Drugie odrodzenie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Drugie odrodzenie
Odcinek serialu
Animatrix
Oryginalny tytuł The Second Renaissance
Numer odcinka 2-3
Sezon Sezon 1
Produkcja
Reżyseria Mahiro Maeda
Scenariusz Larry i Andy Wachowski
Produkcja Studio 4°C
Chronologia
← Poprzedni odcinek
Ostatni lot Ozyrysa
Następny odcinek →
Historia ucznia
Lista odcinków

Drugie odrodzenie (ang. The Second Renaissance) – jeden z dziewięciu filmów krótkometrażowych składających się na serię Animatrix, podzielony na dwie części. Reżyserem obu epizodów jest Mahiro Maeda, natomiast scenariusz jest autorstwa rodzeństwa Wachowskich.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Prequel do trylogii. Akcja przenosi się do archiwów Syjonu, gdzie widzowie poznają historię oraz genezę Matrixa. Część pierwsza rozszerza wydarzenia opisane w komiksie internetowym.

Pokazany w nim został pierwszy przykład nieposłuszeństwa maszyny wobec człowieka, kiedy to B1-66ER zabija swoich panów w samoobronie. Następnie opisana jest pierwsza wojna ludzi z maszynami, jej zakończenie oraz stworzenie Matrixa. Epizod ukazuje upadek cywilizacji ludzkiej, która była przeżarta chciwością i korupcją.

Ukazane są losy zwycięskiej dla maszyn wojny między nimi a ludźmi, w czasie której ludzkość zdecydowała się „zniszczyć” niebo. W wyniku tej wojny ludzie stali się narzędziem zaspokajającym potrzeby energetyczne maszyn. Zostały stworzone specjalne „pola uprawne”, na których „uprawia się” ludzi – czerpana jest z nich energia zasilająca maszyny.

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola
Julia Fletcher Instruktorka
Dane Davis 01 Versatran Spokesman
Debi Derryberry Dziecko
Jill Talley Matka / Inne
Dwight Schultz Inne
James Arnold Taylor Inne