Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
SPAR Drużynowe Mistrzostwa Europy 2014
Liga Gospodarz Zwycięzca
Superliga Niemcy Brunszwik  Niemcy
I liga Estonia Tallinn  Białoruś
II liga Łotwa Ryga  Szwajcaria
III liga Gruzja Tbilisi  Cypr
Geographylogo.svg
Drużynowe Mistrzostwa Europy 2014

5. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w czterech europejskich miastach 21 i 22 czerwca 2014 roku. Reprezentacje rywalizowały w superlidze, I lidze, II lidze oraz III lidze. Gospodarzem superligi drużynowych mistrzostw Europy był Brunszwik, zawody I ligi odbywały się w Tallinnie, II ligi w Rydze, a III ligi w Tbilisi.

Superliga[edytuj | edytuj kod]

Kandydatami do organizacji zawodów superligi były Brunszwik oraz Ostrawa[1]. 5 listopada 2012 w Bukareszcie Rada European Athletics powierzyła organizację imprezy niemieckiemu Brunszwikowi[2].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach superligi startowało 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji z Europy w tym trzy – Czechy, Szwecja i Holandia – które awansowały w 2012 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy.

 Czechy  Rosja
 Francja  Szwecja
 Hiszpania  Turcja
 Holandia  Ukraina
 Niemcy  Wielka Brytania
 Polska  Włochy

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2013 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2014
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Francja Jimmy Vicaut 10,03 Wielka Brytania Daniel Talbot 10,30 Turcja Ramil Quliyev 10,37
Bieg na 200 m Polska Karol Zalewski 20,56 Turcja Ramil Quliyev 20,57 Wielka Brytania James Ellington 20,60
Bieg na 400 m Francja Mame-Ibra Anne 45,71 Rosja Pawieł Iwaszko 45,95 Wielka Brytania Daniel Awde 46,10
Bieg na 800 m Niemcy Timo Benitz 1:46,24 PB Polska Adam Kszczot 1:46,36 Włochy Giordano Benedetti 1:46,45
Bieg na 1500 m Czechy Jakub Holuša 3:37,74 Niemcy Homiyu Tesfaye 3:38,10 Polska Marcin Lewandowski 3:38,19 PB
Bieg na 3000 m Wielka Brytania Richard Ringer 7:50,99 PB Czechy Jakub Holuša 7:51,43 PB Hiszpania Antonio Abadía 7:52,22 PB
Bieg na 5000 m Niemcy Arne Gabius 13:55,89 Hiszpania Jesús España 13:56,00 Turcja Ali Kaya 13:56,64
Bieg na 110 m przez płotki Rosja Siergiej Szubienkow 13,20 Wielka Brytania William Sharman 13,21 PB Francja Pascal Martinot-Lagarde 13,35
Bieg na 400 m przez płotki Rosja Dienis Kudriawcew 49,38 Niemcy Silvio Schirrmeister 49,80 Wielka Brytania Richard Yates 50,11
Bieg na 3000 m z przeszkodami Francja Yoann Kowal 8:25,50 Niemcy Martin Grau 8:29,16 Rosja Nikołaj Czawkin 8:30,61
Sztafeta 4 × 100 m  Wielka Brytania
Richard Kilty
Harry Aikines-Aryeetey
James Ellington
Adam Gemili
38,51  Niemcy
Christian Blum
Sven Knipphals
Alexander Kosenkow
Julian Reus
38,88  Włochy
Massimiliano Ferraro
Eseosa Desalu
Diego Marani
Delmas Obou
39,06
Sztafeta 4 × 400 m  Rosja
Maksim Dyłdin
Lew Mosin
Pawieł Iwaszko
Władimir Krasnow
3:02,68  Francja
Mame-Ibra Anne
Teddy Venel
Marc Macédot
Thomas Jordier
3:03,05  Niemcy
Miguel Rigau
Kamghe Gaba
David Gollnow
Thomas Schneider
3:03,18
Skok wzwyż Ukraina Andrij Procenko 2,30 Rosja Andriej Silnow 2,28 Czechy Jaroslav Bába 2,26
Skok o tyczce Francja Renaud Lavillenie 5,62 Czechy Jan Kudlička
Rosja Aleksandr Gripicz
5,62
Skok w dal Niemcy Christian Reif 8,13 Wielka Brytania Greg Rutherford 7,99 Hiszpania Eusebio Cáceres 7,97
Trójskok Rosja Aleksiej Fiodorow 16,95 Włochy Fabrizio Donato 16,82 Ukraina Wiktor Kuzniecow 16,63
Pchnięcie kulą Niemcy David Storl 21,20 Polska Tomasz Majewski 20,57 Rosja Aleksandr Lesnoj 20,24
Rzut dyskiem Niemcy Robert Harting 67,42 Polska Piotr Małachowski 65,35 Rosja Wiktor Butenko 62,81
Rzut młotem[3] Rosja Siergiej Litwinow 76,32 Polska Paweł Fajdek 75,26 Niemcy Markus Esser 74,90
Rzut oszczepem Niemcy Andreas Hofmann 86,13 PB Rosja Dmitrij Tarabin 83,40 Ukraina Maksym Bohdan 80,93
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Francja Myriam Soumaré 11,35 Holandia Jamile Samuel 11,42 Niemcy Verena Sailer 11,45
Bieg na 200 m Holandia Jamile Samuel 22,74 Ukraina Natalija Pohrebniak 23,13 Wielka Brytania Anyika Onuora 23,24
Bieg na 400 m Rosja Alona Tamkowa 51,72 Niemcy Esther Cremer 52,23 Ukraina Olha Zemlak 52,28
Bieg na 800 m Rosja Jekatierina Poistogowa 2:02,65 Francja Rénelle Lamote 2:03,36 Ukraina Olha Lachowa 2:03,39
Bieg na 1500 m Szwecja Abeba Aregawi 4:14,20 Rosja Anna Szczagina 4:15,04 Ukraina Natalija Pryszczepa 4:15,71
Bieg na 3000 m Holandia Sifan Hassan 8:45,24 Rosja Jelena Korobkina 8:51,00 PB Hiszpania Nuria Fernández 8:51,54
Bieg na 5000 m Szwecja Meraf Bahta 15:36,36 Turcja Gamze Bulut 15:37,70 PB Włochy Giulia Viola 15:40,30 PB
Bieg na 100 m przez płotki Francja Cindy Billaud 12,66 Niemcy Nadine Hildebrand 12,80 PB Rosja Julija Kondakowa 12,86
Bieg na 400 m przez płotki Ukraina Anna Ryżykowa 55,00 Wielka Brytania Eilidh Child 55,36 Rosja Irina Dawydowa 55,79
Bieg na 3000 m z przeszkodami Szwecja Charlotta Fougberg 9:35,92 Niemcy Antje Möldner-Schmidt 9:40,21 Polska Katarzyna Kowalska 9:41,78
Sztafeta 4 × 100 m  Holandia
Naomi Sedney
Dafne Schippers
Tessa van Schagen
Jamile Samuel
42,95  Francja
Céline Distel-Bonnet
Ayodelé Ikuesan
Jennifer Galais
Stella Akakpo
43,19  Rosja
Marina Panteliejewa
Natalja Rusakowa
Jelizawieta Sawlinis
Julija Czermoszanska
43,45
Sztafeta 4 × 400 m  Ukraina
Daryna Prystupa
Anna Ryżykowa
Chrystyna Stuj
Olha Zemlak
3:27,66  Niemcy
Esther Cremer
Lena Schmidt
Lara Hoffmann
Ruth Sophia Spelmeyer
3:28,34  Francja
Elea Mariama Diarra
Agnes Raharolahy
Estelle Perrossier
Floria Gueï
3:28,35
Skok wzwyż Rosja Marija Kuczina 1,95 Ukraina Oksana Okuniewa 1,95 Hiszpania Ruth Beitia
Polska Kamila Lićwinko
1,90
Skok o tyczce Rosja Anżelika Sidorowa 4,65 PB Czechy Jiřina Svobodová 4,60 Niemcy Katharina Bauer 4,40
Skok w dal Niemcy Malaika Mihambo 6,90 PB Francja Éloyse Lesueur 6,87w Szwecja Erica Jarder 6,67 PB
Trójskok Rosja Jekatierina Koniewa 14,55 Ukraina Olha Saładucha 14,33 Niemcy Jenny Elbe 14,01
Pchnięcie kulą Niemcy Christina Schwanitz 19,43 Rosja Irina Tarasowa 18,36 Włochy Chiara Rosa 17,92
Rzut dyskiem Francja Mélina Robert-Michon 65,51 Niemcy Shanice Craft 65,07 Rosja Jekatierina Strokowa 63,97
Rzut młotem Niemcy Betty Heidler 74,63 Polska Joanna Fiodorow 72,23 Rosja Anna Bułgakowa 71,83
Rzut oszczepem Czechy Barbora Špotáková 65,57 Ukraina Hanna Haćko-Fedusowa 63,01 PB Niemcy Linda Stahl 61,58

