Druga szansa (polski serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Druga szansa
Gatunek serial obyczajowy
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Małgorzata Kożuchowska
Rafał Królikowski
Magdalena Różczka
Michał Żurawski
Bartłomiej Topa
Wojciech Mecwaldowski
Bartłomiej Świderski
Muzyka tytułowa Bovska – „Kaktus”
Liczba odcinków 62
Liczba serii 5
Produkcja
Produkcja Grzegorz Olkowski
ATM Grupa
Reżyseria Michał Gazda
Łukasz Kośmicki
Scenariusz Joanna Pawluśkiewicz
Piotr Szymanek
Dorota Kośmicka-Gacke
Karolina Szymczyk-Majchrzak
Dominik Gąsiorowski
Muzyka Łukasz Targosz
Zdjęcia Tomasz Dobrowolski
Scenografia Agata Stróżyńska
Czas trwania odcinka ok. 45 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery 15 lutego 2016
Stacja telewizyjna TVN
Lata emisji od 2016
Status trwający
Format obrazu 16:9
4K[1]
Strona internetowa

Druga szansa – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Gazdy i Łukasza Kośmickiego, emitowany przez TVN od 15 lutego 2016 roku.

Serial uzyskał nominację do Telekamer 2017 w kategorii Serial[2]. W 2018 roku przedstawiciele stacji TVN potwierdzili, że piąty sezon serialu będzie ostatnim[3].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Monika (Małgorzata Kożuchowska) jest producentką filmową i agentką gwiazd. Wraz ze swoim narzeczonym, Jakubem (Rafał Królikowski), prowadzi agencję „ZEIT Studio”. Życie bohaterki drastycznie się zmienia podczas powrotu ze spotkania biznesowego, kiedy zostaje zatrzymana przez policję pod zarzutem posiadania i handlu substancjami psychoaktywnymi. W jej samochodzie zostaje znaleziona dziwna paczka, która była prezentem urodzinowym. Monice udaje się wyjść dzięki kaucji, ale nie uświadamia sobie, że to jeszcze nie koniec kłopotów.

Jej agencja traci wszystkie kontrakty. Przyjaciele i narzeczony odwracają się od kobiety, a jej kariera w show-biznesie wydaje się być skończona. Monice postanawia pomóc tylko siostra Lidka (Maja Ostaszewska). Bohaterka rozpoczyna odbywać karę odbycia 80 godzin pracy społecznej w szpitalu. Poznaje tam Marcina (Bartłomiej Świderski), z którym przez długi okres jest w związku. Wracając z podróży spotyka Adama (Bartłomiej Topa), z którym popada w romans. Adam, będąc pod wpływem alkoholu, bije główną bohaterkę, czego konsekwencją jest zerwanie znajomości. Monika wkrótce dowiaduje się o tym, że jest w ciąży. Ojcem okazuje się być Adam. W trudnych chwilach ogromnym wsparciem dla Boreckiej jest Marcin. Wówczas Borecka rodzi córkę, Basię.

Gdy Monika wraca do pracy, jej nowym asystentem zostaje Jacek Wroński (Mateusz Banasiuk), który chce przejąć jej posadę. Podczas wspólnej podróży do Berlina mężczyzna wyjawia, że niszczy jej życie. Po dramatycznej walce w samochodzie z przestępcą Borecka ucieka do pobliskiego domu i chowa się w stodole. Gdy Jacek namawia Monikę na dalszą podróż i jednocześnie ją przeprasza, wówczas zjawiają się Adam i Marcin, który ostatezcnie ginie po zranieniu łomem przez Jacka. Zabójca zostaje zatrzymany przez policję.

