Dyskusja MediaWiki:Spam-whitelist

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Link zewnętrzny
Na tę stronę kieruje komunikat o niemożności zapisania strony z powodu działania filtra antyspamowego.
Przy zgłoszeniu pamiętaj o następujących rzeczach:
  • Nowe zgłoszenie dodawaj na końcu strony
  • Podaj adres blokowanej strony bez http:// na początku, np. www.example.com
  • Podaj nazwę strony, na której ma znaleźć się dany link zewnętrzny
  • Napisz krótkie uzasadnienie czemu link miałby się znaleźć w artykule

Niespełnienie powyższych wymagań może spowodować odrzucenie prośby.

Mianowałem siebie nieoficjalnym opiekunem tych zgłoszeń, wpis na mojej stronie dyskusji z pewnością przyspieszy rozpoznanie prośby. W braku reakcji przez tydzień, ścigać agresywnie. Nowe proszę dodawać do ODPOWIEDNIEJ SEKCJI maikking dyskusja 22:55, 7 kwi 2011 (CEST)

Do załatwienia[edytuj]

Naszyzm[edytuj]

Dodałem link do fragmentu filmu "Dzień świra", do którego odnosi się autor L. Jażdżewski stronę zbanowano dlaczego?

historycy>org

Ten portal jest zablokowany. Widocznie uznano go za portal plotkarski. Jednak w linku http://www.historycy>org/historia/index.php/t71030.html znajduje się fachowa dyskusja osób znających fragment historii do hasła które właśnie edytuję ( o Janie Berg zu Carmel ). Próżno tej wiedzy szukać w dostępnej literaturze.

Jerz B (dyskusja) 22:11, 11 sie 2016 (CEST)

to jest forum a nie literatura źródłowa. Dyskusja, którą wskazałeś, moim zdaniem, na źródło się nie nadaje. masti <dyskusja> 22:17, 11 sie 2016 (CEST)

Protesty na ŚDM[edytuj]

Wątek założony przed: 21:01, 24 lip 2016 (CET)

Chcę utworzyć nową sekcję w artykule Światowe Dni Młodzieży 2016 dotyczącą protestów z nim związanych, link którego chciałem użyć jako przypis: www.lovekrakow.pl/aktualnosci/nacjonalisci-i-neopogadnie-nie-chca-sdm_15153.html Z góry dziękuję za pomoc

skarbiecmazowiecki[edytuj]

Proszę o odblokowanie ://skarbiecmazowiecki.pl/obiekty/kosciol-pw-sw-leonarda-gabinski-dobrzykow-troszyn-polski-3-162,1.html, jako źródło do strony o pewnym zabytkowym kościółku. Myślę, że wystarczająco wiarygodna? Ciacho5 (dyskusja) 13:57, 22 sie 2016 (CEST)

Serwis zablokował Masti jako reklamę, pewnie ktoś spamował. Myślę, że pojedynczy link jako źródło można dodać. Białą listę może edytować każdy admin. Michał Sobkowski dyskusja 15:05, 22 sie 2016 (CEST)
no właśnie nie do końca jestem pewien. Według ://skarbiecmazowiecki.pl/dokumenty/4/skarbiec-mazowiecki2-szlaki-turystyczne-obiektow-sakralnych-w-warszawie-i-na-mazowszu-rozwoj-i-komercjalizacja-produktu-71,1.html to jest po prostu maszynka do robienia pieniędzy pewnej lokalnej organizacji. masti <dyskusja> 17:21, 22 sie 2016 (CEST)
Korzystamy ze źródeł z niezliczonej liczby serwisów prowadzonych przez podmioty o charakterze komercyjnym. Przewodnik papierowy z księgarni z tymi samymi informacjami także ma przynieść dochód twórcom. Książki, gazety, czasopisma naukowe - to wszystko ma dać zysk. Jeśli SM udostępnia bezpłatnie wartościowe informacje, to kwestia czy chce na tym zarobić, czy robi to dla idei, nie ma większego znaczenia. Prawdę mówiąc, serwis komercyjny (bez konfliktu interesów!) uważam zasadniczo za bardziej wiarygodny, prawo rynku - zależy im na opinii. Co innego jeśli spamują dla zdobycia rozgłosu, to trzeba dusić. Michał Sobkowski dyskusja 19:56, 22 sie 2016 (CEST)

youtu.be[edytuj]

Dlaczego youtu.be jest zablokowane??? 83.6.178.48 (dyskusja) 00:54, 25 sie 2016 (CEST)