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Czechy Francja Niemcy Wielka Brytania Włochy Holandia Polska Rosja Hiszpania Szwecja Turcja Ukraina
100 metrów M 3 12 4 11 5 7 6 2 8 1 10 9
K 8 12 10 7 5 11 3 4 2 6 1 9
200 metrów M 4 0 8 10 7 0 12 5 6 3 11 9
K 4 9 7 10 3 12 5 6 2 8 1 11
400 metrów M 2 12 7 10 8 6 9 11 1 3 5 4
K 3 8 11 6 9 5 4 12 7 2 1 10
800 metrów M 6 9 12 2 10 7 11 3 8 5 1 4
K 5 11 9 6 3 2 7 12 8 4 1 10
1500 metrów M 12 9 11 8 1 2 10 3 5 4 7 6
K 5 3 2 8 9 6 7 11 4 12 1 10
3000 metrów M 11 8 12 9 6 7 3 2 10 1 5 4
K 9 6 5 4 8 12 7 11 10 2 3 1
5000 metrów M 1 6 12 7 3 5 8 9 11 4 10 2
K 2 6 3 8 10 9 5 7 4 12 11 1
3000 metrów z przeszkodami M 2 12 11 8 9 1 6 10 5 4 3 7
K 2 7 11 6 4 1 10 8 9 12 5 3
110 metrów przez płotki M 2 10 9 11 4 7 6 12 5 8 1 3
100 metrów przez płotki K 4 12 11 5 6 8 7 10 2 3 1 9
400 metrów przez płotki M 4 9 11 10 7 5 8 12 2 3 1 6
K 9 4 8 11 6 1 7 10 5 3 2 12
Sztafeta 4 × 100 metrów M 3 0 11 12 10 9 8 5 4 6 2 7
K 4 11 7 8 5 12 6 10 0 3 2 9
Sztafeta 4 × 400 metrów M 4 11 10 9 0 7 8 12 5 2 3 6
K 4 10 11 9 7 5 8 6 0 3 2 12
Skok wzwyż M 10 6 4 7,5 9 3 7,5 11 1 5 2 12
K 7 1 8 2 4 5,5 9,5 12 9,5 3 5,5 11
Skok o tyczce M 10,5 12 9 0 4 8 7 10,5 6 0 0 5
K 11 9 10 4 5,5 5,5 0 12 8 7 3 0
Skok w dal M 5 4 12 11 1 6 9 7 10 8 2 3
K 1 11 12 4 9 3 5 7 8 10 2 6
Trójskok M 2 5 3 9 11 1 8 12 7 6 4 10
K 7 5 10 6 3 1 9 12 4 8 2 11
Pchnięcie kulą M 7 6 12 5 2 4 11 10 9 8 3 1
K 2 8 12 1 10 6 4 11 7 3 5 9
Rzut dyskiem M 7 1 12 5 6 9 11 10 8 2 3 4
K 6 12 11 5 3 1 9 10 7 4 2 8
Rzut młotem M 4 0 10 9 7 2 11 12 3 8 5 6
K 4 5 12 9 8 2 11 10 6 7 1 3
Rzut oszczepem M 5 1 12 4 9 3 6 11 2 8 7 10
K 12 1 10 6 4 3 5 9 7 8 2 11
Kraj Czechy Francja Niemcy Wielka Brytania Włochy Holandia Polska Rosja Hiszpania Szwecja Turcja Ukraina
Razem 208,5 295 371 281,5 239,5 209 293 359,5 220,5 212 138,5 273

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Drużyny z trzech ostatnich miejsc w sezonie 2015 wystąpią w rywalizacji I ligi.

