Dungeons & Dragons: Tower of Doom

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dungeons & Dragons: Tower of Doom
Producent Capcom
Wydawca Capcom
Seria gier Dungeons & Dragons
Projektant Tomoshi Sadamoto, Magigi Fukunishi, George Kamitani Alex Jimenez
Kompozytor Isao Abe, Takayuki Iwai, Hideki Okugawa
Data wydania 1993
Gatunek bijatyka (beat 'em up)
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma automaty, Sega Saturn
Kontrolery gamepad

Dungeons & Dragons: Tower of Doom – chodzona bijatyka, stworzona przez Capcom w roku 1992 na automaty do gry. Należy do serii Golden Axe, wydana została na automaty oraz Segę Saturn – jako część Dungeons & Dragons Collection, wraz z sequelem Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara.

W tej części pojawia się czwórka bohaterów: Fighter, Elf, Cleric i Dwarf. Główną różnicą w stosunku do wielu innych chodzonych bijatyk, za to zbliżającą do tytułów pokroju Golden Axe jest fakt, że każda z postaci używa broni.

Sama mechanika rozgrywki jest dość prosta i zbliżona do takich gier jak Golden Axe, mianowicie, idąc w prawo, gracz mierzy się z kolejnymi, nadciągającymi wrogami, takimi jak koboldy. Grafika jest dwuwymiarowa, jednak dzieje się na wielu płaszczyznach, więc istnieje możliwość wejścia „w głąb ekranu”, przez co rozgrywka w rzeczywistości jest trójwymiarowa.

W Dungeons & Dragons: Tower of Doom jest też dostępny tryb gry wieloosobowej dla czterech graczy, którzy ze sobą współpracują – każdy kieruje wtedy inną postacią.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]