i nasilenie urbanizacji w obszarze między Łapami, a Białymstokiem oraz wyprowadzenie ruchu drogowego z Narwiańskiego Parku Narodowego na wysokości miejscowości Bokiny.

Obecnie trasa swój początek w Łapach ma przy skrzyżowaniu ul. Płonkowskiej z Brańską, w pobliżu straży pożarnej. Po wybudowaniu obwodnicy Łap, początek trasy przeniesie się na północny zachód obrzeży miasta, gdzie w stronie wschodniej poprowadzona zostanie obwodnica w kier. Markowszczyzny i Białegostoku, umożliwiając ominięcie miasta od strony północnej. W kierunku południowym i zachodnim poprowadzona zostanie droga wojewódzka 681, kolejno w kierunku Płonki Kościelnej oraz wsi Roszki-Wodźki i w kier. Brańska oraz Ciechanowca.