Poz. Kraj Punkty Uwagi
1  Niemcy 372 Złoty medal
2  Rosja 359,5 Srebrny medal
3  Polska 295 Brązowy medal
4  Francja 284
5  Wielka Brytania 282,5
6  Ukraina 275
7  Włochy 241,5
8  Hiszpania 222,5
9  Szwecja 214
10  Czechy 209,5 Spadek do I ligi
11  Holandia 202
12  Turcja 139,5

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 1 krajowy rekord w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Kristiina Mäki Female.png  Czechy bieg na 3000 metrów 8:51,69

I liga[edytuj | edytuj kod]

Zawody I ligi odbyły się w Tallinnie, który został wyznaczony organizatorem zawodów w listopadzie 2013 roku[4].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach I ligi startowało 12 zespołów w tym trzy – Białoruś, Grecja i Norwegia – które spadły w 2013 roku z superligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Słowenia i Litwa – które awansowały z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

 Belgia  Grecja
 Litwa  Portugalia
 Białoruś  Rumunia
 Estonia  Słowenia
 Finlandia  Norwegia
 Irlandia  Węgry

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Norwegia Jaysuma Saidy Ndure 10,12 Grecja Likurgos-Stefanos Tsakonas 10,22 Litwa Rytis Sakalauskas 10,23
Bieg na 200 m Norwegia Jaysuma Saidy Ndure 20,70 Grecja Likurgos-Stefanos Tsakonas 20,78 Estonia Marek Niit 20,99 SB
Bieg na 400 m Irlandia Brian Gregan 46,54 Belgia Julien Watrin 46,57 Norwegia Karsten Warholm 47,58
Bieg na 800 m Irlandia Mark English 1:47,63 Węgry Tamás Kazi 1:48,42 Słowenia Žan Rudolf 1:48,64 SB
Bieg na 1500 m Irlandia Paul Robinson 3:51,05 Rumunia Cristian Vorovenci 3:51,58 Grecja Andréas Dimitrákis 3:51,74
Bieg na 3000 m Norwegia Henrik Ingebrigtsen 8:16,00 SB Estonia Tiidrek Nurme 8:17,49 Belgia Bashir Abdi 8:17,97
Bieg na 5000 m Estonia Tiidrek Nurme 14:14,92 SB Belgia Koen Naert 14:16,51 Irlandia Kevin Batta 14:17,35
Bieg na 110 m przez płotki Węgry Balázs Baji 13,51 Grecja Konstandinos Duwalidis 13,56 Irlandia Ben Reynolds 13,82
Bieg na 400 m przez płotki Irlandia Thomas Barr 49,30 Estonia Rasmus Mägi 49,48 Belgia Tim Rummens 51,04
Bieg na 3000 m z przeszkodami Łotwa Justinas Beržanskis 8:48,49 Finlandia Janne Ukonmaanaho 8:48,84 Norwegia Tom Erling Karbo 8:49,39
Sztafeta 4 × 100 m  Portugalia
Pedro Bernardo
Francis Obikwelu
Arnaldo Abrantes
Yazaldes Nascimento
39,60  Estonia
Mikk Mihkel Nurges
Rait Veesalu
Markus Ellisaar
Marek Niit
39,93  Norwegia
Kristoffer Buhagen
Amund Hoie Sjursen
Even Pettersen
Jaysuma Saidy Ndure
39,97
Sztafeta 4 × 400 m  Belgia
Julien Watrin
Dylan Borlée
Jonathan Borlée
Kévin Borlée
3:04,93  Irlandia
Craig Lynch
Brian Murphy
Thomas Barr
Brian Gregan
3:05,40  Białoruś
Aliaksandr Krasouski
Mikita Yakauleu
Maksim Lipauka
Alaksandr Linnik
3:09,00
Skok wzwyż Rumunia Mihai Donisan 2,26 Białoruś Andrej Czuryła 2,23 Litwa Raivydas Stanys 2,19
Skok o tyczce Belgia Arnaud Art 5,42 PBo Portugalia Edi Maia 5,42 Grecja Konstandinos Filipidis 5,30
Skok w dal Grecja Luis Tsatumas 8,25 Litwa Tomas Vitonis 7,99 Finlandia Kristian Pulli 7,88 PB
Trójskok Rumunia Marian Oprea 16,68 =SB Białoruś Dzmitryj Płatnicki 16,28 SB Grecja Dimitris Tsiamis 16.20
Pchnięcie kulą Białoruś Pawieł Łyżyn 19,74 Rumunia Andrei Gag 19,64 PB Portugalia Marco Fortes 19,50
Rzut dyskiem Litwa Andrius Gudžius 61,92 Belgia Philip Milanov 61,47 Estonia Gerd Kanter 61,33
Rzut młotem Węgry Krisztián Pars 75,26 Słowenia Primož Kozmus 73,02 SB Finlandia David Söderberg 70,81
Rzut oszczepem Finlandia Antti Ruuskanen 79,62 Słowenia Matija Kranjc 78,61 SB Grecja Spiridon Lembesis 75,86
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Norwegia Ezinne Okparaebo 11,41 Estonia Ksenija Balta 11,47 Finlandia Hanna-Maari Latvala 11,47
Bieg na 200 m Grecja Maria Belimbasaki 23,12 PB Finlandia Hanna-Maari Latvala 23,46 Estonia Ksenija Balta 23,55
Bieg na 400 m Litwa Agnė Šerkšnienė 52,94 SB Belgia Justien Grillet 53,65 Rumunia Bianca Răzor 53,70
Bieg na 800 m Białoruś Marina Arzamasowa 2:00,95 Norwegia Ingvill Måkestad Bovim 2:02,57 Estonia Liina Tšernov 2:05,23 PB
Bieg na 1500 m Norwegia Ingvill Måkestad Bovim 4:11,07 Irlandia Laura Crowe 4:13,84 Estonia Liina Tšernov 4:14,20
Bieg na 3000 m Portugalia Sara Moreira 9:07,14 SB Litwa Monika Juodeškaitė 9:11,58 PB Rumunia Dana Elena Loghin 9:17,38 PB
Bieg na 5000 m Portugalia Ana Dulce Félix 15:21,32 SB Irlandia Fionnuala Britton 15:23,37 SB Białoruś Wolha Mazuronak 15:35,44 PB
Bieg na 100 m przez płotki Norwegia Isabelle Pedersen 13,18 Słowenia Marina Tomić 13,26 Belgia Eline Berings 13,55
Bieg na 400 m przez płotki Rumunia Angela Moroșanu 56,70 Portugalia Vera Barbosa 57,04 Litwa Eglė Staišiūnaitė 57,93 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Finlandia Sandra Eriksson 9:40,36 Słowenia Maruša Mišmaš 9:40,49 NR Estonia Jekaterina Patjuk 9:50,15 NR
Sztafeta 4 × 100 m  Grecja
María Gátou
Yeoryia Kokloni
Andriána Férra
Maria Belimbasaki
44,38  Belgia
Olivia Borlée
Sarah Rutjens
Cynthia Bolingo Mbongo
Anne Zagré
44,74  Estonia
Grit Šadeiko
Diana Suumann
Maarja Kalev
Ksenija Balta
44,75
Sztafeta 4 × 400 m  Rumunia
Bianca Răzor
Alina Andreea Zaizan
Adelina Pastor
Angela Moroșanu
3:32,83  Litwa
Eva Misiūnaitė
Eglė Staišiūnaitė
Modesta Morauskaitė
Agnė Šerkšnienė
3:33,57  Norwegia
Tara Marie Norum
Trine Mjaland
Benedicte Hauge
Line Kloster
3:34,23
Skok wzwyż Estonia Anna Iljuštšenko 1,84 =SB Rumunia Daniela Stanciu 1,84 Norwegia Tonje Angelsen 1,80
Skok o tyczce Grecja Ekaterini Stefanidi 4,55 Finlandia Minna Nikkanen 4,45 SB Słowenia Tina Šutej 4,45
Skok w dal Rumunia Alina Rotaru 6,62 Białoruś Wolha Sudarawa 6,47 Norwegia Nadia Akpana Assa 6,22
Trójskok Portugalia Patrícia Mamona 14,26 Białoruś Natalla Wiatkina 14,14 Rumunia Elena Andreea Panțuroiu 13,93
Pchnięcie kulą Białoruś Julija Leanciuk 18,48 Norwegia Anita Márton 17,01 Estonia Kätlin Piirimäe 15,64
Rzut dyskiem Litwa Zinaida Sendriūtė 65,83 SB Portugalia Irina Rodrigues 56,26 Grecja Hrisoúla Anagnostopoúlou 55,75
Rzut młotem Rumunia Bianca Perie 71,93 SB Białoruś Alena Krechyk 66,77 Finlandia Merja Korpela 65,36
Rzut oszczepem Białoruś Tacciana Chaładowicz 58,33 Słowenia Martina Ratej 55,66 Rumunia Nicoleta Madalina Anghelescu 54,79

