Dyskusja Wikipedii:Podstawowy ranking międzyjęzykowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Treść skopiowana ze strony Dyskusja Wikipedii:Koordynacja międzyjezykowa Ency 17:46, 21 lip 2004 (CEST)

Szwedzi[edytuj kod]

ojoj, Szwedzi już zaraz nas przegonią ... Wojsyl 15:58, 26 cze 2004 (CEST)

no i nas dzisiaj przegonili, jak oni to robią ? Wojsyl 22:30, 11 lip 2004 (CEST)

idą na łatwiznę i wstawiają kościotupki zamiast art. Nie należy popadać w depresję, wystarczy zobaczyć jaka jest ich średnia jeśli chodzi o objętość art. http://www.wikipedia.org/wikistats/EN/TablesArticlesBytesPerArticle.htm i odrazu jest lepiej wg mnie możemy spadać w ilości byle nie w jakości. Kpjas ☺ 23:24, 11 lip 2004 (CEST)
rzeczywiście, sympatyczna tabelka. Wojsyl 23:38, 11 lip 2004 (CEST)
jak ktoś się wreszcie poświęci i przeniesie to co mamy tu:Wikipedia:Artykuły do przeniesienia do Wikisources na Wikisources, to wtedy zobaczymy jaka jest faktyczna średnia wielkość artykułu na naszej Wikipedii. Wśród największych naszych artykułów (Specjalna:Longpages) dominują znaki kanji i unicode (największy "artykuł" ma 391 479 bajtów)...
Moim zdaniem lepszym kryterium porównywania wikipedii jest liczba linków wewnętrznych - http://www.wikipedia.org/wikistats/EN/TablesDatabaseLinks.htm . Pokazuje ona, że to nie Szwedzi nam zagrażają, ale Holendrzy. Pod względem ilości obrazków, redirektów, linków do innych wikipedii czy linków zewnętrznych jesteśmy nawet za nimi. Gdarin 10:32, 12 lip 2004 (CEST)

ciekawostka[edytuj kod]

Polska wiki była kiedyś na drugim miejscu pod względem ilości artykułów... W okresie od kwietnia do czerwca 2002 (en:Wikipedia:Multilingual ranking June 2002). Gdarin 13:14, 14 lip 2004 (CEST)

Aktualizacja rankingu[edytuj kod]

NAJWYŻSZY CZAS NA AKTUALIZACJĘ TEJ LISTY EmCe 10:51, 31 sty 2005 (CET)


To sensacja![edytuj kod]

Nie wiedziałem, że mamy 5. miejsce!--Paweł Wimmer 16:17, 14 lip 2004 (CEST)

Już 6. dobry start, ale za słaba promocja :-( Wojsyl 19:32, 14 lip 2004 (CEST)



Nieskromnie utrzymuję, że po opublikowaniu artykułu w PC World Komputerze trochę nam urośnie. Ale to będzie sierpień lub wrzesień. --Paweł Wimmer 20:29, 14 lip 2004 (CEST)

Pięknie :-) ... warta zachodu jest też "mikropromocja" wśród znajomych, współpracowników etc. Wojsyl 20:33, 14 lip 2004 (CEST)

Wydzielenie rankingu jako oddzielnej strony[edytuj kod]

Ranking na tej stronie mi zupełnie nie pasował - jako pojęcie historyczne ma się do koordynacji jak pięść do nosa :-) (zresztą dyskusja na stronie koordynacji dotyczyła wyłącznie rankingu), dlatego utworzyłem nową stronę, która docelowo powina być niezależna, a prowadzić do niej powinien odnośnik ze strony głównej. Aby jednak nie dezorientować, na razie na stronie koordynacji jest odnosnik do rankingu, też dość na siłę. Ponadto takie umiejscowienie rankingu było zupełnie nieoczywiste - konia z rzędem temu, kto pierwszy raz zobaczy stronę główną Plwiki i intuicyjnie stwierdzi, że jakiś ranking będzie w koordynacji!!!

