Dyskusja szablonu:Commonscat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

A nie można było tego nazwać np. Szablon:Kategoria Commons ({{Kategoria Commons|Poland}})? Commonscat kojarzy mi się bardziej z... kotem niż z kategorią! :-) Rozek19 (odpowiedz) 23:01, 17 sie 2008 (CEST)

Ktoś opracował szablon Commonscat tylko, że wyświetla on napis zrozumiały tylko dla wikipedystów: ZOBACZ KATEGORIĘ NA WIKIMEDIA COMMONS (jak to wygląda zobacz np. w art. Cydr). Ma on kierować do zbiorów multimediów (głównie grafiki) na commons, tylko, że po czym zwykły użytkownik wikipedii nie będący wikipedystą ma wiedzieć ,że tak jest ? Słowo WikimediaCommons może być dla niego całkiem niezrozumiałe, a słowo kategoria nie oznacza przecież grafiki, raczej wskazuje na jakieś tam wewnętrzne porządkowania wikipedystów (podobnie jak kategoria pod artykułem). A w ogóle rozróżnianie pomiędzy kierowaniem na kategorię czy galerię na commons jest tylko techniczną sprawą wikipedystów, przeciętnego użytkownika nic nie obchodzącą. Ważne jest głównie to, by wiadomo było, że ten link kieruje do zbioru grafiki, a obecnie tak nie jest. Niektórzy widać uważają, że wikipedia jest tylko dla wikipedystów... Selso (dyskusja) 14:14, 17 lis 2008 (CET).Selso (dyskusja) 23:36, 17 lis 2008 (CET)

Grafika[edytuj kod]

Kliknięcie na obrazku prowadzi do strony która została usunięta. Na pewno dobry ten link?Plushy (dyskusja) 20:29, 24 lis 2008 (CET)

"W temacie"[edytuj kod]

Nie jestem polonistą, ale wydaje mi się, że znacznie bardziej poprawnie byłoby używać w tym szablonie sformułowania "na temat", a nie "w temacie". Mnie fraza "w temacie" kojarzy się głównie z komisją śledczą ds. afery Rywina, zwłaszcza posłanką Beger, ale nie sądzę, aby to powinien być nasz wzorzec językowy :) Powerek38 (dyskusja) 08:28, 5 cze 2010 (CEST)

Field name in VE[edytuj kod]

The template does not have tabledata, but in VisualEditor there are field examples. How does it come? I wanted to change them because, they are wrong.--Juandev (dyskusja) 16:58, 24 sty 2017 (CET)

@Juandev All template documentation was moved to the subpage Szablon:Commonscat/opis --WTM (dyskusja) 15:40, 25 sty 2017 (CET)