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Białoruś Belgia Estonia Finlandia Grecja Węgry Irlandia Litwa Norwegia Portugalia Rumunia Słowenia
100 metrów M 5,5 1 9 7 11 3 4 10 12 8 5,5 2
K 4 3 11 10 7,5 1 7,5 6 12 1 9 5
200 metrów M 9 7,5 10 7,5 11 5 6 0 12 4 3 2
K 4 5 10 11 12 7 9 1 6 3 8 2
400 metrów M 7 11 2 6 8 3 12 5 10 0 4 9
K 8 11 2 7 6 4 3 12 5 9 10 0
800 metrów M 3 6 1 4 5 11 12 2 7 8 9 10
K 12 6 10 7 5 1 8 4 11 9 3 2
1500 metrów M 7 9 1 5 10 2 12 6 8 3 11 4
K 7 5 10 4 8 1 11 2 12 3 6 9
3000 metrów M 8 10 11 7 5 4 9 1 12 6 3 2
K 4 5 1 6 8 7 9 11 3 12 10 2
5000 metrów M 6 11 12 4 5 3 10 2 9 8 7 1
K 10 8 6 2 1 7 11 5 4 12 3 9
3000 metrów z przeszkodami M 7 3 8 11 0 2 9 12 10 5 6 4
K 4 2 10 12 5 6 9 1 3 8 7 11
110 metrów przez płotki M 7 0 5 6 11 12 10 2 8 9 3 4
100 metrów przez płotki K 2 10 8 4 6 7 9 3 12 1 5 11
400 metrów przez płotki M 7 10 11 5 6 8 12 2 9 0 3 4
K 7 8 2 5 4 1 7 10 6 11 12 3
Sztafeta 4 × 100 metrów M 7 3 11 8 5 2 6 9 10 12 4 1
K 2 11 10 9 12 3 8 4 5 1 6 7
Sztafeta 4 × 400 metrów M 10 12 8 7 4 3 11 1 9 6 2 5
K 9 8 2 6 4 3 5 11 10 7 12 1
Skok wzwyż M 11 5,5 3 8,5 5,5 3 1 10 7 8,5 12 3
K 8 6 12 3 5 7 2 9 10 1 11 4
Skok o tyczce M 9 12 6 8 10 4 2 0 5 11 3 7
K 7 0 8,5 11 12 4 8,5 3 6 5 2 10
Skok w dal M 6 8 2 10 12 4 3 11 7 5 9 1
K 11 1 6 4 3 5 2 7 10 9 12 8
Trójskok M 1 11 7 8 10 3 2 4 5 9 12 6
K 11 5 1 9 4 2 3 8 6 12 10 7
Pchnięcie kulą M 12 4 8 7 2 5 1 9 3 10 11 6
K 12 9 10 6 7 11 4 2 5 3 8 1
Rzut dyskiem M 11 5 10 9 6 8 2 12 7 1 3 4
K 7 3 5 9 10 8 2 12 4 11 6 1
Rzut młotem M 7 0 3 10 8 12 5 2 9 6 4 11
K 11 9 5 10 7 4 3 2 0 6 12 8
Rzut oszczepem M 7 3 9 12 10 2 1 6 8 4 5 11
K 12 5 9 7 6 3 2 8 4 1 10 11
Kraj Białoruś Belgia Estonia Finlandia Grecja Węgry Irlandia Litwa Norwegia Portugalia Rumunia Słowenia
Razem 302,5 251 275,5 290,5 276,5 191 253,5 227 300 251,5 281,5 209,5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kraj Punkty Uwagi
1  Białoruś 302,5 Awans do Superligi
2  Norwegia 300
3  Finlandia 290,5
4  Rumunia 281,5
5  Grecja 276,5
6  Estonia 275,5
7  Irlandia 253,5
8  Portugalia 251,5
9  Belgia 251
10  Litwa 227
11  Słowenia 209,5 Spadek do II ligi
12  Węgry 191

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 3 krajowe rekordy w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Maruša Mišmaš Female.png  Słowenia bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:40,49
Jekaterina Patjuk Female.png  Estonia bieg na 3000 metrów z przeszkodami 9:50,15
Grit Šadeiko Female.png
Diana Suumann Female.png
Maarja Kalev Female.png
Ksenija Balta Female.png
 Estonia sztafeta 4 × 100 metrów 44,75

II liga[edytuj | edytuj kod]

Zawody I ligi odbywają się w Rydze, który został wyznaczony organizatorem zawodów w listopadzie 2013 roku[5]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach II ligi wzięło udział 8 zespołów w tym dwa – Bułgaria i Szwajcaria – które spadły w 2013 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Słowacja i Łotwa – które awansowały z III ligi drużynowych mistrzostw Europy.

