Dyskusja wikiprojektu:Słowacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rozgłośnie Slovenskego rozhlasu[edytuj kod]

Właśnie utworzyłem artykuł Rádio Slovensko i w przyszłości mam zamiar opisać pozostałe rozgłośnie Slovenskego rozhlasu :). Gdyby ktoś miał ochotę mnie wyprzedzić w pisaniu artykułów to przy okazji zachęcam do wykorzystania stworzonej przeze mnie kategorii Kategoria:Slovenský rozhlas oraz szablonu wszystkich rozgłośni Slovenskego rozhlasu - Szablon:Rozgłośnie SRo :). Sciencedigger (dyskusja) 16:26, 27 sty 2011 (CET)

Integracja Kras Słowacki oraz Słowacki Kras[edytuj kod]

Oba hasła mają podaną słowacką nazwę Slovenský kras, a zatem dotyczą tego samego zagadnienia. Uważam, że oba hasła należy zintegrować. Sciencedigger (dyskusja) 13:51, 31 sty 2011 (CET)

 • W artykułach ("Kras Słowacki" j. słow. Slovenský kras, "Słowacki Kras" j. słow. Slovenský kras) umieściłem szablony {{integruj do|}} i {{integruj z|}}. --SolLuna dyskusja 14:49, 21 lut 2011 (CET)

Kultura współczesna[edytuj kod]

Witam! Przeglądając artykuły i kategorie dotyczące Słowacji zauważyłem spore braki w tematyce kultury współczesnej. O ile Ľudo Štúr i jemu podobni załapali się na całkiem przyzwoite artykuły, to już o teraźniejszych gwiazdach zza południowej granicy nasza Wiki milczy (ilość artykułów w kategorii "Słowaccy artyści" - nie licząc pisarzy - powalająca nie jest). Zmieńmy to! :) Proponuję dodać rozwój kultury współczesnej Słowacji do zadań bieżących Wikiprojektu. Na pewno jest o czym (a właściwie, o kim) pisać. :) Pozdrawiam, miłego edytowania! Wojt.sk (dyskusja) 19:05, 14 lut 2011 (CET)

Szablon zaproszenia do Wikiprojekt:Słowacja[edytuj kod]

Dzisiaj stworzyłem szablon zaproszenia do naszego Wikiprojektu. Wszelkie uwagi zarówno merytoryczne jak i na temat oprawy graficznej mile widziane :). Sciencedigger (dyskusja) 15:14, 19 lut 2011 (CET)

 • Bardzo ładny! :) Moim zdaniem napis "Zaproszenie do Wikiprojektu:Słowacja" jest ciut za duży w stosunku do reszty . Może lepsza wielkość 12pt ew. 13pt. --SolLuna dyskusja 16:59, 19 lut 2011 (CET)

Portal i wikitydzień.[edytuj kod]

Cześć! Nie wiem, czy wiecie, ale zaproponowałem Tydzień Artykułu Czechosłowackiego, więc jeślibyście pomogli mi w tworzeniu brakujących artykułów dotyczących Słowacji, byłbym bardzo wdzięczny. A macie zamiar stworzyć portal Słowacja, bo tego chyba jeszcze nie ma. Pozdrawiam, Student005 (dyskusja) 14:04, 2 paź 2011 (CEST)

Wiem, że ten Tydzień Czechosłowacki będzie dopiero w styczniu, ale wolę być pewny co do paru rzeczy. Zastanawiam się, czy macie listę czerwonych linków, bo "czeska" jest już w budowie. Jeżeli już powstał Wikiprojekt:Słowacja, to moglibyśmy podzielić się zadaniami. Ktoś zrobiłby stronę tej akcji, a ktoś innny szablon dotyczący artykułu, który w ramach tego projektu powstał i jeszcze czywiesz. Pozdrawiam, Student005 (dyskusja) 12:44, 23 paź 2011 (CEST)

Demografia miejscowości[edytuj kod]

Mamy taki szablon jak Szablon:Demografia, ale on jest specyficzny dla polskich realiów - wiek produkcyjny. Można by zrobić odpowiedni dla miejscowości Słowacji i na bazie danych także go użyć w artykułach. Poza tym można jeszcze porobić wykresy lub tabele (jest fajny szablon we francuskiej wiki: fr:Modèle:Démographie) do przedstawienia zmian w liczbie ludności. Przykuta (dyskusja) 08:55, 13 lis 2011 (CET)

Problemy z infoboksami[edytuj kod]

Kilka lat temu szereg wiosek, jak np. Svidnička zostało utworzonych z szablonem {{Miasto zagranica infobox}} zamiast {{Wieś zagranica infobox}}. Dobrze byłoby to ponaprawiać. Przykuta (dyskusja) 16:45, 13 gru 2011 (CET)

Ordery[edytuj kod]

Razem z wikipedystką Orlikowo postanowiliśmy wymyślić coś na kształt orderów za pracę nad tygodniem tematycznym. Spójrzcie i wybierzcie ten najlepszy, bo są aż trzy.

