Dyskusja szablonu:Amerykańska broń strzelecka po2WŚ

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Znalazłem ten szablon na stronie granatnik XM320, który jest konstrukcją H&K (niemiecką). Proponuję wobec tego przenieść to do szablonu z brnoią niemiecką i ewentualnie stworzyć szablon Broń używana przez armię amerykańską po IIWŚ
--Marek545 (dyskusja) 15:00, 29 gru 2009 (CET)

Ze zgłoś błąd[edytuj kod]

Witam

W tym szablonie znalazłem link do strony Granatnik XM320; po pierwsze nie jest już konstrukcją prototypową, więc jej nazwa powinna być pozbawiona "iksa". Po drugie, jest to broń produkowana przez H&K (Niemcy), więc powinna znaleźć się w szablonie Niemiecka broń strzelecka po2WŚ. Nie chciałem poprawić tego samodzielnie, gdyż zdaje mi się, że "M" jest oznaczeniem stosowanym jedynie przez US Army. Wpis na ten temat (nieco krótszy) znajduje się już w dyskusji szablonu.

Pozdrawiam,

Zgłosił: Marek545 (dyskusja) 18:21, 7 sty 2010 (CET)

Po kolei. Faktycznie już bez X powinno być (trochę czasu minęło). Po drugie jest to broń oparta na niemieckim HK AG36, ale ta wersja powstała w USA, przy współpracy armii amerykańskiej i na jej zamówienie, jest sprzedawany przez HK USA więc można ją uznać za broń amerykańska niezależnie od niemieckich korzeni. Nemo5576 Dyskusja 19:38, 7 sty 2010 (CET)
Wobec tego poprawiłem szablon i przeniosłem stronę. Pozostaje jeszcze infobox - należałoby chyba zmienić producenta i kraj. Marek545 (dyskusja) 19:48, 7 sty 2010 (CET)