Dyskusja wikiprojektu:Powiat wrzesiński

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Projekt   Dyskusja   Artykuł   Kategoria   Commons
POL powiat wrzesiński COA.svg Dyskusja Projektu Powiat wrzesiński

Na tej stronie prowadzona jest ogólna dyskusja Projektu Powiat wrzesiński. Celem powstania dyskusji było stworzenie przyjaznego miejsca do wymiany poglądów i wzajemnej pomocy w pracy nad artykułami dotyczącymi powiatu wrzesińskiego.

POL województwo wielkopolskie powiat wrzesiński map.svg

Artykuły o kościołach i parafiach[edytuj kod]

W przypadku tego typu tematyki, w Wikipedii przyjęło się, że tworzone są dwa artykuły:

  • pierwszy o parafii - podstawowej jednostce organizacyjnej Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich (przykładowa zawartość: historii parafii, "poczet" proboszczów, wykaz księży sprawujących posługę w parafii, zasięgu terytorialny parafii, przynależność do dekanatu itp.),
  • drugi o kościele jako budynku: jego historii, wyposażeniu itp.

Przykład:

Czekam na ochotnika, który zajmie się wypisaniem wszystkich parafii i wszystkich budynków sakralnych (kościoły, kaplice) na liście Wikiprojekt:Powiat wrzesiński#Propozycje tematów. Pozdrawiam! --Azymut (dyskusja) 23:57, 24 lut 2010 (CET)

Zaproszenie[edytuj kod]

Witam, kłania się dziennikarz tygodnika lokalnego "Wiadomości Wrzesińskie". Przygotowuję artykuł na temat wiki-haseł dotyczących powiatu wrzesińskiego, a także - na temat ludzi, którzy je tworzą. Nie jestem pewien, czy wybrałem odpowiednią drogę i formę komunikacji, więc proszę o wyrozumiałość. Gorąco zapraszam do współpracy każdego, kto zainteresowany jest tematem. Pozdrawiam - Damian Idzikowski (d.idzikowski(na)wrzesnia.info.pl; 061 437 49 56)

Zaproszenie do PopArtu[edytuj kod]

Propozycja DA AnM.png
Zapraszamy członków wikiprojektu Powiat wrzesiński do przyłączenia się
do zespołu wikipedystów działających w Warsztacie PopArt.

Skupiamy się na ulepszeniu haseł tak, aby były zgodne z zasadami i zaleceniami Wikipedii. Do tej pory poprawiliśmy w warsztacie 223 artykułów. Jeżeli zdecydujecie się dołączyć, dopiszcie proszę projekt na stronach Wikiprojekt:Warsztat PopArt/wikiprojekty oraz Wikipedia:Macierz.

Przykuta (dyskusja) 20:10, 9 lip 2012 (CEST)

Prośba techniczna[edytuj kod]

Dzień dobry/dobry wieczór. Mam jedną małą prośbę techniczną dotyczącą strony Waszego wikiprojektu. To nietrudne. Proszę, przeczytajcie do końca :)

Nie wiem czy wiecie, stworzyłem gadżet mający na celu znaczne ułatwienie zgłaszania artykułów do rubryki „Czy wiesz…” na stronie głównej, w jego gestii leży również informowanie odpowiednich wikiprojektów o zgłoszeniu. Każdy z 164 wikiprojektów ma wybrane inne miejsce do wstawiania szablonu {{Czy wiesz - wikiprojekt}}:

  1. wybrana sekcja na stronie projektu
  2. nowa sekcja na stronie dyskusji
  3. wybrana sekcja na stronie dyskusji
  4. i inne.

Czy możecie (w tej dyskusji gadżetu) napisać gdzie Wam zgłaszać CzyWiesze? Sam musiałbym analizować każdy projekt i jego stronę dyskusji (>300 stron), więc rozsyłam tę wiadomość automatycznie i liczę na Waszą (max. dwuminutową) współpracę :) Pozdrawiam, Kaligula (dyskusja) 20:39, 20 lis 2012 (CET)

Wikipedia:Biblioteka/Geografia/Powiat wrzesiński[edytuj kod]

@Azymut, czy uzupełniłbyś powyższą półkę o cenne pozycje, które przydałyby się do uzupełniania artykułów o powiecie? Pewnie uczniom podajesz "do ręki", ale z podanymi tytułami sami mogliby pomyszkować w lokalnych bibliotekach ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:30, 17 sie 2017 (CEST)

Cmentarz ewangelicki w Nekielce[edytuj kod]

Proszę o ewentualne rozbudowanie, dodatkowe uźródłowienie powyższego hasła, które zrobiłem wczoraj. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 12:55, 6 kwi 2018 (CEST)

  • Bardzo dziękuję. Po weekendzie sprawdzę, czy mam do tego artykułu jakieś źródła. Pozdrawiam, --Azymut (dyskusja) 15:56, 6 kwi 2018 (CEST)