 Austria  Szwajcaria
 Chorwacja  Łotwa
 Bułgaria  Serbia
 Dania  Słowacja

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Szwajcaria Pascal Mancini 10,52 Bułgaria Denis Dimitrow 10,55 Łotwa Jānis Mezītis 10,75
Bieg na 200 m Szwajcaria Alex Wilson 20,93 Dania Nick Ekelund-Arenander 21,11 Bułgaria Jānis Mezītis 21,22
Bieg na 400 m Dania Nick Ekelund-Arenander 46,12 Serbia Miloš Raovic 46,40 Chorwacja Mateo Ružić 47,26
Bieg na 800 m Słowacja Jozef Repčík 1:51,77 Austria Nikolaus Franzmair 1:51,78 Dania Andreas Bube 1:52,02
Bieg na 1500 m Austria Andreas Vojta 3:45,86 Łotwa Dmitrijs Jurkevičs 3:46,65 Serbia Goran Nava 3:46,65
Bieg na 3000 m Łotwa Dmitrijs Jurkevičs 8:18,71 Austria Brenton Rowe 8:19,32 Dania Thijs Nijhuis 8:22,64 PB
Bieg na 5000 m Austria Brenton Rowe 14:19,11 Dania Abdi Hakin Ulad 14:22,90 Bułgaria Iolo Nikolov 14:29,02 PB
Bieg na 110 m przez płotki Serbia Milan Ristić 13,80 Słowacja Viliam Papšo 13,88 Szwajcaria Tobias Furer 13,88 SB
Bieg na 400 m przez płotki Serbia Emir Bekrić 49,64 SB Szwajcaria Kariem Hussein 50,14 Łotwa Jānis Baltušs 51,07
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bułgaria Mitko Cenow 8:45,55 Dania Ole Hesselbjerg 8:47,55 Austria Christian Steinhammer 8:53,14
Sztafeta 4 × 100 m  Szwajcaria
Pascal Mancini
Amatu Schenkel
Steven Gugerli
Alex Wilson
39,60  Łotwa
Jānis Mezītis
Sandis Sabājevs
Vladimirs Mihailovs
Elvijs Misāns
40,40  Dania
Festus Asante
Morten Madsen
Mike Kalisz
Frederik Schou-Nielsen
40,44
Sztafeta 4 × 400 m  Dania
Nicolai Hartling
Andreas Bube
Nicklas Hyde
Nick Ekelund-Arenander
3:07,57  Chorwacja
Josip Šakić
Mateo Kovačić
Yann Eldi Senjarin
Mateo Ružić
3:08,43  Serbia
Nemanja Božic
Miloš Raović
Dino Dodig
Emir Bekrić
3:08,54
Skok wzwyż Słowacja Lukáš Beer 2,22 Bułgaria Wiktor Ninow 2,14 Serbia Miloš Todosijević 2,10
Skok o tyczce Łotwa Mareks Ārents
Dania Mikkel M. Nielsen
5,30 Chorwacja Ivan Horvat 5,20
Skok w dal Łotwa Elvijs Misāns 8,05 PB Szwajcaria Yves Zellweger 7,66 Bułgaria Denis Eradiri 7,50
Trójskok Bułgaria Rumen Dimitrow 16,77 Dania Peder P. Nielsen 16,29 Słowacja Tomas Veszelka 15,67
Pchnięcie kulą Serbia Asmir Kolašinac 20,15 SB Bułgaria Georgi Iwanow 19,79 Łotwa Māris Urtāns 19,76
Rzut dyskiem Austria Gerhard Mayer 59,34 Chorwacja Roland Varga 59,28 Bułgaria Rosen Karamfiłow 52,92
Rzut młotem Słowacja Marcel Lomnický 75,69 Chorwacja Mirko Mičuda 67,30 Łotwa Igors Sokolovs 66,90
Rzut oszczepem Łotwa Rolands Štrobinders 78,32 Słowacja Patrik Ženúch 73,46 Serbia Vedran Samac 71,84
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Bułgaria Iwet Łałowa 11,34 Szwajcaria Mujinga Kambundji 11,53 Serbia Ivana Španović 11,94
Bieg na 200 m Bułgaria Iwet Łałowa 22,92 Szwajcaria Léa Sprunger 23,41 Łotwa Gunta Latiševa-Čudare 23,94
Bieg na 400 m Łotwa Gunta Latiševa-Čudare 53,69 SB Słowacja Iveta Putalová 53,82 Chorwacja Anita Banović 54,04
Bieg na 800 m Bułgaria Wanja Stambołowa 2:01,41 PB Szwajcaria Selina Büchel 2:04,01 Serbia Amela Terzić 2:05,24 SB
Bieg na 1500 m Serbia Amela Terzić 4:28,99 Łotwa Agata Strausa 4:31,84 Dania Maria Larsen 4:32,35
Bieg na 3000 m Serbia Amela Terzić 4:28,99 Łotwa Agata Strausa 4:31,84 Dania Maria Larsen 4:32,35
Bieg na 5000 m Serbia Amela Terzić 9:11,64 SB Szwajcaria Fabienne Schlumpf 9:14,89 Austria Jennifer Wenth 9:16,75 SB
Bieg na 100 m przez płotki Chorwacja Ivana Lončarek 13,18 PB Szwajcaria Lisa Urech 13,35 Łotwa Laura Ikauniece 13,57 SB
Bieg na 400 m przez płotki Szwajcaria Petra Fontanive 57,57 Słowacja Lucie Slaníčková 57,95 Austria Verena Menapace 59,93
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bułgaria Siłwija Dynekowa 9:43,13 SB Łotwa Poļina Jeļizarova 9:52,62 Szwajcaria Astrid Leutert 10:01,13
Sztafeta 4 × 100 m  Szwajcaria
Mujinga Kambundji
Fanette Humair
Joëlle Golay
Léa Sprunger
44,27  Bułgaria
Karina Okolije
Inna Eftimova
Gabriela Laleva
Iwet Łałowa
44,63  Chorwacja
Mateja Jambrović
Lucija Pokos
Anita Banović
Ivana Lončarek
45,39
Sztafeta 4 × 400 m  Bułgaria
Teodora Kolarova
Wanja Stambołowa
Katya Hristova
Maria Dankova
3:37,04  Chorwacja
Dora Filipović
Kristina Dudek
Marina Banović
Anita Banović
3:37,91  Szwajcaria
Simone Werner
Valentine Arrieta
Robine Schürmann
Petra Fontanive
3:38,95
Skok wzwyż Chorwacja Ana Šimić 1,92 Bułgaria Wenelina Wenewa-Mateewa 1,85 Szwajcaria Giovanna Demo
Łotwa Madara Onuzane
1,80
Skok o tyczce Dania Caroline Bonde Holm 4,35 SB Szwajcaria Nicole Büchler 4,30 Austria Kira Grünberg 4,25 PB
Skok w dal Serbia Ivana Španović 6,58 Łotwa Aiga Grabuste 6,56 Szwajcaria Irène Pusterla 6,46
Trójskok Serbia Ivana Španović 13,50 Słowacja Jana Velďáková 13,27 Bułgaria Maria Dimitrova 13,08
Pchnięcie kulą Bułgaria Radosława Mawrodiewa 17,80 SB Dania Maria Sløk Hansen 15,01 Chorwacja Sandra Perković 14,27
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 64,05 Serbia Dragana Tomašević 58,75 Dania Katrine Bebe 50,97
Rzut młotem Słowacja Martina Hrašnová 71,30 Serbia Sara Savatović 60,35 Szwajcaria Nicole Zihlmann 59,50
Rzut oszczepem Serbia Tatjana Jelača 61,19 Łotwa Madara Palameika 59,54 Chorwacja Sara Kolak 56,90