Rok po śmierci Marcina Monika próbuje ułożyć sobie życie na nowo, w czym pomagają jej przyjaciele. Pewnego dnia Borecka zauważa młodą, zdolną dziewczynkę, Zosię (Maja Kwaśny), która zarabia pieniądze, tańcząc. Podąża jej śladem i trafia do BAZY, świetlicy prowadzonej przez zbuntowanego społecznika Piotra Marczaka (Michał Żurawski), któremu postanawia pomóc. Kiedy organizuje akcję charytatywną, na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości Piotra. Po jakimś czasie okazuje się, że komuś zależy na zniszczeniu BAZY. Piotr i Monika za wszelką cenę bronią świetlicy, a Borys (Radosław Pazura) pomaga im w śledztwie.

W międzyczasie okazuje się, że Zosia, która całe dzieciństwo spędziła w domu dziecka, zostanie adpotowana. Dziewczynka nie jest z tego szczęśliwa, gdyż jej przybrani rodzice chcą ją wywieźć z Warszawy. Zosia nie chce opuszczać swoich przyjaciół. Filip, który cały czas przebywa w BAZIE, również przeżywa ciężkie chwile. Jego bogaci rodzice zabraniają mu odwiedzać świetlicę. Wraz z Zosią próbują za wszelką cenę postawić się rodzicom. Monika i Piotr opowiadają o swojej przeszłości – ona o Marcinie, a on o swojej zaginionej żonie, która pięć lat wcześniej okradła go i uciekła. Mężczyzna jest jednak pewien, że jego żona nie żyje. W międzyczasie, oboje próbują rozwiązać zagadkę, kto stoi za atakami na BAZĘ. Borecka odkrywa sekret Piotra. Marczak spotyka się z Tokarkiem, który jest zamieszany w sprawę zniszczenia świetlicy. Monika jest rozczarowana. Dopiero gdy Piotr zostaje ciężko pobity i trafia do szpitala, Borecka rozumie, że to podstęp. Marczak walczy w szpitalu o życie, a Monika i Borys przeprowadzają śledztwo. Wszystko wskazuje na to, że za całą sprawą stoi Keller, ojciec Filipa (Marcin Perchuć). Policja aresztuje go. W tym samym czasie Zosia i Filip próbują skoczyć z dachu szkoły, jednak za pomocą Moniki udaje się ich uratować. Cały incydent daje do myślenia Boreckiej. Postanawia rozpocząć procedurę adopcyjną Zosi. Jako osoba samotna, ma małe szanse, jednak okazuje się, że małżeństwo, które pierwotnie chciało adoptować Zosię, rezygnuje. Podczas koncertu Borecka mówi o wszystkim Piotrowi. Ten proponuje Monice, żeby za niego wyszła. Ekscytację kochanków przerywa telefon. Do Piotra dzwoni funkcjonariusz Interpolu i przesyła mu zdjęcia jego żony. Marczak jest zszokowany.

