Dyskusja Wikipedii:Szablony

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

== Czy ktoś mógł by zrobić ten szablon https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Punctuation_marks. (Wiem że jest podobny ale nie oto chodzi). Nazwę dajce nad literami (Ale zróbcie pod pierwszym znakiem podpis podpis taki jak jest ale w tym samym polu). Zamiast tej listy znaków dajcie szablon infobox podpisując <Nazwa1> <Pole1> itd. Dodatkowo prosił by druga tabelka miała opcje zwiń/rozwiń a w niej możliwość wipisania nazw języków w formie:np.
Używane w językach: Polski Łaciński
Hiszpański Angielski
W transkrypcji języka:
Chiński Japoński
Szablon dajcie mi na mojej tablicy.

Zmiana nazwy[edytuj kod]

Czy nie należałoby zamienić tej strony na przekierowanie do [Wikipedia:Szablon]??

Nie, nie należało by. Pozdrawiam Polski Robert (dyskusja) 20:09, 5 kwi 2015 (CEST) i dziękuje za przeczytanie :). Szablon naprawdę by pomógł Wikipedii.

Za[edytuj kod]

Głosuje ZA! --sobi3ch 11:10, 8 mar 2005 (CET)

Nazwy z flagami[edytuj kod]

Może by zrobić tutaj taką stronke na wzór takiej ?


Usunąłem linki do stron szablonów - są linki do tabel, gdzie jest i treść szablonów i linki do nich. Tak jest trochę przejrzyściej Przykuta 00:47, 18 sie 2005 (CEST)

A co z populacją??[edytuj kod]

Chcę wstwić w artykule Wolin (miasto) tabele populacja. rok - liczba rok - liczba rok - liczba itd. Jak to zrobić??--zwiadowca21 21:42, 25 lut 2006 (CET)

Chyba lepiej podać w artykule - tak jak jest teraz. Nux >dyskusja< 22:16, 25 lut 2006 (CET)

Szablon drużyny superherosów bohaterów komiksowych[edytuj kod]

Czy jest szansa na takowy szablon? Nawet w ruskiej wuki jest, a my go nie mamy :/

Szablony PDF, PDFlink, itp. Icons-mini-file acrobat.gif[edytuj kod]

Byłby ktoś w stanie podjąć się adaptacji en:Template:PDFlink lub fr:Modèle:Pdf na użytek pl.Wiki? W dalszej kolejności można stworzyć odpowiednie szablony dla XLS, DOC, RTF, ... → fr:Catégorie:Extension de fichier oraz odpowiednie en:User:PDFboty. Uważam, że są one bardzo użyteczne, pozdrawiam serdelllSMS 23:37, 19 kwi 2007 (CEST)

Szablon za oszacowanie artykuła[edytuj kod]

Dobry wieczór. Proponuję nowy szablon: Szablon:Rq. Taki szablon już istnie w kilkich Wikipediach: ru:Шаблон:Rq, hsb:Předłoha:Rq i eo:Ŝablono:Rq. To jest szablon za oszacowanie artykuła po szemie {{Rq|img|iwiki|sources}}, jeśli tu jest trzy wady w artykule (brakują obrazy, międzywikipediskie odsyłaczy i źródła). Ja by radował, czy ja by pomagał redigować taki szablon. Cześć. --Tlustulimu 22:10, 12 maja 2007 (CEST)

aktualność[edytuj kod]

brakuje szablonu określającego nieaktualność danego zagadnienia (monit o uaktualnienie). konrad mów! 22:03, 28 lip 2007 (CEST)

wikitravel[edytuj kod]

to co z szablonem do WikiTravel ? --JD dyskusja 17:44, 16 maj 2008 (CEST)

{{szlak|żółty}} jest niewidoczny[edytuj kod]

Dlaczego szablon szlak|żółty jest niewidoczny? Np. w artykułach Kowary i Police. MMich (dyskusja) 22:44, 23 maj 2008 (CEST)

Powinien być widoczny, może akurat obrazek nie pobrał Ci się z serwera. Jeśli dalej go nie widzisz, to odśwież pamięć przeglądarki --Nux (dyskusja) 01:03, 24 maj 2008 (CEST)

Propozycja szablonu: kto?[edytuj kod]

Nie wiem gdzie tę propozycję zamieścić, więc robię to tutaj. Chciałem zaproponować stworzenie szablonu "kto?" (zainspirowany zostałem takim samym szablonem na angielskiej Wikipedii) coś ala [potrzebne źródło], tylko, że by był wykorzystywany w zdaniach typu "wiele osób twierdzi[kto?]", "eksperci uważają[kto?]" itp.. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam. BeŻetmsg 00:01, 27 lis 2008 (CET)

Wydaje mi się, że to by miało zbyt duży posmak złośliwości ;). W takich wypadkach, raczej powinno się od razu wyrzucić sformułowanie, ale wstawić {{fakt}}. --Nux (dyskusja) 19:10, 27 lis 2008 (CET) PS: Tego typu tematy lepiej rzucać na Wikipedia:Kawiarenka/Propozycje (szybkie wejście przez WP:BAR)

Drogi[edytuj kod]

Brakuje mi szablonu węzła drogowego jednojezdniowego. Podobny do węzła WB. Proszę o utworzenie go.

