Dyskusja MediaWiki:Spam-whitelist

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Link zewnętrzny
Na tę stronę kieruje komunikat o niemożności zapisania strony z powodu działania filtra antyspamowego.
Przy zgłoszeniu pamiętaj o następujących rzeczach:
  • Nowe zgłoszenie dodawaj na końcu strony
  • Podaj adres blokowanej strony bez http:// na początku, np. www.example.com
  • Podaj nazwę strony, na której ma znaleźć się dany link zewnętrzny
  • Napisz krótkie uzasadnienie czemu link miałby się znaleźć w artykule

Niespełnienie powyższych wymagań może spowodować odrzucenie prośby.

Mianowałem siebie nieoficjalnym opiekunem tych zgłoszeń, wpis na mojej stronie dyskusji z pewnością przyspieszy rozpoznanie prośby. W braku reakcji przez tydzień, ścigać agresywnie. Nowe proszę dodawać do ODPOWIEDNIEJ SEKCJI maikking dyskusja 22:55, 7 kwi 2011 (CEST)

Do załatwienia[edytuj]

Słownik Języka Polskiego[edytuj]

Zablokowana jest domena sjp.pl Słownika Języka Polskiego. Mix321 (dyskusja) 19:46, 20 wrz 2016 (CEST)

  • Ile razy można pisać o tym samym? Bo to nie jest Słownik Języka Polskiego, tylko amatorska stronka z tworzonymi przez kogoś definicjami i możliwością komentowania definicji (!). Proszę korzystać z prawdziwych Słowików Języka Polskiego na stronie PAN lub PWN. Hoa binh (dyskusja) 20:00, 20 wrz 2016 (CEST)
  • Aha, ok, dzięki za wyjaśnienie. Mix321 (dyskusja) 21:24, 20 wrz 2016 (CEST)
  • Właśnie po to jest na czarnej liście, żeby nie linkować. I nie zostanie to zmienione. To nie żaden słownik, tylko taka sobie, pisana przez amatorów, baza danych o wyrazach, których są dozwolone w grach słownych. Niezastąpione jak będziemy grać w Scrabble, ale zupełnie nieprzydatne w celu uźródławiania Wikipedii. --WTM (dyskusja) 20:04, 20 wrz 2016 (CEST)

Wolne Media[edytuj]

Zablokowana jest domena wolnemedia kropka net. Chciałem dodać linki do dwóch artykułów biograficznych do artykułów o komiksach "Winsor McCay - komiksowy wizjoner" (do notki Winsor McCay) i "Komiksowe arcydzieło o małym Nemo" (do notki "Mały Nemo w Krainie Snów"), bo bardzo poszerzają wiedzę, ale pisze, że nie można dodać linka, bo to podobno strona spamerska, co uważam za jakąś bzdurę. Co to za "WOLNA encyklopedia" jak NIE WOLNO wkleić linka do wartościowych artykułów wzbogacajacych kulturę? Podaję linki: http://wolnemedia kropka net/winsor-mccay-komiksowy-wizjoner/ http://wolnemedia kropka net/komiksowe-arcydzielo-o-malym-nemo/

Jeszcze bardziej wkurzające jest, że nawet tutaj nie można wkleić adresu strony, którą blokujecie. Według mnie to skandal.

  • Strona o wdzięcznym podtytule (Powiedz STOP Mediom Masowej Manipulacji!) jest zablokowana z kilku powodów. Po pierwsze zamieszczają pseudonaukowe artykuły o NWO, UFO, GMO, szczepionkach itp. Po drugie znaczna część zamieszczonych tam artykułów jest pobierana z innych serwisów - pod każdym artykułem jest pole Źródło z linkiem do strony, z której zostało to skopiowane. A należy linkować do źródła oryginalnego, a nie przedruku. Poza tym - podlinkowane wyżej artykuły mają w stopce, że zostały napisane na podstawie Wikipedii... Hoa binh (dyskusja) 16:27, 22 wrz 2016 (CEST)
  • Co do zasady, nawet jeśli cała witryna została zablokowana, to pojedyncze strony z tej witryny, które są oryginalne i cenne, mogą zostać zalinkowane. Właśnie po to jest niniejsza spam-whitelist. W tym jednak przypadku prośbę trzeba odrzucić, ponieważ wskazane dwie strony maja na dole podane źródło oryginalne: wikipedia.org. No nie, nie będziemy rekomendować w Wikipedii czytelnikom czegoś, co jest wtórne w stosunku do Wikipedii. --WTM (dyskusja) 16:38, 22 wrz 2016 (CEST)