Kilka tygodni później Monika i Piotr spędzają romantyczne chwile tylko we dwoje, z dala od zgiełku miasta. Piotr oświadcza się Monice, licząc na szybkie unieważnienie jego pierwszego małżeństwa. Pełni nadziei planują swoją przyszłość, w tym wspólną adopcję Zośki. Piotr z Moniką odbywają kolejną rozmowę w Ośrodku Adopcyjnym. Dowiadują się, że od adopcji Zośki dzieli ich już tylko jedno, to, że nie są małżeństwem. Piotr optymistycznie zapewnia, że to się rozwiąże w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Niestety wkrótce dostaje telefon od Borysa, w którym policjant informuje Marczaka, o sprowadzeniu jego żony Marty (Agnieszka Żulewska) do Polski. Sprawa się komplikuje. Piotr rozmawia z żoną. Domaga się od niej rozwodu. Po tym jak kobieta składa zeznania, Borys dzwoni do Marczaka. Marta mówi policji, że musiała uciekać od Piotra, gdyż ten nadużywał alkoholu i znęcał się nad nią fizycznie. Marczak jest zdziwiony, mówi policji, że to kłamstwo. Borys radzi mu jednak, żeby znalazł dobrego adwokata. Monika rozpoczyna również nowy rozdział w swoim zawodowym życiu. Zostaje redaktorem naczelnym nowopowstałego magazynu dla kobiet „Sobą być”. Okazuje się jednak, że na Monikę wcale nikt nie czeka z otwartymi ramionami. Jej nowy szef Robert (Marcin Bosak) przedstawia ją zespołowi, który niestety jest do niej bardzo negatywnie nastawiony. Szczególnie jedna z dziennikarek Aniela (Aleksandra Popławska) od początku okazuje Monice jawną wrogość. Borecka liczy, że impreza z okazji 10-lecia powstania wydawnictwa okaże się przełomem w trudnych relacjach z zespołem. Niestety ta noc okaże się dla Moniki tragiczna. Ktoś dosupuje jej do drinka narkotyk. Odurzona udaje się do pokoju hotelowego. Rankiem budzi się oszołomiona i zraniona.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Monika Borecka – główna bohaterka serialu. Producentka filmowa i agentka gwiazd. Narzeczona Piotra , siostra Lidki. Ma z Adamem córkę Basię. Razem z Piotrem chcą zostać rodzicami dla Zosi. W piątym sezonie zostaje redaktor naczelną nowego magazynu dla kobiet „Sobą być”.
 • Piotr Marczak – społecznik, który prowadzi BAZĘ na warszawskiej Pradze, narzeczony Moniki. Razem chcą zostać rodzicami dla Zosi.
 • Marta Marczak – żona Piotra, która go okradła i wyjechała. Nagle sprowadza ją Interpol. Kiedy Piotr żąda od niej rozwodu, kobieta składa zeznania przeciwko niemu. Tłumaczy policji, że uciekła od Piotrka, gdyż ten nadużywał wobec niej przemocy.
 • Marcin Kryński – lekarz, chirurg transplantolog, były mąż Kingi, ojciec Ksawerego i dawny narzeczony Moniki. Pod koniec trzeciego sezonu zostaje śmiertelnie pobity przez stalkera Boreckiej.
 • Jakub Zeit – były narzeczony Moniki, prowadzi agencję „ZEIT Studio”, chwilowo jest w związku z Sarą Daymer, potem zbliża się do Starczyńskiej. Po miłosnych porażkach wraca do rodzinnej wsi, gdzie spotyka swoją dawną miłość, Kaśkę. Uczucie odżywa. Kaśka daje mu szansę i przeprowadza się do niego.
 • Kinga Kryńska – była żona Marcina, matka Ksawerego, mieszka w Bostonie.
 • Lidia Rak – siostra Moniki, była żona Grzegorza, matka Kalinki i Jasia. Wraz z dziećmi wyjechała na stałe do Włoch.