Domniemany błąd oryginalnego szablonu: komu zgłaszać, jak naprawić?[edytuj kod]

W artykule o Sebastianie Janikowskim ktoś wstawił Szablon:Futbolista infobox do zatwierdzenia, ale po wpisaniu w nim "sukcesów" szablon rozszerza się na pół strony (nawet po złamaniu tekstu). Gdy usunie się "sukcesy" wraca do oryginalnego rozmiaru. Jak wyżej - komu zgłosić usterkę? TS (dyskusja) 00:53, 5 sty 2012 (CET)

Szablony do parsowania dat urodzin i wieku[edytuj kod]

Dlaczego polska Wikipedia nie ma – moim skromnym zdaniem – b. potrzebnych i przydatnych poniższych szablonów?

Weźcie zobaczcie jak wygląda tabelka reprezentacji w piłce ręcznej: en:Poland_national_handball_team#Current_squad vs. Reprezentacja_Polski_w_piłce_ręcznej_mężczyzn#Kadra_zawodnicza. Angielska Wikipedia od razu ładnie wyświetla ile dany zawodnik ma teraz lat, a w polskiej trzeba dla każdego sobie obliczyć.

Tak samo w infoboksach. en:Mariusz Jurkiewicz ma od razu widoczny wiek, u nas Mariusz Jurkiewicz tylko datę urodzenia.

Jakby co, to ja chętnie takie szablony mogę stworzyć.

--Scottie33 (dyskusja) 12:41, 27 cze 2012 (CEST)

Szablon:Data urodzenia wiek wyleciał na DNU: Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2011:02:06:Szablon:Data urodzenia wiek. Ten drugi mamy (szablon:wiek w latach). Jeśli bardzo chcesz przywrócić, polecam kawiarenkę, ale przygotuj się na ostrą dyskusję :( (głównym argumentem jest to, że takie szablony upodobniają wiki do Faktu i plotkarskich gazet dla pań domu i ciężko w pewnym stopniu się z tym nie zgodzić). Matma Rex dyskusja 18:07, 27 cze 2012 (CEST)
Dzięki za info! Zgodzę się, że tabloidowy format wieku w postaci "Jan Kowalski (36 l.)" nie byłby zbyt pożądany, ale w innych przypadkach takie szablony ułatwiłyby np. czytanie danych w tabelach.
Na koniec tylko taka refleksja, że może właśnie m.in. dlatego polska Wikipedia odstaje od innych Wikipedii, bo tam ułatwia się życie piszącym i czytającym, a nie utrudnia i usuwa szablony*. Co prawda demokratycznym głosem większości, ale jak dobrze wiadomo – większość to idioci. --Scottie33 (dyskusja) 11:01, 28 cze 2012 (CEST)
*)Wspomniane przeze mnie szablony występują na wielu, wielu Wikipediach, tylko oczywiście nie w polskiej. :-|
No co jak co, ale piszącym to te szablony na pewno nie ułatwiają życia. Jeden więcej element do zapamiętania... Matma Rex dyskusja 12:57, 28 cze 2012 (CEST)

Szablon Wybory[edytuj kod]

Przydałby się szablon wybory taki jak jest na angielskiej wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Infobox_election.

Szablony papieży[edytuj kod]

W WP:ZB pojawiło sie zgłoszenie dotyczące ujednolicenia wyglądu tych szablonów. Dyskusja na ten temat toczy się w → Kawiarence. -- Blackfish (dyskusja) 12:26, 10 cze 2014 (CEST)

Szablon:Stowarzyszenie zagraniczne infobox[edytuj kod]

Cześć. Brakuje opisu tego szablonu. --Gungir1983 (dyskusja) 16:44, 23 lis 2014 (CET)

Artysta muzyczny nie wystarcza[edytuj kod]

SZablon, który podałem w tytule, jest używany na wszystkich stronach dotyczących ludzi muzyki. To za mało ! To jakby zebrać matematyków, fizyków, biologów itp. w jeden "Infobox:Naukowcy_Nauki_Ścisłe". Przydałby sie szablon "Kompozytor", a najlepiej, by był to jakis modyfikowalny infobox... Szablon kompozytor wykorzystuje chociażby angielska wiki. InternetowyGołąb (dyskusja) 18:32, 2 kwi 2017 (CEST)

Błedne wyświetlanie flagi[edytuj kod]

Szablon Artysta muzyczny infobox nie wyświetla flagi państwa po wstawieniu np. kodu  ZSRR. Natomiast szablon Artysta infobox wyświetla flagę po wstawieniu np. kodu  ZSRR. --Rafał Jakub Antoni Witowski (dyskusja) 10:43, 26 paź 2019 (CEST)

Wikipedia Pl i inne[edytuj kod]

Czy na polskiej Wikipedii można umieścić szablon np. z niemieckiej Wikipedii? Polska7140 (dyskusja) 11:35, 7 lut 2020 (CET)

Rozszerzę pytanie: dlaczego w polskiej Wikipedii nie ma większości szablonów z Wikipedii angielskojęzycznej służących do formatowania tekstu? Gdabski (dyskusja) 23:46, 24 lis 2020 (CET)

@Gdabski, dlatego, że wikipedystów piszących po polsku jest mniej, a mniejsza grupa ma mniejsze potrzeby i możliwości. W dodatku wprowadzenie szablonów, które działałyby na wszystkich wiki, jest zbyt trudne, jak na obecne możliwości Wikimedia Foundation. Tar Lócesilion (dyskusja) 02:20, 25 lis 2020 (CET)