Dyskusja Wikipedii:Propozycje tematów/Nowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pytanie[edytuj kod]

Czy tworzenie nowego tematu musi być aż tak skomplikowane? Przygotowałam tłumaczenie artykułu o Sergeiu Aleksandrowiczu Krylowie, skrzypku rosyjskim młodego pokolenia. Myślałam, że je po prostu wkleję. Tymczasem napotykam się na schodki.

Odp.[edytuj kod]

nowa wersja jest.

linki przenoszone są, aby nie zabijać przeglądarek na podstrony - patrz -> WP:Brakujące hasła - link i cała tabelka jest na stronie WP:Propozycje tematów. Przykuta (dyskusja) 16:49, 31 sty 2009 (CET)

Propozycje[edytuj kod]

Mogę utworzyć artykuł o Mai Krzewickiej i Izabeli Godlewskiej, jeżeli tylko nie zostanie to usunięte jako nieencyklopedyczne.

usunąć?[edytuj kod]

Po jakim czasie od napisania artykułu hasło powinno zniknąć z listy? Marek M (dyskusja) 15:54, 11 wrz 2009 (CEST)

Brodzik[edytuj kod]

Naczynie pod prysznicem (płytka wanna) zbierające wodę z natrysku. Również podstawa kabiny prysznicowej.Wanna dla dzieci.

Andragoniczny[edytuj kod]

A od kiedy to przymiotniki są hasłami? Kzk (dyskusja) 21:06, 8 paź 2009 (CEST)

Lia Fail[edytuj kod]

Chcę utworzyć stronę o zespole muzyki irlandzkiej Lia Fáil, niestety istnieje już takie hasło nt. Kamienia Przeznaczenia, czy może ktoś utworzyć kolejną podstronę? Przekracza to moje umiejętności edytowania wikipedii.

  • Zapraszam do zarejestrowania się na Wikipedii ([1]). Pozwoli ci to łatwiej komunikować się z innymi użytkownikami i uzyskiwać od nich porady na temat edycji. Nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem ale może w tu znajduje się stosowna odpowiedz.Marek M (dyskusja) 20:26, 22 gru 2009 (CET)

propozycja[edytuj kod]

Prosze o informacje odnoszace Rodziny von Chamier Gliszczyński oraz Herbu

Neologizmy[edytuj kod]

Rzuciła mi się w oczy propozycja "baron SLD", opisana jako neologizm. Czy sam fakt, że coś jest neologizmem nie decyduje przypadkiem o jego nieencyklopedyczności? Wikipedia to nie Urban Dictionary, moim skromnym zdaniem Mk1981 (dyskusja) 10:00, 18 cze 2011 (CEST)

  • Decyduje zasięg, popularność, znaczenie terminu. Wikipedia nie powinna byc wykorzystywana do promocji neologizmów, ale takie, które nie potrzebują promocji, mogą być encyklopedyczne. Ciacho5 (dyskusja) 11:06, 18 cze 2011 (CEST)

związane z Polską ofiary EuroMajdanu[edytuj kod]

Proszę o właściwe, a nie kasowanie bez śladu i życzliwego wyjaśnienia, wykorzystanie zgłoszonych przeze mnie linków i aspektów. Prosiłbym też o pomoc, informację, gdzie są kopie usuniętych dyskusji do "stron osieroconych"? Niżej cytuje ostatnio skasowane. Dziękuję, ukłony, KKE

Proszę o wybaczenie mego braku doświadczenia, ale jak złożyć wniosek o ponowne przegłosowanie przywrócenia hasła i ile to potrwa? Gdzie, po "18:47, 13 mar 2014 Ptjackyll (dyskusja | edycje) usunął stronę Dyskusja:Lista śmiertelnych ofiar Euromajdanu (osierocona strona dyskusji)", jest rejestr mej edycji z cytatami z Список погибших на Евромайдане i Небесна сотня i podanym tam źródłem (ale wcześniej wspominałem tu też, że bez nazwiska podało Polskie Radio) molbuk.ua/evromaydan/70395-.html i fot.? Skasowano tu też mą wzmiankę, że z Polską związany, za sprawą studiów doktoranckich, był też zabity 20-II Сольчаник Богдан Зіновійович Bogdan Solczanyk (Solchanyk) - należałoby wręcz stworzyć kategorię tych ofiar "powiązanych z Polską", a nie kasować hasło i nawet ślad dyskusji, ewaporacja.

utworzenie kategorii: polscy obserwatorzy referendum na Krymie[edytuj kod]

Na zaproszenie organizatorów referendum na Krymie pojechali tam jako "obserwatorzy ze świata" polscy posłowie Adam Kępiński i Andrzej Romanek oraz były Mateusz Piskorski - warto by wyodrębnić kategorię i zlinkować z podobnymi w historii.

Układ[edytuj kod]

Witajcie, myślę, że użyteczniejszy byłby układ działowy (np. wg UKD), gdyż alfabetyczny jest przydatny jedynie tym, którzy propozycje składają. Zaś osoby, które chcą te artykuły zaniebieszczać mają więcej zachodu z szukaniem swojej dziedziny. Mogłabym się zająć przebudową tej strony. Powiedzcie tylko, co myślicie o takiej zmianie? Marycha80 (dyskusja) 00:58, 7 lip 2014 (CEST)

Strona nieprzyjazna dla użytkowników[edytuj kod]

Nie mają podanego dokładnego miejsca, gdzie mogą coś wpisać. W efekcie niszczą strukturę.Marcin862 (dyskusja) 20:11, 24 lis 2016 (CET)