 • Grzegorz Rak – były mąż Lidki, ojciec Kalinki, Jasia i Brandona; z zawodu chemik; po rozwodzie, był w związku z Jagodą. Teraz szuka drugiej połówki.
 • Kornelia – matematyczka, którą poznaje Grzegorz w centrum kulturalnym, gdzie odbywają się zajęcia grupy wsparcia dla samotnych rodziców.
 • Kalinka Rak – córka Lidki i Grzegorza, siostra Jasia i Brandona.
 • Jaś Rak – syn Lidki i Grzegorza, brat Kalinki i Brandona.
 • Brandon – syn Grzegorza i Aliny, przyrodni brat Kalinki i Jasia.
 • Igor Szot – aktor, przyjaciel Moniki, która zarządza jego karierą.
 • Anna Starczyńska – producentka filmowa, największa konkurentka Moniki; była partnerka Jakuba, obecnie narzeczona Ryszarda Augustyniaka.
 • Ryszard Augustyniak – prezes telewizji, były mąż Weroniki, obecnie narzeczony Anny.
 • Robert - szef wydawnictwa, w którym pracuje Monika.
 • Marek Strzałkiewicz – dyrektor finansowy wydawnictwa, w którym została zatrudniona Monika Borecka.
 • Aniela – ambitna dziennikarka, pracująca w redakcji czasopisma „Sobą być”. Miała nadzieję zostać redaktor naczelną gazety, dlatego jest wrogo nastawiona do Moniki.
 • Błażej – dziennikarz w redakcji, gdzie pracuje Monika.
 • Sara Daymer – aktorka, gwiazda, podopieczna Moniki; matka Dominika. Podrzuciła narkotyki Monice. Po nieudanym związku z Jakubem, zbliża się do Kamila.
 • Dominik Daymer – syn Sary.
 • Aleksandra Bajewicz – najbliższa przyjaciółka Moniki, żona Artura. Wraz z Moniką prowadzi agencję.
 • Artur Małecki – lekarz, przyjaciel Marcina, mąż Oli.
 • Zygmunt Borecki – ojciec Moniki i Lidki.
 • Stanisława Borecka – matka Moniki i Lidki.
 • Ksawery Kryński – syn Marcina, wokalista. Po śmierci ojca, postanawia zostać lekarzem. Dostaje się na Akademię Medyczną.
 • Urszula Lipińska – wykładowczyni na Akademi Medycznej, gdzie studiuje Ksawery. Początkowo traktuje go bardzo surowo i obcesowo, lecz później wdaje się z nim w romans. Prohlem w tym, że kobieta jest mężatką.
 • Justyna Iwaniuk – młoda wokalistka, dziewczyna Ksawerego, podopieczna Moniki.
 • Nina Iwaniuk – znana wokalistka jazzowa, mama Justyny, siostra Eweliny.
 • Adam Swensson – były narzeczony Moniki, ojciec Basi; prezes telewizji, zakochuje się w Polinie.
 • Basia Borecka – córka Moniki i Adama.
 • Dariusz Zubek – brat Jakuba Zeita.
 • Kaśka – dawna miłość Jakuba Zeita, matka Adriana. Daje szansę Zeitowi i przeprowadza się do niego.
 • Marek Szczepański – ojciec Justyny, który po ponad 20 latach wraca do Polski.
 • Borys Kozłowski – policjant, który pomagał Monice w zdemaskowaniu stalkera. Po śmierci Marcina stał się dla niej wielkim wsparciem.
 • Jadwiga – salowa w szpitalu, partnerka Michała Kryńskiego; często zajmuje się Basią.
 • Michał Kryński – ojciec Marcina, dziadek Ksawerego, partner Jadzi.
 • Kamil – aktor, partner Sary.
 • Jagoda – była partnerka Grzegorza, ekolożka.
 • Alina – była partnerka Grzegorza, matka Brandona.
 • Henryk Zieliński – członek zarządu stacji, przyjaciel Adama.
 • Polina – Ukrainka, sprzątaczka w stacji Aktywna TV, z zawodu fizyk jądrowy, zakochuje się w Adamie. Okazuje się, że zostawiła swojego syna na Ukrainie.
 • Szara – współpracownica Marczaka, opiekuje się dziećmi w BAZIE.