Bo to jest przekierowanie do youtube. Należy używać adresu docelowego. Domena youtu.be jest zablokowana globalnie. Michał Sobkowski dyskusja 08:30, 25 sie 2016 (CEST)

Słownik Języka Polskiego[edytuj]

Zablokowana jest domena sjp.pl Słownika Języka Polskiego. Mix321 (dyskusja) 19:46, 20 wrz 2016 (CEST)

  • Ile razy można pisać o tym samym? Bo to nie jest Słownik Języka Polskiego, tylko amatorska stronka z tworzonymi przez kogoś definicjami i możliwością komentowania definicji (!). Proszę korzystać z prawdziwych Słowików Języka Polskiego na stronie PAN lub PWN. Hoa binh (dyskusja) 20:00, 20 wrz 2016 (CEST)
  • Aha, ok, dzięki za wyjaśnienie. Mix321 (dyskusja) 21:24, 20 wrz 2016 (CEST)
  • Właśnie po to jest na czarnej liście, żeby nie linkować. I nie zostanie to zmienione. To nie żaden słownik, tylko taka sobie, pisana przez amatorów, baza danych o wyrazach, których są dozwolone w grach słownych. Niezastąpione jak będziemy grać w Scrabble, ale zupełnie nieprzydatne w celu uźródławiania Wikipedii. --WTM (dyskusja) 20:04, 20 wrz 2016 (CEST)

Wolne Media[edytuj]

Zablokowana jest domena wolnemedia kropka net. Chciałem dodać linki do dwóch artykułów biograficznych do artykułów o komiksach "Winsor McCay - komiksowy wizjoner" (do notki Winsor McCay) i "Komiksowe arcydzieło o małym Nemo" (do notki "Mały Nemo w Krainie Snów"), bo bardzo poszerzają wiedzę, ale pisze, że nie można dodać linka, bo to podobno strona spamerska, co uważam za jakąś bzdurę. Co to za "WOLNA encyklopedia" jak NIE WOLNO wkleić linka do wartościowych artykułów wzbogacajacych kulturę? Podaję linki: http://wolnemedia kropka net/winsor-mccay-komiksowy-wizjoner/ http://wolnemedia kropka net/komiksowe-arcydzielo-o-malym-nemo/

Jeszcze bardziej wkurzające jest, że nawet tutaj nie można wkleić adresu strony, którą blokujecie. Według mnie to skandal.

  • Strona o wdzięcznym podtytule (Powiedz STOP Mediom Masowej Manipulacji!) jest zablokowana z kilku powodów. Po pierwsze zamieszczają pseudonaukowe artykuły o NWO, UFO, GMO, szczepionkach itp. Po drugie znaczna część zamieszczonych tam artykułów jest pobierana z innych serwisów - pod każdym artykułem jest pole Źródło z linkiem do strony, z której zostało to skopiowane. A należy linkować do źródła oryginalnego, a nie przedruku. Poza tym - podlinkowane wyżej artykuły mają w stopce, że zostały napisane na podstawie Wikipedii... Hoa binh (dyskusja) 16:27, 22 wrz 2016 (CEST)
  • Co do zasady, nawet jeśli cała witryna została zablokowana, to pojedyncze strony z tej witryny, które są oryginalne i cenne, mogą zostać zalinkowane. Właśnie po to jest niniejsza spam-whitelist. W tym jednak przypadku prośbę trzeba odrzucić, ponieważ wskazane dwie strony maja na dole podane źródło oryginalne: wikipedia.org. No nie, nie będziemy rekomendować w Wikipedii czytelnikom czegoś, co jest wtórne w stosunku do Wikipedii. --WTM (dyskusja) 16:38, 22 wrz 2016 (CEST)

Na stronę wikipedysty[edytuj]

na stronę mojego przybornika chciałem wstawić dwie wyszukiwarki wiarygodnych źródeł: [cse.google.com/cse/home?cx=003516479746865699832:leawcwkqifq] i [cse.google.com/cse/home?cx=015013955323911988156:7y0mn74brv4&hl=pl]. Mógłby ktoś odblokować, albo przynajmniej wstawić te linki w miejsca: Wyszukiwarka źródeł anglojęzycznych do gier komputerowych oraz Wyszukiwarka źródeł polskojęzycznych do gier komputerowych? Kamil-b DYSKUSJA 22:41, 24 wrz 2016 (CEST)