Dyskusja MediaWiki:Spam-whitelist

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Link zewnętrzny
Na tę stronę kieruje komunikat o niemożności zapisania strony z powodu działania filtra antyspamowego.
Przy zgłoszeniu pamiętaj o następujących rzeczach:
  • Nowe zgłoszenie dodawaj na końcu strony
  • Podaj adres blokowanej strony bez http:// na początku, np. www.example.com
  • Podaj nazwę strony, na której ma znaleźć się dany link zewnętrzny
  • Napisz krótkie uzasadnienie czemu link miałby się znaleźć w artykule

Niespełnienie powyższych wymagań może spowodować odrzucenie prośby.

Mianowałem siebie nieoficjalnym opiekunem tych zgłoszeń, wpis na mojej stronie dyskusji z pewnością przyspieszy rozpoznanie prośby. W braku reakcji przez tydzień, ścigać agresywnie. Nowe proszę dodawać do ODPOWIEDNIEJ SEKCJI maikking dyskusja 22:55, 7 kwi 2011 (CEST)

Do załatwienia[edytuj kod]

bracinfo.com[edytuj kod]

Cześć. Filtr spamowy zablokował mi bracinfo.com/sumartin/. Podejrzewam, że spamowali, aczkolwiek w kontekście Tygodnia Artykułu Śródziemnomorskiego mógłby się przydać. --katafrakt () 13:49, 1 wrz 2015 (CEST)

michalpasterski.pl[edytuj kod]

Witam, jako fan dodawałem linki do artykułów z bloga pana Michała Pasterskiego. Widzę jednak, że nie spotkały się one z ciepłym przyjęciem. Czy można odblokować adres michalpasterski.pl? Nie wiedziałem, myślałem, że kategoria "linki zewnętrzne" służy do dodawania ciekawych artykułów w temacie, zwłaszcza, że p. Michał opiera się praktycznie zawsze na badaniach naukowych w swoich tekstach. Pozdrawiam

  • Po pierwsze: blogi nie są źródłami. Po drugie: wszelkie "kołczingi", pseudopsychologia sukcesu i "rozwoje osobiste" to raczej rzeczy z pogranicza pseudonauki, więc ciężko mówić tu o jakimś opieraniu się na badaniach naukowych i ich prezentowaniu. Po trzecie: sam przyznałeś, że jesteś fanem spamującym hasła linkami do bloga swojego ulubieńca, więc działalność ta nie miała nic wspólnego z uźródławianiem haseł i merytorycznymi edycjami. Hoa binh (dyskusja) 15:20, 16 wrz 2015 (CEST)

wsjp.pl[edytuj kod]

Czy przy niedawnym dodaniu do adresów blokowanych sjp.pl nie blokuje też wsjp.pl? A to poważny, PAN-owski projekt i warto mieć możliwość linkowania do niego. Gytha (dyskusja) 11:16, 21 wrz 2015 (CEST)

Gytha, nie wiem czy to sjp.pl na czarnej (pewnie tak), czy coś innego, ale faktycznie wsjp.pl było zablokowane. Dodałem do białej, już można zapisywać. T Załatwione, Michał Sobkowski dyskusja 14:05, 21 wrz 2015 (CEST)

www.emedialive.com[edytuj kod]

Nie mogę dodać linku http://web.archive.org/web/20061208163718/http://www.emedialive.com/Articles/ReadArticle.aspx?ArticleID=11629 w miejsce martwego w artykule HD DVD. Chciałbym poprawić link. --Sebek A. (dyskusja) 17:32, 25 wrz 2015 (CEST)

Sebada11, strona jest na liście globalnej, wybieliłem podstrony i poprawiłem link w artykule. Michał Sobkowski dyskusja 17:09, 27 wrz 2015 (CEST)

Manuel da Silva Rosa[edytuj kod]

Filtr antyspamowy zadziałał ponieważ odnalazł tekst: google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAAahUKEwia06Diu-jIAhWm83IKHV2DD2k&url=http://www.newsweek.pl/kolumb-mogl-byc-polakiem,70213,1,1.html&usg=AFQjCNF21XFSMZYh_osWiXvfHb8T_lxiYw&sig2=HOAFNJqdpJl6ierk_u3ZDw Newsweek na czarnej liście? Ciacho5 (dyskusja) 21:13, 29 paź 2015 (CET)

@Ciacho5: raczej chodzi o to google.pl/url?... - czyli nie dokładny adres strony, a link wygenerowany przy przechodzeniu z wyszukiwarki. Ten link można normalnie wkleić. tufor (dyskusja) 22:15, 29 paź 2015 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/naprawa załatwione 24[edytuj kod]

Strona, którą chcesz zapisać, została zablokowana przez filtr antyspamowy. Najprawdopodobniej zostało to spowodowane przez link do zewnętrznej strony internetowej. oraz Filtr antyspamowy zadziałał ponieważ odnalazł tekst: www.tygodniknaukowy.pl Można coś z tym zrobić? --Pablo000 (dyskusja) 06:21, 8 lis 2015 (CET)

Pablo000, domyślam się, że chodzi o działanie skryptu decyzji dla podstrony Wikipedia:Poczekalnia/naprawa/2015:08:14:Nagroda Wolfa? Po usunięciu "http" filtr nie powinien tego już łapać, co zresztą widać po tym, że mogłeś zapisać tak skorygowaną wersję. Podejrzewam, że coś musiało siedzieć w pamięci podręcznej skryptu czy coś w tym rodzaju. Michał Sobkowski dyskusja 18:48, 8 lis 2015 (CET)