 • Zosia – 13-letnia dziewczynka, która przychodzi do BAZY. Jej rodzice podrzucili ją do szpitala, dlatego wychowuje się w Domu Dziecka. Znalazła rodzinę zastępczą, jednak nie jest z tego zadowolona. Ma bardzo dobry kontakt z Moniką, dlatego Borecka i Piotr postanawia rozpocząć jej procedurę adopcyjną.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Małgorzata Kożuchowska Monika Borecka od 2016
Rafał Królikowski Jakub Zeit od 2016
Bartłomiej Topa Adam Swensson od 2016
Wojciech Mecwaldowski Grzegorz Rak od 2016
Michał Żurawski Piotr Marczak od 2017
Katarzyna Herman Anna Starczyńska od 2016
Cezary Kosiński Artur Małecki od 2016
Monika Mariotti Aleksandra Bajewicz od 2016
Kazimierz Kaczor Zygmunt Borecki od 2016
Małgorzata Niemirska Stanisława Borecka od 2016
Zdzisław Wardejn Michał Kryński od 2016
Maciej Musiałowski Ksawery Kryński od 2016
Magdalena Berus Justyna Iwaniuk od 2016
Jacek Braciak Ryszard Augustyniak od 2016
Krystyna Tkacz Jadwiga od 2016
Małgorzata Zajączkowska Nina Iwaniuk od 2016
Agnieszka Judycka Alina od 2016
Alan Włodarski Brandon od 2016
Cezary Żak Henryk Zieliński od 2017
Radosław Pazura Borys Kozłowski od 2017
Paweł Królikowski Dariusz Zubek od 2017
Magdalena Różczka Kaśka od 2017
Agnieszka Żulewska Marta od 2018
Aleksandra Popławska Aniela od 2018
Marcin Bosak Robert od 2018
Jacek Poniedziałek Marek od 2018
Karolina Gorczyca Kornelia od 2018
Kamilla Baar-Kochańska Urszula Lipińska od 2018
Bartosz Porczyk Błażej od 2018
Monika Krzywkowska Elwira od 2018
Agnieszka Wielgosz Karolina od 2018
Agata Obłąkowska Agnieszka od 2018
Paulina Gałązka Iza od 2018
Jakub Głukowski Patryk od 2018
Marieta Żukowska Jagoda od 2017
Marcin Perchuć Keller – ojciec Filipa od 2017
Janusz Chabior Marek Szczepański, ojciec Justyny od 2017
Justyna Wasilewska Szara od 2017
Wiktoria Gorodeckaja Polina od 2017
Maja Kwaśny Zosia od 2017
Joanna Opozda Weronika od 2017
Piotr Głowacki reżyser reality show „Sara Daymer intymnie” od 2017
Magdalena Kuta Ewelina, siostra Niny od 2017
Magdalena Turczeniewicz Mokrzycka od 2017
Andrzej Deskur Mokrzycki od 2017
Tamara Arciuch dr Kinga Kryńska 2016
Mateusz Banasiuk Jacek Wroński 2017
Maja Ostaszewska Lidia Rak 2016–2017
Bartłomiej Świderski Marcin Kryński 2016–2017
Paweł Domagała Igor Szot 2016–2017
Ewa Cecherz Kalinka Rak 2016–2017
Maksymilian Balcerowski Jaś Rak 2016–2017
Bartosz Opania Maciej Leonetti 2017
Dorota Garstka Basia Borecka 2017
Paulina Kapciak
Wiktoria Pyzel
Ewa Kasprzyk ona sama 2016
Karolina Korwin Piotrowska ona sama 2016
Zbigniew Suszyński właściciel klubu „Raban” 2016
Krzysztof Dracz adwokat Moniki 2016
Olga Omeljaniec Klaudia 2016
Kamil Studnicki Dominik 2016
Marta Ojrzyńska prokurator 2016
Sławomir Holland sędzia 2016
Dagmara Bąk policjantka 2016
Marek Kasprzyk policjant 2016
Mirosław Haniszewski reżyser 2016
Andrzej Blumenfeld ordynator 2016
Hubert Urbański Ryszard Hein 2016
Katarzyna Klich ona sama 2016
Henryk Gołębiewski Bronek 2016
Jan Wieczorkowski Modest 2016
Bartosz Obuchowicz Dipol 2016
Magdalena Szczodrowska Basia Borecka 2017
Natalia Szczodrowska
Helena Wiśniewska
Magdalena Boczarska Sara Daymer 2016–2017
Igor Michalski ojciec Sary 2016–2017
Małgorzata Pieńkowska matka Sary 2016–2017
Jan Wojciechowski Dominik Daymer 2016–2017
Mikołaj Roznerski Kamil Maj 2016–2017