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Austria Bułgaria Chorwacja Dania Łotwa Serbia Słowacja Szwajcaria
100 metrów M 3 7 5 0 6 2 4 8
K 1 8 4 2 3 6 5 7
200 metrów M 2 6 1 7 5 3 4 8
K 1 8 5 2 6 4 3 7
400 metrów M 1 5 6 8 3 7 2 4
K 2 4 6 1 8 5 7 3
800 metrów M 7 1 3 6 4 5 8 2
K 4 8 2 1 5 6 3 7
1500 metrów M 8 4 1 5 7 6 2 3
K 4 1 2 6 7 8 5 3
3000 metrów M 7 4 5 6 8 3 2 0
K 6 5 4 3 1 8 2 7
5000 metrów M 8 6 1 7 5 2 3 4
K 2 5 3 4 7 1 6 8
3000 metrów z przeszkodami M 6 8 1 7 4 3 2 5
K 3 8 2 5 7 4 1 6
110 metrów przez płotki M 3 2 1 5 4 8 7 6
100 metrów przez płotki K 5 2 8 1 6 4 3 7
400 metrów przez płotki M 5 2 3 4 6 8 1 7
K 6 4 5 3 1 2 7 8
Sztafeta 4 × 100 metrów M 4 3 5 6 7 2 1 8
K 3 7 6 1 2 4 5 8
Sztafeta 4 × 400 metrów M 1 2 7 8 3 6 4 5
K 3 8 7 4 5 0 0 6
Skok wzwyż M 1 7 4,5 4,5 2,5 6 8 2,5
K 4 7 8 3 5,5 2 1 5,5
Skok o tyczce M 3 2 6 7,5 7,5 1 4 5
K 6 1 3,5 8 5 2 3,5 7
Skok w dal M 2 6 1 4 8 3 5 7
K 1 2 3 5 7 8 4 6
Trójskok M 4 8 1 7 5 2 6 3
K 1 6 4 3 5 8 7 2
Pchnięcie kulą M 3 7 5 2 6 8 4 1
K 4 8 6 7 3 5 1 2
Rzut dyskiem M 8 6 7 3 2 4 1 5
K 1 2 8 6 5 7 3 4
Rzut młotem M 0 5 7 3 6 2 8 4
K 2 1 3 5 4 7 8 6
Rzut oszczepem M 4 3 2 1 8 6 7 5
K 5 3 6 2 7 8 1 4
Kraj Austria Bułgaria Chorwacja Dania Łotwa Serbia Słowacja Szwajcaria
Razem 144 191 173 168 206,5 185 157,5 210

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kraj Punkty Note
1  Szwajcaria 210 Awans do II ligi
2  Łotwa 206,5
3  Bułgaria 191
4  Serbia 185
5  Dania 173
6  Chorwacja 168
7  Słowacja 157,5 Spadek do III ligi
8  Austria 144

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 2 krajowe rekordy w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Ivana Lončarek Female.png  Chorwacja bieg na 100 metrów przez płotki 13,18
Monika Weigertová Female.png
Lucia Mokrášová Female.png
Iveta Putalová Female.png
Lenka Kršáková Female.png
 Słowacja sztafeta 4 × 100 metrów 45,79

III liga[edytuj | edytuj kod]

Zawody III ligi rozegrano na Stadionie Borisa Paiczadze w Tbilisi.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach najniższej, III ligi, startowało 15 zespołów w tym drużyna małych krajów Europy oraz dwa zespoły – Cypr i Izrael – które spadły w 2013 roku z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

AASSE flag provisional.svg Reprezentacja małych krajów Europy  Islandia
 Albania  Luksemburg
 Andora  Cypr
 Armenia  Macedonia Północna
 Azerbejdżan  Malta
 Bośnia i Hercegowina  Mołdawia
 Czarnogóra  Izrael
 Gruzja