 • [1] − odznaczenie dla wikipedystów, za znaczny wkład w artykuły o tematyce Czeskiej.
 • [2] − za wkład w artykuły lub za (doskonałe/bardzo dobre) zdjęcia związane z przyrodą Republiki Czeskiej.
 • [3] − medal za duży wkład w artykuły o tematyce Śląska Czeskiego

No i zapisujcie się to naszego tygodnia. Słowacja też jest włączona w ten projekt. Pozdrawiam, Student005 (dyskusja) 09:59, 21 gru 2011 (CET)

Powiaty -> okręgi[edytuj kod]

Zleciłem chyba niemałe zadanie botom: Wikipedia:Zadania_dla_botów#Powiaty na Słowacji -> Okręgi w Słowacji. Nazwa powiat to niezbyt fortunne tłumaczenie słowackiego terminu "okres". Jeśli boty dałyby radę z kategoriami, szablonami i nazwami haseł, to potem jeszcze będzie trzeba ręcznie popoprawiać w treściach. Przykuta (dyskusja) 10:20, 23 gru 2011 (CET)

 • Oj ale sekundkę - wg Słownika Kieszonkowego słowacko-polskiego i polsko-słowackiego (ISBN 83-87071-89-7, wyd. Ex Libris 2000) okres = powiat. Z kolei wg tej strony albo powiat albo okręg. Należało by jeszcze poszukać w solidnych słownikach jakie tłumaczenie jest najlepsze, ale na obecną chwilę pozostałbym jednak przy powiecie, jako że strukturalnie jest to całkiem trafne odniesienie. Sciencedigger (dyskusja) 14:26, 23 gru 2011 (CET)
  • Ale wyd. Ex Libris czy slowacki.slowka.info to jednak nie instytucje tego kalibru, co KOMISJA STANDARYZACJI NAZW GEOGRAFICZNYCH POZA GRANICAMI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, która właśnie ustalaniem nazw się zajmuje. Ten powiat jest tak samo trafny, jak nazywanie stanów USA województwami :) Przykuta (dyskusja) 14:55, 23 gru 2011 (CET)
   • w moich słownikach też wszędzie jest "okres=powiat". W literaturze słowackiej po polsku (np. foldery turystyczne) również jest "powiat", nigdzie nie widziałem "okręgów". Tak więc w tym przypadku stworzymy fikcję - chyba za szybko uruchomiono bota. Czy teraz "obec" będziemy tłumaczyć jako "jednostka administracyjna trzeciego rzędu"? tym bardziej, że sami Słowacy tłumaczą to jako "powiat" -> [4] --Pudelek (dyskusja) 15:00, 23 gru 2011 (CET) PS>już widzę te artykułu typu: Donovaly - jednostka administracyjna trzeciego rzędu. W skład jednostki wchodzą... itp. - stworzymy językowego potwora. Szanuję ludzi z KSNG ale nie w każdym przypadku ich propozycje są racjonalne... --Pudelek (dyskusja) 15:11, 23 gru 2011 (CET)
    • Skoro jednak nie ma pewności wstrzymuję bota. Przemub (dyskusja) 15:06, 23 gru 2011 (CET)
     • może by w ramach kompromisu stosować podwójne nazewnictwo, np. powiat (okręg) Żylina albo okręg (powiat) Żylina? --Pudelek (dyskusja) 15:22, 23 gru 2011 (CET)
      • Na tyle ile "czuję" i znam język słowacki wydaje mi się, że powiat jest całkiem trafną nazwą. To nie są zupełnie inne podziały, jak mamy np. do czynienia w Japonii z prefekturami, gdzie rzeczywiście tłumaczenie tego na województwa było by nieporozumieniem ;). Skoro słowniki podają "powiat", tłumacze online również, literatura tak samo wspomina o powiatach, to jednak proponuję zostać przy powiecie, jako że to będzie najbliższe i najlepsze tłumaczenie ze wszystkich możliwych. Pojęcie "okręg" uważam za zbyt "mało dotykające tematu" ;). Okręgiem można wiele rzeczy nazwać, ale powiat ściśle kojarzy się z tym co mamy w Polsce i wywołuje dobre, a zarazem, prawidłowe skojarzenia odnośnie podziału administracyjnego na Słowacji. Co do samego kompromisu - wydaje mi się to przesadną komplikacją. Tego typu wyjaśnienia w nawiasach widziałbym raczej jako uzupełnienie wątpliwych rzeczy, gdzie nazwa zupełnie sugeruje coś innego. Ale skoro powiat odnosi się do jednostki administracyjnej, a nie do zupełnie czegoś innego, to nie widzę potrzebny, żeby komplikować nazwy haseł. Sciencedigger (dyskusja) 15:57, 23 gru 2011 (CET)