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Liczba Premiera Finał Emisja
1 1–13 13 15 lutego 2016 16 maja 2016 poniedziałek, 21:30
2 14–26 13 5 września 2016 28 listopada 2016
3 27–39 13 13 lutego 2017 22 maja 2017
4 40–52 13 11 września 2017 4 grudnia 2017
5 53–62 10[4] 5 marca 2018

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Data emisji Nr Tytuł
SERIA PIERWSZA
15.02.2016 1 180 stopni
22.02.2016 2 Falowanie i spadanie
29.02.2016 3 Wyjście awaryjne
07.03.2016 4 007
14.03.2016 5 Lepiej już było
21.03.2016 6 Za kulisami
04.04.2016 7 Duże kłamstewka
11.04.2016 8 Wielkanoc
18.04.2016 9 Sekrety i kłamstwa
25.04.2016 10 Nagranie
02.05.2016 11 Bez powrotu
09.05.2016 12 Kogo kocham, kogo lubię...
16.05.2016 13 Szansa
SERIA DRUGA
05.09.2016 1 (14) Daleko, blisko
12.09.2016 2 (15) Terapia
19.09.2016 3 (16) Nadzieja
26.09.2016 4 (17) Show must go on
03.10.2016 5 (18) Tam, gdzie diabeł mówi „dobranoc”
10.10.2016 6 (19) Nie daj mi odejść
17.10.2016 7 (20) It’s showbusiness
24.10.2016 8 (21) Kłopoty to moja specjalność
31.10.2016 9 (22) Szach mat
07.11.2016 10 (23) Miłość nas rozdzieli
14.11.2016 11 (24) Czynnik krytyczny
21.11.2016 12 (25) W matni
28.11.2016 13 (26) Rozstania i powroty
SERIA TRZECIA
13.02.2017 1 (27) Basia
20.02.2017 2 (28) Małe, duże kłamstwa
27.02.2017 3 (29) Pętla
06.03.2017 4 (30) Intruz
13.03.2017 5 (31) Kanał
20.03.2017 6 (32) Coś, co zmienia wszystko
27.03.2017 7 (33) Kobiety własnym głosem
03.04.2017 8 (34) Patrzę
10.04.2017 9 (35) Pomóż mi
24.04.2017 10 (36) Jestem przy tobie
08.05.2017 11 (37) Wreszcie razem
15.05.2017 12 (38) Wszystko albo nic
22.05.2017 13 (39) Mam cię
SERIA CZWARTA
11.09.2017 1 (40) Bez pośpiechu
18.09.2017 2 (41) Będzie dobrze?
25.09.2017 3 (42) Tylko winni się tłumaczą
02.10.2017 4 (43) Dookoła wilki
09.10.2017 5 (44) Niebezpieczna gra
16.10.2017 6 (45) Robi się gorąco
23.10.2017 7 (46) Razem przeciw wszystkim
30.10.2017 8 (47) Rozgrywka
06.11.2017 9 (48) Kim jesteś?
13.11.2017 10 (49) To ty
20.11.2017 11 (50) Nigdy więcej
27.11.2017 12 (51) Nie zostawię cię
04.12.2017 13 (52) Nie mogę cię stracić
SERIA PIĄTA
05.03.2018 1 (53) Pozory
12.03.2018 2 (54) Gorzkie przebudzenie
19.03.2018 3 (55) Strzępy
26.03.2018 4 (56) To mógł być każdy z nich
09.04.2018 5 (57) Zamęt
16.04.2018 6 (58) Nie jesteś sama
23.04.2018 7 (59) Muszę zacząć od nowa

