Dyskusja wikiprojektu:Militaria

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

link do szablonu powyżej - Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7, część 8, część 9, część 10, część 11, część 12, część 13, część 14, część 15


 Wikiprojekty dotyczące militariów i broni w innych językach 
Flag of the United States.svg Flag of the United Kingdom.svg Discussions:  Military history / Firearms
Flag of Germany.svg      Diskussionen:  Militär / Waffen
Flag of France.svg      Discussions:    Histoire militaire / Armes
Flag of Italy.svg      Discussioni:     Guerra / Armi da fuoco
Flag of Poland.svg      Dyskusje:        
Flag of Russia.svg      Обсуждения:   Военная история

Przekierowania w szablonach nawigacyjnych[edytuj kod]

Ostatnio poprawiałem przekierowania w szablonach nawigacyjnych. Wrzucam tutaj kilkanaście, w których nie byłem do końca przekonany, jak mają wyglądać linki po poprawie: {{Węgierskie pojazdy wojskowe do 1945}} (popr. przek.) -- {{Typy japońskich okrętów wojennych z okresu II wojny światowej}} (popr. przek.) -- {{Stopnie wojskowe}} (popr. przek.) -- {{Sterowce Zeppelin}} (popr. przek.) -- {{Siły powietrzne okresu I wojny światowej}} (popr. przek.) -- {{Saperzy i pionierzy II RP}} (popr. przek.) -- {{Rosyjska broń lotnicza}} (popr. przek.) -- {{Radzieckie i rosyjskie projekty okrętów podwodnych}} (popr. przek.) -- {{Radzieckie i rosyjskie pociski balistyczne}} (popr. przek.) -- {{Polskie wojska zmechanizowane}} (popr. przek.) -- {{Polskie wojska przeciwlotnicze}} (popr. przek.) -- {{Polskie formacje wojskowe w okresie rozbiorów}} (popr. przek.) -- {{Pancerniki typu Tegetthoff}} (popr. przek.) -- {{Niszczyciele typu Charles F. Adams}} (popr. przek.) -- {{Niszczyciele typu 1911}} (popr. przek.) -- {{Niszczyciele i torpedowce PMW 1918-1939}} (popr. przek.) -- {{Nadodrzański Oddział SG}} (popr. przek.) -- {{Nadbużański Batalion WOP}} (popr. przek.) -- {{Kętrzyński Oddział WOP}} (popr. przek.) -- {{Bieszczadzka Brygada WOP}} (popr. przek.)

Do sprawdzenia, czy nazwy wyświetlane mają być takie jak są, czy inne. [[Artykuł|Przekierowanie]], [[Artykuł]], czy [[Przekierowanie]]. W tym ostatnim przypadku należałoby przekierowanie zamienić na czerwony link, jeśli przekierowuje niewłaściwie. Mogą być przekierowania do haseł wiszących w innym miejscu w szablonie, i wtedy trzeba by link usunąć z szablonu nawigacyjnego (albo dodać w takim miejscu alternatywną nazwę). Sławek Borewicz, → odbiór 19:11, 7 gru 2015 (CET)
  • część to "moje szablony" i o nich powiem tak - jeśli swieci na zielono - mozesz oczywiscie spowodowac, by swieciło na niebiesko. Mozesz też poprawić miejscowość z prawej strony (ale nie musisz- to zazwyczaj alternatywna nazwa). Co do czerwonych linków teraz istniejących - niech wiszą. Kiedyś napisze artykuły do nich. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem. Jeśli miałbyś konkretny szablon i konkretny problem - zastukaj. W zasadzie i tak widze co się z nimi dzieje:). Jeśli bedzie coś, moim zdaniem, niewłaściwego to ja zastukam do Ciebie:)--Kerim44 (dyskusja) 19:34, 7 gru 2015 (CET)

ps. jeszce jedno - jesli są to straznice (miejscowości) należy z prawej strony dopisac tą miejscowość która wymieniona jest we właściwym linku (mniej wiecej tak

[straznica Gubin (przekierowanie prowadzi do straznicy Lubsko)|Gubin] zamienić na [[straznica Lubsko| Gubin/Lubsko] :)
albo olac - sam kiedyś poprawię:)--Kerim44 (dyskusja) 19:39, 7 gru 2015 (CET)
No, tak przypuszczałem z tymi miejscowościami, ale wolałem to zgłosić. Ok, to mogę ci to zostawić. Sławek Borewicz, → odbiór 21:51, 7 gru 2015 (CET)
prosze - poprawiaj..będę (i czytelnicy też) wdzięczny :))Kerim44 (dyskusja) 21:38, 13 gru 2015 (CET)

Wikipedia:Kawiarenka/Nazewnictwo#Holenderskie_okręty_i_ich_skrótowce[edytuj kod]

Propozycja ujednolicenia nazewnictwa, zapraszam do ustaleń--Felis domestica (dyskusja) 14:25, 13 gru 2015 (CET)

Czy wiesz – SM U-22[edytuj kod]

Jckowal piszże 14:45, 13 gru 2015 (CET)

Szablon:Okręt infobox[edytuj kod]

Jakieś trzy i pół roku temu (patrz archiwum tej dyskusji) mój bot przebotował chyba trzy czy cztery różne infoboksy okrętowe w jeden {{okręt infobox}}. Mimo tego czasu i czyiś obietnic z grona ówczesnych uczestników projektu ponad połowa artykułów, które wtedy miały nieprzeniesione (usunięte) pola "wcześniejsza nazwa" i "następna nazwa" jeszcze trzy tygodnie temu była w ukrytej kategorii a prawie dwieście okrętów nie miało sprecyzowanej bandery. Aby wstawić brakujące bandery przygotowałem nowe szablony bander dla przypadków szczególnych np.: Nautilus (fikcyjny okręt) oraz Peter von Danczk. Obydwie kategorie "posprzątałem" w ciągu ostatnich kilku tygodni i dzisiaj przyszedł czas na zmiany w szablonie:

  1. usunąłem wyświetlanie nieprzeniesionych parametrów "wcześniejsza nazwa" i "następna nazwa"
  2. usunąłem warunkowe wyświetlanie bandery (teraz jak ktoś pozostawi nieuzupełnione pola w szablonie otrzyma banderę  brak)

Pochodną uzupełniania wywołań szablonu o ww parametry była uwaga @Tebeuszek o błędzie formalnym w ORP Piorun (1940) - niepodniesieniu na HMS Nerissa brytyjskiej bandery w 1940 tylko od razu Polskiej. Dlatego wprowadziłem w szablonie kolejną zmianę, która powoduje dodanie przed banderą tekstu "Zamówiony dla" w przypadku gdy pole "1. wejście do służby" jest puste. Spowodowało to konieczność wprowadzenia tej daty w wielu wywołaniach co właśnie czynię, głównie na podstawie treści artykułu. ~malarz pl PISZ 21:16, 13 gru 2015 (CET)

Czy wiesz – Zbroja z Dendry[edytuj kod]

Jckowal piszże 19:49, 15 gru 2015 (CET)