Dyskusja wikiprojektu:Militaria

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

link do szablonu powyżej - Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7, część 8, część 9, część 10, część 11, część 12, część 13, część 14, część 15


 Wikiprojekty dotyczące militariów i broni w innych językach 
Flag of the United States.svg Flag of the United Kingdom.svg Discussions:  Military history / Firearms
Flag of Germany.svg      Diskussionen:  Militär / Waffen
Flag of France.svg      Discussions:    Histoire militaire / Armes
Flag of Italy.svg      Discussioni:     Guerra / Armi da fuoco
Flag of Poland.svg      Dyskusje:        
Flag of Russia.svg      Обсуждения:   Военная история

Garnizon Przasnysz[edytuj | edytuj kod]

Wszcząłem dyskusję na temat kształtu (obecnego) tego artykułu. Może niektórych z Was to zainteresuje. Ciacho5 (dyskusja) 21:01, 17 sty 2015 (CET)

Kawasaki Typ 92[edytuj | edytuj kod]

Wątek założony przed: 21:02, 19 sty 2015 (CET)

Z przykrością muszę poruszyć zachowanie Wikipedysty Tokyotown8 który nie po raz pierwszy niszczy pracę innych osób. Już kilka razy poprawiałem hasło Kawasaki Typ 92, łącznie z uwagami na stronie dyskusji, łącznie ze zgłoszeniem błędu ale niestety pan Tokyotown8 usuwa wszystkie poprawki. Hasło, z błędami i bez przypisów, gościło nawet na stronie głównej. Poprawiłem je kilka razy, niestety pan Tokyotown8 uznał, że informacje z książki Mikesha (na których zresztą bazował autor polskiego artykułu) są niezgodne ze źródłem. Hasło w obecnej postaci ma błędy merytoryczne i techniczne. W postaci poprawionej, nieuznanej przez autorytet pana Tokyotown8, hasło jest poprawione, z dokładnymi przypisami w tekście i z poprawionymi błędami merytorycznymi. Niestety, pan Tokyotown8 uznaje się za władcę tego (i innych haseł z błędami) i nie uznaje takich rzeczy jak poprawki techniczne czy merytoryczne.

ORP Piorun[edytuj | edytuj kod]

Dzień dobry! W Warsztacie PANDA umieściłem niedawno rozbudowane hasło o ORP Piorun, z zamiarem doprowadzenia go do statusu hasła medalowego. Uprzejmie proszę o uwagi, poprawki, a zwłaszcza o rozbudowę o kolejne pozycje literaturowe i ilustracje. Kłaniam się, Tebeuszek (dyskusja) 18:06, 24 sty 2015 (CET)

Artykuły okr545.00towe o jednostkach zminiajacych nazwy i wlasciciela[edytuj | edytuj kod]

Czy nie byloby dobrze ustalic jakiejs obowiazujacej reguly, o jednostkach ktore zmienily swojego wlasciciela i nazwe? Mozemy ustalic np. ze piszemy jeden artykuł pod ostatnia nazwą okrętu, opisujaca cala sluzbe jednostki pod wszystkimi banderami i nazwami, jak tez żde piszemy osobny artykul dla kazdej bandery i nazwy. Oba rozwiazania maja swoje wady i zalety. Co sądzicie? --Matrek (dyskusja) 05:41, 26 sty 2015 (CET)

Pole minowe a zagroda minowa[edytuj | edytuj kod]

Według jednego z artykułów miny postawione w wodzie tworzą pole minowe przeciwokrętowe, według drugiego, takie coś nazywa się zagrodą minową. Czy jest ktoś w stanie sprawy wyprostować? Ciacho5 (dyskusja) 21:06, 18 lut 2015 (CET)