Oglądalność[edytuj | edytuj kod]

Każdy odcinek pierwszej serii Drugiej szansy obejrzało średnio 2 054 065 mln widzów. Poniższa tabela prezentuje dokładną oglądalność każdego odcinka (za AGB Nielsen Media Research)[5].

Oglądalność drugiego sezonu wyniosła średnio 1 722 195 mln widzów. Obyczajowa produkcja miała bardzo dobre wyniki oglądalności w serwisie Player.pl. Wszystkie 13 odcinków drugiego sezonu miało łącznie dotychczas ponad 6 mln wyświetleń.[potrzebny przypis][6]. Trzeci sezon oglądało średnio 1,86 mln osób. TVN w czasie jego emisji był liderem rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam wyniosły 18,82 mln zł. Serial był również hitem w Player.pl[7].

Trzy pierwsze odcinki czwartego sezonu ogląda średnio 1,71 mln osób, o 80 tys. więcej niż drugą serię[8].

Seria 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Średnia
I 2 538 590
(15 lutego 2016)
1 794 029
(22 lutego 2016)
2 478 311
(29 lutego 2016)
2 209 098
(7 marca 2016)
2 269 658
(14 marca 2016)
2 165 146
(21 marca 2016)
1 986 746
(4 kwietnia 2016)
1 928 488
(11 kwietnia 2016)
1 929 584
(18 kwietnia 2016)
1 980 060
(25 kwietnia 2016)
1 674 150
(2 maja 2016)
1 734 780
(9 maja 2016)
2 011 722
(16 maja 2016)
2 054 065
II
(5 września 2016)

(12 września 2016)

(19 września 2016)

(26 września 2016)
1 930 153
(3 października 2016)
1 874 189
(10 października 2016)

(17 października 2016)

(24 października 2016)

(31 października 2016)

(7 listopada 2016)

(14 listopada 2016)
1 919 514
(21 listopada 2016)

(28 listopada 2016)
1 722 195
III 1 815 761
(13 lutego 2017)
2 018 535
(20 lutego 2017)
2 021 372
(27 lutego 2017)
1 809 581
(6 marca 2017)
1 874 094
(13 marca 2017)
1 841 496
(20 marca 2017)
1 821 112
(27 marca 2017)
1 998 118
(3 kwietnia 2017)
1 883 706
(10 kwietnia 2017)
1 814 728
(24 kwietnia 2017)
1 592 684
(8 maja 2017)
1 961 365
(15 maja 2017)
1 739 961
(22 maja 2017)
1 862 335
IV 1 483 651
(11 września 2017)
1 734 597
(18 września 2017)
1 911 027
(25 września 2017)

(2 października 2017)

(9 października 2017)

(16 października 2017)

(23 października 2017)

(30 października 2017)

(6 listopada 2017)

(13 listopada 2017)

(20 listopada 2017)

(27 listopada 2017)

(4 grudnia 2017)
V 1 710 322
(5 marca 2018)
1 733 550
(12 marca 2018)
1 566 286
(19 marca 2018)

(26 marca 2018)

(9 kwietnia 2018)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. 4K player.pl – więcej! (pol.). W: Player [on-line]. player.pl, 2016-02-15. [dostęp 2016-11-28].
 2. Telekamery Tele Tygodnia 2017: Poznajmy nominowanych (pol.). W: Interia.pl [on-line]. film.interia.pl, 2016-11-28. [dostęp 2016-11-28].
 3. Weronika Kostyra: Małgorzata Kożuchowska traci kolejny serial. Co dalej z jej karierą? (pol.). W: Viva! [on-line]. viva.pl, 2018-04-01. [dostęp 2018-04-03].
 4. Program TV TVN na 2018-03-05 (pol.). W: Program TV [on-line]. programtv.naziemna.info, 2018-03-05. [dostęp 2018-04-04].
 5. Michał Kurdupski: „Druga szansa” hitem TVN i Player.pl. Powstanie drugi sezon (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2016-05-18. [dostęp 2016-05-18].
 6. Michał Kurdupski: „Druga szansa” straciła widzów, ale była hitem Player.pl. Powstanie trzecia edycja (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2016-11-30. [dostęp 2017-02-18].
 7. Michał Kurdupski: „Druga szansa 3” zyskała 140 tys. widzów, serial hitem w Player.pl (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2017-05-24. [dostęp 2018-04-04].
 8. Michał Kurdupski: 1,7 mln widzów czwartego sezonu „Druga szansa”. Widownia rośnie z odcinka na odcinek (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2017-09-27. [dostęp 2018-04-04].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]