Dyskusja pomocy:Rewert

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rewert to kalka[edytuj kod]

Tak przy okazji - tworzenie tej strony jest prawdopodobnie ostatnią okazją do zastąpienia kalki rewert jakimś bardziej "polskim" odpowiednikiem, np. przywrócenie lub wycofanie edycji. Co sądzicie? Alx D 18:10, 20 cze 2005 (CEST)

Niby kalka, ale to jest w sumie część "folkloru" wikipedii i to się już od dawna przyjęło - podobnie jak NPA czy NPOV. IMHO lepiej pracować nad porządkami niż dyskutować nad poszczególnymi słowami i tworzyć nowe sztuczne terminy w rodzaju "cieć"... Polimerek 00:05, 21 cze 2005 (CEST)

Może "zwrotka"? / tsca 00:07, 21 cze 2005 (CEST)

Lepiej "cofka"... Wipur 17:26, 30 sie 2005 (CEST)

Pozostałe kwestie techniczne (nieścisłości)[edytuj kod]

Ostatnia sekcja jest raczej niezrozumiała, szczególnie po wycięciu zdań Użytkownicy bez uprawnień administratora muszą przejść przez okno edycyjne, w którym pokazuje się tekst wersji, do której ma być dokonany rewert. Administratorzy mają w Historii strony dodatkowy przycisk, przy pomocy którego mogą dokonać rewertu bez przechodzenia przez okno edycyjne.
Tytuł jej brzmi Czy rewert automatyczny może spowodować konflikt edycji, natomiast pierwsze zdanie Rewertowanie poprzez Historię zmian nigdy nie powoduje konfliktu edycji u osoby, która rewertuje. Ponieważ wcześniej podzielono rewerty na 3 rodzaje, trudno się domyślić, o co chodzi w tej sekcji.
Dalsze wyjaśnienia też nie są zbyt precyzyjne: 1. Utraci ona bowie wszystkie dokonane zmiany w sytuacji, gdy zapisze je zanim zostanie zapisana wersja rewertowana. Dlaczego utraci, skoro zapisze? 2. Gdy ktoś zrobił rewert w czasie edytowania wersji "aktualnej" pojawi się natomiast u niej konflikt edycji. Jak można zrobić rewert w czasie edytowania wersji "aktualnej"? Co znaczy u "niej"?
Wipur 02:15, 5 gru 2005 (CET) PS Nie poprawiam sam, gdyż nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem te kwestie.

Jeszcze jeden bajer[edytuj kod]

Przycisk "anuluj zmiany"[edytuj kod]

Koledzy, jestem tu od ponad pół roku, przez ten czas anulowałem parę wandalizmów i parę nonsensów, ale zawsze przyciskiem "anuluj zmiany" w zakładce "historia i autorzy". Ten sposób nie jest tu wspomniany. Czy to znaczy, że robiłem to nieprawidłowo (nieprzepisowo)? :o Pozdrawiam. --Belfer00 (dyskusja) 02:02, 12 sie 2008 (CEST)

Zasady rewertu ukrytego[edytuj kod]

Jakie są zasady ukrywania rewertów - funkcji dostępnej dla adminów? Kiedy admin może i powienien tego dokonać? Jakie inne edycje mogą być ukrywane? Oznaczam artykuły do EK i niekiedy artykuł jest poprawiany zamiast kasowany, po czym moja edycja dodania szablonu EK jest niewidoczna. Jest to związane z ukrytym rewertem czy z innym nie znanym mi mechanizmem? Eu (dyskusja) 22:36, 25 lis 2009 (CET)