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Cypr Panayiotis Ioannou 10,69 Czarnogóra Luka Rakić 10,72 Gruzja Baczana Chorawa 10,75
Bieg na 200 m Malta Kevin Moore 21,06 Izrael Emri Persiado 21,33 Islandia Kolbeinn Höður Gunnarsson 21,37
Bieg na 400 m Izrael Donald Sanford 46,38 Gruzja Nika Kartavtsev 47,82 Mołdawia Alexandru Babian 47,83
Bieg na 800 m Bośnia i Hercegowina Amel Tuka 1:49,81 Izrael Mokat Petna 1:50,42 Cypr Theofanis Michaelas 1:50,60
Bieg na 1500 m Cypr Amine Khadiri 3:48,05 Mołdawia Ion Siuris 3:49,25 Izrael Yimer Getahun 3:49,98
Bieg na 3000 m Azerbejdżan Hayle İbrahimov 8:02,86 Cypr Amine Khadiri 8:20,38 Mołdawia Roman Prodius 8:23,22
Bieg na 5000 m Azerbejdżan Hayle İbrahimov 14:00,24 Izrael Aimeru Almeya 14:35,04 Islandia Kári Steinn Karlsson 14:55,02
Bieg na 110 m przez płotki Cypr Milan Trajković 13,94 Gruzja David Ilariani 13,96 Azerbejdżan Rəhim Məmmədov 14,18
Bieg na 400 m przez płotki Mołdawia Alexei Cravcenco 51,98 Cypr Minas Alozidis 52,02 Luksemburg Jacques Frisch 52,34
Bieg na 3000 m z przeszkodami Izrael Noam Ne'Eman 9:08,27 Bośnia i Hercegowina Osman Junuzović 9:10,40 Mołdawia Nicolai Gorbuşco 9:11,06
Sztafeta 4 × 100 m  Izrael
Asaf Malka
Amir Dayi
Amit Cohen
Emri Persiado
40,50  Islandia
Joan Ramon Borges Bosque
Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Kolbeinn Höður Gunnarsson
Ari Bragi Kárason
40,84  Azerbejdżan
Asqepox Karman
Ibrahimov Hanim
Bulychev Valentin
Rəhim Məmmədov
41,15
Sztafeta 4 × 400 m  Islandia
Kolbeinn Höður Gunnarsson
Ivar Kristian Jasonarson
Einar Daði Lárusson
Trausti Stefánsson
3:11,74  Izrael
Itai Shamir
Donald Sanford
Imokat Petena
Maor Seged
3:11,76  Gruzja
Soso Gogodze
Denis Zhvania
Endrik Zilbershtein
Nika Kartavtsevi
3:13,67
Skok wzwyż AASSE flag provisional.svg Eugenio Rossi 2,24 NR Izrael Niki Palli
Cypr Vasilios Konstantinou
2,14
Skok o tyczce Cypr Nikandros Stylianou 5,45 Izrael Lew Skorisz 5,05 Islandia Mark Johnson 4,65
Skok w dal Islandia Kristinn Torfason 7,62 Albania Izmir Smajlaj 7,58 Cypr Christodoulos Theofilou 7,36
Trójskok Mołdawia Vladimir Letnicov 16,38 Armenia Lewon Aghasjan 16,13 Azerbejdżan Nazim Babayev 15,82
Pchnięcie kulą Bośnia i Hercegowina Kemal Mešić 18,48 Luksemburg Bob Bertemes 18,26 Mołdawia Ivan Emilianov 18,04
Rzut dyskiem Czarnogóra Danijel Furtula 61,92 Cypr Apostolos Parelis 61,80 Mołdawia Nicolai Ceban 54,85
Rzut młotem Mołdawia Serghei Marghiev 76,02 Cypr Konstantinos Stathelakos 67,71 Islandia Hilmar Örn Jónsson 65,88
Rzut oszczepem Islandia Guðmundur Sverrisson 73,13 Gruzja Rostom Czinczarauli 70,57 Mołdawia Andrian Mardare 69,11
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Cypr Ramona Papaioannou 11,45 Luksemburg Tiffany Tshilumba 11,65 Islandia Hrafnhild Eir Hermodsdottir 11,82
Bieg na 200 m Cypr Eleni Artimata 24,13 Islandia Hrafnhild Eir Hermodsdottir 24,31 Luksemburg Tiffany Tshilumba 24,42
Bieg na 400 m Malta Janet Richard 54,84 Islandia Hafdís Sigurdjardóttir 55,07 Azerbejdżan Adila Mamadli 56,14
Bieg na 800 m Albania Luiza Gega 2:01,31 Islandia Aníta Hinriksdóttir 2:02,70 Luksemburg Charline Mathias 2:05,96
Bieg na 1500 m Albania Luiza Gega 4:08,58 Islandia Aníta Hinriksdóttir 4:18,49 Azerbejdżan Behafeta Hadiyes 4:26,50
Bieg na 3000 m Azerbejdżan Behafeta Hadiyes 9:38,8 Czarnogóra Slađana Perunović 9:48,5 Izrael Maor Tyuri 10:01,8
Bieg na 5000 m Azerbejdżan Hayelom Maeregu 16:42,46 Czarnogóra Slađana Perunović 17:07,71 Izrael Azaunt Taka 17:22,82
Bieg na 100 m przez płotki Cypr Dimitra Arachoviti 13,68 Islandia Kristín Birna Ólafsdóttir-Johnson 14,14 Mołdawia Anna Berghii 14,29
Bieg na 400 m przez płotki Mołdawia Anna Berghii 58,99 Islandia Kristin Birna Olafsdottir-Johnson 59,55 Bośnia i Hercegowina Gorana Cvejetic 1:03,47
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bośnia i Hercegowina Rahima Zukić 11:08,59 Izrael Megal Atias 11:30,13 Gruzja Giuli Dekanadze 12:04,78
Sztafeta 4 × 100 m  Cypr 45,11  Islandia 46,44  Malta 46,88
Sztafeta 4 × 400 m  Islandia
Kristín Birna Ólafsdóttir-Johnson
Björg Gunnarsdóttir
Aníta Hinriksdóttir
Hafdís Sigurdjardóttir
3:40,42  Mołdawia
Iliana Bulieva
Iulia Tsasieva
Olesia Cojucari
Anna Berghii
3:47,84  Cypr
Kaliopi Kountouri
Papaskevoula Thrasilvoulou
Christina Katsari
Natalia Evangelidou
3:48,09
Skok wzwyż Izrael Ma'ayan Shahaf 1,85 Luksemburg Elodie Tshilumba 1,79 Czarnogóra Marija Vuković 1,76
Skok o tyczce Azerbejdżan Yelena Qladkova 3,60 Cypr Maria Aristotelous 3,60 Islandia Arna Yr Jonsdottir 3,50
Skok w dal Islandia Hafdís Sigurdjardóttir 6,41 NR Malta Rebecca Camilleri 6,25 Armenia Satenik Hovhannisyan 6,06
Trójskok Izrael Hanna Kniaziewa 13,73 Islandia Hafdís Sigurdjardóttir 13,04 Azerbejdżan Yekaterina Sarıyeva 13,02
Pchnięcie kulą Cypr Florentia Kappa 14,82 Islandia Ásdís Hjálmsdóttir 14,24 Mołdawia Dimitriana Surdu 13,73
Rzut dyskiem Cypr Androniki Lada 54,18 Czarnogóra Kristina Rakočević 47,22 Mołdawia Dimitriana Surdu 46,33
Rzut młotem Cypr Paraskevi Theodorou 59,49 Izrael Yevgeniya Zabolotniy 52,51 Islandia Vigdis Jonsdottir 52,12
Rzut oszczepem Mołdawia Mihaela Tacu 54,37 Islandia Ásdís Hjálmsdóttir 54,07 Cypr Renalda Nastastsissiou 51,83

