Dyskusja pomocy:FAQ

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Jeśli masz pytanie dotyczące funkcjonowania Wikipedii, odwiedź Pytania nowicjuszy

nowa sekcja[edytuj kod]

Wydzieliłem sekcję na temat wersji oznaczonych z sekcji o edytowaniu. Chyba wszystko zrobiłem dosyć podobnie, tylko pojęcia nie mam, gdzie jest kod odpowiadający z te duże grafiki po prawej stronie pod nagłówkami sekcji tematycznych. LeinaD dyskusja 19:56, 8 gru 2008 (CET)

To jest w środku szablonów tych sekcji - na przykład tu Pomoc:FAQ/Funkcjonowanie Wikipedii. Inna sprawa, że może warto by było przerwać tą ramkę, żeby to nie było tak jednym ciągiem pisane... --Nux (dyskusja) 23:19, 8 gru 2008 (CET)

Ale ja ślepy:)) Spis treści rozjechał stronę i coś mi się wizualnie nie zgadzało, a strona rzeczywiście tak sobie czytelna. LeinaD dyskusja 23:22, 8 gru 2008 (CET)

gdzie znajduje sie komputer sterowania silnikiem bmw e36[edytuj kod]

podejrzewam problem komputerem ktos wie gdzie on sie znajduje prosze o pomoc bmw e36


nie wiem

plik travian[edytuj kod]

nie łąduje mi sie plik Plik:Travian Village.png jak to naprawic

file na plik[edytuj kod]

Frecce Tricolori mijanka 2.jpg

W Wikipedii (polskojęzycznej) zamieniamy w nazwie słówko "File" na "Plik" – po co tak bardzo komplikować ludziom żywot? File, jak widać po prawej, działa równie dobrze. Ja wiem, że dbamy o kod, ale nie róbmy tego kosztem robienia nowicjuszom pod górkę, nie zmuszajmy ich do robienia rzeczy, które nie są niezbędne ani nawet potrzebne. (air)Wolf {D} 00:45, 1 cze 2012 (CEST)

Jeżeli jakiś nowicjusz doda File: zamiast Plik: nic wielkiego się nie stanie. Ale dobrze jest gdy doświadczeni zmieniają przy okazji File: na Plik: bo następny edytujący nowicjusz prędzej będzie wiedział co to jest Plik: niż File: Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 18:08, 31 sie 2013 (CEST)

Borowiec-spalona wieś.[edytuj kod]

Mój stryj mieszkał w Borowcu i z opowiadań wiem że wieś spalili po bitwie w puszczy Solskiej.Uratowało się kilka osób,stryj z oddziałem był tam na kwaterze.Z opowiadań wiem też że On był przewodnikiem oddz.partyzanckiego Kowpaka,póżniejszego boch.ZW.RADZ.Nigdzie nie znajduję na ten temat żadnej wzmianki.Ojciec mój mówił że po wojnie Kowpak odwiedzał Zamojszczyznę gdyż wraz ze stryjem mieli pisać wspomnienia.Stryj ponieważ się nie ujawnił został osadzony na UB w Zamościu w 46 roku i katowany do 49.W efekcie pobić długo chorował.Nazywał się Władysław Bednarczuk,póżniej mieszkał w Zamchu koło Obszy gdzie oboje Stryjostwo zmarli.Z poważaniem Czesław Bednarczuk.Szukam jakichś opracowań w tym temacie.

Dla niedowidzących: Jak zwiększyć czcionkę?[edytuj kod]

Sugeruję, aby jednostkę CSS zmienić z bezwzględnych pikseli (px) na względną: procenty lub em. 83.28.41.37 (dyskusja) 20:09, 31 sty 2014 (CET)

Bagienko[edytuj kod]

Nie trać czasu na Wikipedię, to straszne bagno - Twoja praca zostanie zniszczona przez mniej kompetentnych użytkowników lub zostaniesz wyeliminowany/a przez nieuczciwych administratorów jakich tu wielu (wszystko z własnego przykrego i wieloletniego doświadczenia). Lepiej załóż bloga, na dobrym blogu można zarobić.

Bardzo prosimy o podpisywanie się. Jeżeli uważasz że blog i Wikipedia mogą być sobą wzajemnie zastąpione to znaczy że nie udało nam się wyjaśnić idei Wikipedii, sory. Równie dobrze można by napisać "zamiast łopaty użyj młotka". Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:36, 15 gru 2014 (CET)

Funkcje eksperymentalne[edytuj kod]

Jeżeli chcę utworzyć nowy artykuł, ale chcę zrobić to przy wykorzystaniu funkcji eksperymentalnych (tłumaczenie) w telefonie, to jak je wyszukać? Jeż Krzyżak (dyskusja) 12:26, 18 sie 2016 (CEST)

@Jeż Krzyżak Osobiście wersję mobilną uważam za sensowną tylko dla biernych czytelników. Aby korzystać z gadżetów w telefonie, przestawiam się na wersję standardową (komputerową) Wikipedii. Link jest na samym dole wersji mobilnej. Gdy masz już wersję standardową, pasek narzędzi z funkcjami eksperymentalnymi jest na górze, tak jak na komputerze. Normalnie można już tam włączyć CT, a strona tłumaczeń jest tutaj. Na telefonie u mnie wszystko się otwiera, choć IMO tworzenie nowych artykułów z telefonu nie jest najlepszym pomysłem.
Na przyszłość pytania o porady proponuję pisać na tej stronie. Tutaj raczej rzadko ktoś zagląda. ~CybularnyNapisz coś ✉ 15:50, 30 paź 2016 (CET)