Dyskusja szablonu:Dzielnice Lublina

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Choiny[edytuj kod]

  • Questions, rzeczywiście Choiny to inne osiedle niż Czechów :) . Ale Rada Miasta wydzieliła 27 dzielnic statutowych miasta obok dzielnic zwyczajowych. Z tego co mi wiadomo, dzielnica zwyczajowa Choiny wchodzi w skład dzielnicy statutowej Czechów Północny, obok osiedli Chopina, czy Paderewskiego. W sprawie tego, że Choiny to co innego niż Czechów to się zgadzam. Chodzi po prostu o inną kategorię dzielnic, wyodrębnioną w uchwałach z 23 lutego 2006 roku. I w takim właśnie duchu został skonstruowany ten szablon.

Zajrzyj proszę na [1], gdzie są te uchwały. Nie ma co prawda nic o Choinach w uchwale o Czechowie Północnym, ale mapka tam przedstawiona (paragraf 2) powie Ci wszystko ;) .

No chyba, że ostatnio mogli wydzielić dzielnicę Choiny z Czechowa Północnego, o czym sam nie wiem. W takim razie poproszę o dowód na to :) .

Pozdrawiam serdecznie, Adik86 (dyskusja) 21:33, 3 wrz 2008 (CEST)[odpowiedz]

  • ^_^ mapka przemawia do mnie, ale uparcie będę bronił swojego stanowiska, w chwili wolnej wybiorę się do UM i (jak mnie nie wyśmieją) zapytam o aktualny status Choin, albo najpierw spółdzielnię jako taką odwiedzę :) niemniej będę drążył aż coś wykombinuję, albo sam zaproponuję odłączenie Choin od Czechowa :D

a tak poważnie to poszukam pogrzebię i dowiem się czy przypadkiem nie wygłupiłem się z tą moją pewnością siebie :]

jednak przypominają mnie się mapy Lublina na których CHOINY właśnie pisane są wielką literą tak, jak dzielnice :-) to może dlatego za młodu utarło mnie się że mieszkam w odrębnej od Czechowa Pn dzielnicy

pozdrawiam również serdecznie

  • Cóż, czasy się zmieniają ;) . Sam mam takie mapy, ale np. mapa Lublina wyd. Demart z ubiegłego roku już nawet nie ma nazwy Choin, ale jakieś os. Szymanowskiego... Nie wiem, czy to inna nazwa na tą dzielnicę. Jeśli jednak o mnie chodzi, to Choiny zostają :) .

W każdym razie te nowe dzielnice administracyjne, czy tam statutowe mają to do siebie, że sięgają poza swój teren. Ponikwoda np. sięga aż do Pliszczyna. Skrajny przykład to Stare Miasto w Poznaniu, które obejmuje nie tylko faktyczne Stare Miasto, ale też całą północ miasta ;) (choć tam takich dzielnic jest tylko 5).

Obecnie przygotowuję mapę administracyjną Lublina, to zobaczysz, na czym dokładnie polega to wszystko.

Pozdrawiam :) , Adik86 (dyskusja) 14:45, 4 wrz 2008 (CEST)[odpowiedz]

  • o lol, ale Pliszczyn to wybitnie poza Lublinem
  • Tylko część Pliszczyna jest w Lublinie, podobnie tak samo z Jakubowicami Murowanymi, oraz Prawiednikami z drugiej strony ;) . Po prostu skraj. Adik86 (dyskusja) 23:30, 11 wrz 2008 (CEST)[odpowiedz]