Dyskusja szablonu:Kuchnie europejskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fajnie że powstał Taki szablon. Tylko czy dopisywanie wszystkich państw europejskich ( w szczególności takich jak Watykan, San Marino, Gibraltar itp.) ma sens ? Czekam na dopisanie Wyspy Man, Guernsey i Jersey. Widzę że powstał dodatkowy spis kuchni regionalnych. No to teraz zacznie się dopisywanie kuchni podhalańskiej, małopolskiej, i wielu innych regionów. Ale czy to ma sens ? Za miesiąc szablon będzie zawierał pewnie ponad 100 pozycji. Hermod (dyskusja) 20:48, 29 gru 2016 (CET)

  • Dobry szablon! Regionalne uważam, że jak najbardziej - nawet niech będzie 200, byle alfabetycznie. Inna jest przecież kuchnia bawarska, a inna berlińska, inna jest kuchnia paryska, a inna z Marsylii. Co innego jedzą w Pekinie, a zupełnie co innego w Syczuanie (choć to nie Europa, ale wybiegam). Co do kuchni watykańskiej, to pewnie jest suta, ale raczej nie narodowa. W wypadku państw ograniczyłbym się do takich, które własną, odrębną kuchnią faktycznie dysponują, a nie mnożył sztuczne byty. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 23:08, 29 gru 2016 (CET)
    • Co do regionalnych, to jak najbardziej jestem za. Szablon utworzyłem na szybko z innego opierającego się na państwach i jest on otwarty na modyfikacje. Nie wiem tylko jak należy rozumieć podział na dwie części. W pierwszej jest kuchnia baskijska, a w drugiej śląska. Jakieś sensowne kryteria by się przydało wskazać, albo wrzucić do jednego wora alfabetycznie. PuchaczTrado (dyskusja) 09:39, 30 gru 2016 (CET)
      • Dla mnie sprawa jest prosta: 1. Państwowe. 2. Regionalne. 3. (ewentualnie; polonocentryzm) Regionalne polskie. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 11:23, 30 gru 2016 (CET)