Tabela punktów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja AASSE flag provisional.svg Albania Andora Armenia Azerbejdżan Bośnia i Hercegowina Cypr Gruzja Islandia Izrael Luksemburg Macedonia Północna Malta Mołdawia Czarnogóra
100 metrów M 3 4 2 5 7 11 15 13 12 10 8 0 6 9 14
K 1 5 8 11 4 7 15 3 13 10 14 2 12 9 6
200 metrów M 1 4 2 3 5 6 12 10 13 14 7 8 15 11 9
K 2 3 1 11 5 7 15 6 14 10 13 4 12 8 9
400 metrów M 4 10 1 6 9 7 11 14 12 15 2 8 5 13 3
K 5 4 3 8 13 1 10 2 14 11 9 6 15 12 7
800 metrów M 1 12 3 7 6 15 13 9 10 14 5 8 4 11 2
K 4 15 3 6 9 8 12 7 14 10 13 1 5 11 2
1500 metrów M 4 11 0 10 5 12 15 7 0 13 9 6 8 14 0
K 4 15 3 6 13 8 12 9 14 10 5 1 7 11 2
3000 metrów M 2 0 6 7 15 8 14 9 11 12 10 4 5 13 3
K 0 0 6 7 15 0 10 5 12 13 8 4 9 11 14
5000 metrów M 7 0 0 0 15 10 8 9 13 14 12 0 0 11 6
K 3 0 5 4 15 7 11 6 12 13 10 0 8 9 14
3000 metrów z przeszkodami M 0 12 5 4 6 14 11 10 9 15 7 2 8 13 3
K 0 0 0 7 6 15 12 13 9 14 11 0 10 8 5
110 metrów przez płotki M 5 6 1 2 13 7 15 14 11 10 12 4 3 8 9
100 metrów przez płotki K 2 6 5 3 8 12 15 11 14 9 10 4 1 13 7
400 metrów przez płotki M 2 4 1 7 12 5 14 9 11 10 13 6 3 15 8
K 4 0 2 5 9 13 8 6 14 12 11 10 3 15 7
Sztafeta 4 × 100 metrów M 3 4 1 2 13 8 11 6 14 15 7 9 5 12 10
K 3 6 2 5 9 7 15 4 14 11 12 8 13 10 1
Sztafeta 4 × 400 metrów M 2 5 1 7 12 11 9 13 15 14 4 6 8 10 3
K 3 6 2 9 8 10 13 5 15 12 11 7 0 14 4
Skok wzwyż M 15 0 2 6 11 10 13,5 8,5 7 13,5 5 8,5 3 12 4
K 8 0 6 4,5 7 12 4,5 3 11 15 14 9 2 10 13
Skok o tyczce M 8 10 12 0 11 0 15 9 13 14 0 0 0 0 10
K 11 0 8 0 15 0 14 9 13 10 12 0 7 0 0
Skok w dal M 8 14 1 6 7 5 13 12 15 10 2 4 3 11 9
K 2 4 3 13 5 9 12 7 15 8 11 1 14 10 6
Trójskok M 5 10 0 14 13 0 12 8 9 11 0 0 6 15 7
K 0 0 0 12 13 0 10 9 14 15 7 0 8 11 0
Pchnięcie kulą M 2 0 3 7 6 15 9 11 12 10 14 4 5 13 8
K 3 0 2 6 9 11 15 10 14 7 12 4 5 13 8
Rzut dyskiem M 1 4 3 10 5 12 14 7 8 9 11 2 6 13 15
K 6 0 2 7 3 12 15 10 11 8 9 4 5 13 14
Rzut młotem M 4 0 8 9 5 0 14 0 13 12 11 6 7 15 10
K 4 0 7 6 5 12 15 8 13 14 10 0 3 11 9
Rzut oszczepem M 3 0 2 6 5 11 10 14 15 12 9 4 8 13 7
K 6 0 2 3 8 5 13 9 14 12 10 4 7 15 11
Kraj AASSE flag provisional.svg Albania Andora Armenia Azerbejdżan Bośnia i Hercegowina Cypr Gruzja Islandia Izrael Luksemburg Macedonia Północna Malta Mołdawia Czarnogóra
Razem 150 164 126 249,5 363 323 495 162,5 471,5 334,5 487 357 258 446 278

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kraj Punkty Uwagi
1  Cypr 495 Awans do II ligi
2  Islandia 487
3  Izrael 471,5
4  Mołdawia 446
5  Azerbejdżan 363
6  Luksemburg 357
7  Gruzja 334,5
8  Bośnia i Hercegowina 323
9  Czarnogóra 278
10  Malta 258
11  Armenia 249,5
12  Albania 164
13  Macedonia Północna 162,5
14 AASSE team flag AASSE 150
15  Andora 126

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Brunszwik i Czeboksary ugoszczą DME, pzla.pl [dostęp 2014-06-21] (pol.).
  2. Braunschweig and Cheboksary to host 2014 and 2015 European Athletics Team Championships, insidethegames.biz [dostęp 2014-06-21] (ang.).
  3. Początkowo drugie miejsce zajął Francuz Quentin Bigot, jednak wynik anulowano po dyskwalifikacji za doping.
  4. Tallinn to host 2014 Euro Team Champs 1st League, European Athletics [dostęp 2014-06-21] (ang.).
  5. Doubling up is the name of the game in Riga, European Athletics [dostęp 2014-06-21] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]