Na stronę wikipedysty[edytuj]

na stronę mojego przybornika chciałem wstawić dwie wyszukiwarki wiarygodnych źródeł: [cse.google.com/cse/home?cx=003516479746865699832:leawcwkqifq] i [cse.google.com/cse/home?cx=015013955323911988156:7y0mn74brv4&hl=pl]. Mógłby ktoś odblokować, albo przynajmniej wstawić te linki w miejsca: Wyszukiwarka źródeł anglojęzycznych do gier komputerowych oraz Wyszukiwarka źródeł polskojęzycznych do gier komputerowych? Kamil-b DYSKUSJA 22:41, 24 wrz 2016 (CEST)

Chomikuj[edytuj]

Chcę do jednego artykułu jako źródło dać link do filmu, który jest na chomikuj.pl, ale nie pozwala mi filtr antyspamowy. Co mam zrobić? -- niepodpisany komentarz użytkownika Nicktoonspl15 (dyskusja | wkład) 00:28, 25 paź 2016‎

Nie linkować. Nawet jeśli film jest tam legalnie, to w każdej chwili może zostać usunięty. Michał Sobkowski dyskusja 11:22, 25 paź 2016 (CEST)

prepedia.wikia[edytuj]

proszę o dopuszczenie linku: prepedia.wikia.com/wiki/Og%C3%B3lnopolski_Konkurs_Poetycki_%22O_srebrny_li%C5%9B%C4%87_chmielu%22

do użycia w artykule Gwidon Hefid (przypis 9 - obecnie wstawiony link jest tam przejściowo, do czasu dopuszczenia powyższego),

jest to ważne źródło w tworzonym materiale. dziękuję. Zizilla dyskusja 00:22, 02 gru 2016 (CEST)

@Zizilla Wikipedia nie może być źródłem sama dla siebie. Tym bardziej dotyczy to informacje, które zostały uznane jako nieodpowiednie dla Wiki (przez co np. trafiły na PrePedię). Lepszym wyjściem byłoby bezpośrednio wykorzystać źródła, które posłużyły do napisania artykułu o konkursie, ale skoro hasło Gwidon Hefid zostało usunięte (link do dyskusji), to pozwolę sobie na oznaczenie zgłoszenia jako T Załatwione. RoodyAlien (dyskusja) 19:48, 7 gru 2016 (CET)
  • Ogólnie to trzymanie Prepedii na liście spamowej nie jest do końca idealne. Co prawda nie może ona stanowić źródła (podobnie jak tysiące innych serwisów), ale linkowanie do niej mogłoby być czasem przydatne np. w poczekalni czy jakiejś innej dyskusji. Wikipedia to nie tylko przestrzeń główna. Zalewu spamu bym się nie spodziewał. ~CybularnyNapisz coś ✉ 19:16, 10 gru 2016 (CET)

ciekawostki historyczne[edytuj]

Na Stronie Nalot dywanowy jest zaakceptowany link zewnętrzny Rafał Kuzak, //ciekawostkihistoryczne.pl/2013/09/29/pieklo-na-ziemi-najbardziej-niszczycielski-nalot-dywanowy-w-historii/ Piekło na ziemi. Najbardziej niszczycielski nalot dywanowy w historii, „Ciekawostki historyczne”, 29 września 2013. Ten sam link chciałem podać na stronie Naloty na Tokio. Pojawił się komunikat: Strona, którą chcesz zapisać, została zablokowana przez filtr antyspamowy. Najprawdopodobniej zostało to spowodowane przez link do zewnętrznej strony internetowej. Uzasadnienie, metody obejścia i dyskusje nt. poszczególnych zablokowanych domen znajdziesz na stronie Dyskusja MediaWiki:Spam-whitelist. Nie rozumiem dlaczego. Tomasz O. (dyskusja) 19:08, 7 gru 2016 (CET)