W każdym razie mam postulat do adminów - proszę wprowadzić na stronie głównej odnośnik Podstawy ranking międzyjęzykowy w bloku O Wikipedii po odnośniku Koordynacja miedzyjęzykowa. I pewnie przenieść zawartość strony dyskusji - o ile jest to specjanym zabiegiem, bo jak nie, po pewnie sam sobie poradzę :-)). Ency 09:42, 15 lip 2004 (CEST)

Już zrobiłem :-)) Ency 17:41, 21 lip 2004 (CEST)



GŁUSI?? TRZEBA ZAKTUALIZOWAĆ TEN RANKING!EmCe 23:06, 5 lut 2005 (CET)

Długość haseł[edytuj kod]

Martwimy się, że Szwedzi nas wyprzedzili, ale jak obejrzeć bliżej hasła, to jesteśmy dobrzy!

Dane z lipca-sierpnia 2004

JęzykLiczba haseł w bazieDługość hasła w bajtachHasła powyżej 0,5 KBHasła powyżej 2 KB
Polski34999238163%19%
Interlingua2069233448%23%
Angielski316781231273%27%
Niemiecki121834225275%26%
Francuski46015216268%23%
Rosyjski4870209131%11%
Japoński62608204937%6%
Holenderski32216187270%21%
Hiszpański25996184062%18%
Czeski2383159948%14%
Fiński6473150945%14%
Esperanto13639127646%10%
Szwedzki3570598739%7%
Norweski755391632%6%
Duński1984583629%7%

--Paweł Wimmer 00:26, 9 sie 2004 (CEST)

Nie za stare te bane o bajtach?

Aktualizacja Strony![edytuj kod]

mógłby ktoś zaktualizować tę stronę?? EmCe 10:50, 4 mar 2005 (CET)

Holendrzy[edytuj kod]

ojoj, Holendrzy już zaraz nas przegonią ... Wojsyl 19:14, 22 mar 2005 (CET)

Widziałem to "zagrożenie" gdy sobie estymowalem dane na 1 marca. Ale jest przygotowywana odpowiedź Holendrom, którzy masowo i pólautomatycznie wrzucają opisy miejscowości. My Tawbotem wrzucimy gminy :-)) Ency (J"E"D na liście dyskusyjnej) 08:19, 24 mar 2005 (CET)

no i nas przegonili, jak oni to robią ? Wojsyl 02:11, 25 mar 2005 (CET)

no to my musimy ostro przykręcić tempo,jeśli chcemy ich przegonić.my mamy jakieś 63 tys a oni ponad 65! EmCe 19:50, 13 kwi 2005 (CEST)

Czy mamy jakieś szanse na pdoścignięcie holendrów ? EmCe 14:45, 21 kwi 2005 (CEST)

1.10.2014[edytuj kod]

Jaki jest powód, że nie ma jeszcze rankingu? Jakaś awaria w skryptach? Mix321 (dyskusja) 22:59, 5 paź 2014 (CEST)

Powód jest - prozaiczny. Sprawy rodzinne i osobiste. Dzisiaj ranking będzie. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 10:11, 6 paź 2014 (CEST)
Dziękuję za informację i już nie poganiam :) Mix321 (dyskusja) 22:54, 6 paź 2014 (CEST)
Już jest :-)) - a dopominanie się nie jest złe. Dodatkowo pokazuje, że ranking jest oglądany, inne wersje językowe też. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 00:56, 7 paź 2014 (CEST)

01.03.2016[edytuj kod]

Możemy spodziewać się rankingu? :) Mix321 (dyskusja) 22:41, 2 mar 2016 (CET)

Oczywiście - już jest. Dane surowe były wczoraj, ale jeszcze wymagały ubrania w wikikod. Ency (replika?) 00:25, 3 mar 2016 (CET)
Dzięki :) Mix321 (dyskusja) 06:20, 3 mar 2016 (CET)

Luri i Doteli[edytuj kod]

Pod numerem 166 jest: Luri (południowy) Northern Luri, powinno być: Luri (północny). Oprócz tego brakuje języka Doteli na tej liście nr 293. Kroton (dyskusja) 21:47, 7 cze 2017 (CEST)

Dzięki. Poprawki będą w kolejnym rankingu. Z doteli jest problem, bo nie ma o nim u nas hasła. Ency (replika?) 22:52, 7 cze 2017 (CEST)
Zmieniłem na luri, nie wiem dlaczego ma meta jest "Northern luri". Doteli zniknął, więc nie ma problemu. Dodałem trzy nowe języki (kodami) - atj, kbp i dty. Ency (replika?) 18:31, 2 lip 2017 (CEST)

Prośba[edytuj kod]

Czy mógłbym prosić o uwzględnienie wszystkich 302 Wikipedii w najnowszym rankingu? List of Wikipedias Kroton (dyskusja) 16:43, 26 sie 2018 (CEST)

Zrobione :-) . Ency (replika?) 01:09, 1 wrz 2018 (CEST)
@Ency Nie mogłem znaleść Twojej edycji, więc nie wiem czy mógłbyś coś poradzić przy liście kodów interwiki w Pomoc:Interwiki. Btw. Wikipedia:Lista wersji językowych chyba nie zgadza się z Wikipedia:Podstawowy ranking międzyjęzykowy. Eurohunter (dyskusja) 10:30, 1 wrz 2018 (CEST)
Na stronie Pomoc:Interwiki wykaz jest historyczny, więc nie ma wielkiego sensu go aktualizować, ponadto jest tam jakiś (tajemniczy dla mnie) klucz sortowania (może Filemon coś o nim wie). Natomiast na stronie Wikipedia:Lista wersji językowych faktycznie nazwy polskie języków w pewnej części przypadków różnią się od tych podawanych w rankingu, z tym że je uzgadniałem je z hasłami o językach - np. mamy hasło Język zulu i taką nazwę podaję w rankingu, a hasło Język zuluski to przekierowanie. W innych przypadkach można by się temu przyjrzeć, ale niestety nie dysponuję czasem na to. Ency (replika?) 22:29, 2 wrz 2018 (CEST)

Automatyczna aktualizacja[edytuj kod]

Czy dałoby się wprowadzić system, który automatycznie będzie aktuakizował ten ranking na bieżąco, żeby nie trzeba było, co miesiąc? Banana22100 (dyskusja) 15:51, 18 wrz 2018 (CEST)

Aktualny jest tutaj Nedops (dyskusja) 18:24, 18 wrz 2018 (CEST)
Ale też z przyrostem stron i kiedy dogonimy większe, a kiedy mniejsze nas. Banana22100 (dyskusja) 20:07, 18 wrz 2018 (CEST)
Obecna wersja nie wyświetla żadnych sensownych danych (brak porównania np. z wersją włoskojęzyczną, 317 miesięcy – 26 lat do holenderskojęzycznej wersji). Eurohunter (dyskusja) 23:20, 18 wrz 2018 (CEST)

Linki w rubryce NJW i wikipedia własna[edytuj kod]

Linki w rubryce "NJW i wikipedia własna" powinny zaczynać się od https. Dodatkowo należałoby napisać "wikipedia" wielką literą. Eurohunter (dyskusja) 21:00, 27 paź 2018 (CEST)

Zmieniłem na https, choć http też działa, bo na serwerze jest przekierowanie. Co do Wikipedia/wikipedia, to uważam, że Wikipedia (nazwa własna) jest jedna i obejmuje wszystkie wersje językowe, natomiast każda oddzielna wersja językowa to wikipedia (nazwa w tym kontekście pospolita). Ency (replika?) 23:30, 3 lis 2018 (CET)

Livvi-Karelian[edytuj kod]

W rankingu brakuje olo.wikipedia (karelski ołoniecki). Być może brakuje jeszcze jakiejś wersji? Eurohunter (dyskusja) 10:44, 3 gru 2018 (CET)

Będzie w kolejnych rankingu. Ency (replika?) 20:11, 4 gru 2018 (CET)
Poprawka - karelski oloniecki jest, brakuje języka szan. Ency (replika?) 20:51, 4 gru 2018 (CET)

Krik i Kanuri[edytuj kod]

Krik jest wpisany do tabeli dwa razy, brakuje natomiast Kanuri. Kroton (dyskusja) 20:01, 1 sty 2019 (CET)

  • Poprawione, dzięki. Ency (replika?) 00:09, 2 sty 2019 (CET)