    • "tym bardziej, że sami Słowacy tłumaczą to jako "powiat" -> [5]" Ekhm. To jest strona Wikipedii, a nie instytucji dotyczącej języka. Co do podwójnego, to jednak tu byłoby okręg (okres). Przykuta (dyskusja) 15:59, 23 gru 2011 (CET)
     • Z tej strony widać, że wg Słowackiej Wikipedii niemal wszystko to „okres”. Czy zatem korzystając z ich odkrywczych prawideł będziemy na powiat tłumaczyć district, borough, arrondissement, município, nomos...? Aotearoa dyskusja 16:26, 23 gru 2011 (CET) PS. Należy jeszcze zwrócić uwagę, że identycznie (okres) nazywają się jednostki Czech. A Czesi powiat tłumaczą nie na okres tylko na cs: Poviet.
      • ale w haśle okres [6] tłumaczą to już na powiat --Pudelek (dyskusja) 16:55, 23 gru 2011 (CET)
   • Co do obec, to to są wsie, (aj je opisywałem jako 'wieś (obec)' ale można zostawić obec bez tłumaczenia. Okres też można by zostawić bez tłumaczenia. Aczkolwiek może mylić w treści. Okres w okresie :) Przykuta (dyskusja) 16:05, 23 gru 2011 (CET)
 • BTW, cieszę się, że się rozpoczęła dyskusja, bo mamy już bazy przygotowane pod bota tworzącego hasła o wsiach (jeszcze mam zamiar coś do bazy dodać) i jeśli trzeba byłoby potem wszystko poprawiać, to lepiej zrobić ustalenia teraz. Przykuta (dyskusja) 16:07, 23 gru 2011 (CET)
     • wiem, że to jest strona Wikipedii. Ale to pokazuje, że okres to powiat, a nie żaden okręg i tak to tłumaczą Słowacy, tak podaje literatura. I ponawiam pytanie - czy teraz zmieniamy wszystkie artykułu o wsiach gminnych na "jednostki administracyjne trzeciego rzędu"? bo obec to nie jest wieś. Są wsie, które nie są gminami (obec) - czasem na jedną obec może składać się kilka wsi Możemy wprowadzić okręg, czyli pojęcie zupełnie oderwane od rzeczywistości ale zgodne z KSNG. Możemy zostać przy powiacie, czyli niezgodnie z KSNG, ale zgodne z rzeczywistością, słownikami i samymi Słowakami --Pudelek (dyskusja) 16:10, 23 gru 2011 (CET)
      • Obec to jest także wieś (choć niekoniecznie w drugą stronę - jak u nas sołectwa). Odpowiedź dałem wyżej. Nazw można po prostu nie tłumaczyć. Przykuta (dyskusja) 16:12, 23 gru 2011 (CET)
      • A co do Słowaków, to nie wiem, jak tłumaczą, bo jeden wikipedysta, który założył disambiga, to mało. A np. tego na okres jednak nie tłumaczą. Przykuta (dyskusja) 16:16, 23 gru 2011 (CET)
       • Obec to jednak ani wieś, ani gmina. Jest to terytorialnie i ludnościowo odpowiednik polskiego sołectwa (jedna samodzielna miejscowość – może być wieś, ale też miasto, lub jej część, plus ewentualnie kilka niesamodzielnych miejscowości; najmniejsze obce mają zaledwie po kilkudziesięciu mieszkańców), ustrojowo gminy (samorządowa administracyjna jednostka trzeciego rzędu). Co do wykazu KSNG, to w słowniczku ja wyraźnie rozumiem, że termin obec jest opisany czym jest (definicja), a nie jest przetłumaczony (podanie jego polskiego odpowiednika) – taki opis mamy podany też w nawiasie przy kraju i okresie. Analogicznie w innych słowniczkach zamiast tłumaczenia terminu podano tylko jego opis, np. płoskogorje, pogost, sopka w Rosji, chora (w drugim znaczeniu) w Grecji, qark i rreth w Albanii... Dla mnie jest to jasne, że w tych przypadkach oryginalny termin jest nieprzetłumaczalny na język polski (brak polskiego odpowiednika) i należy stosować termin oryginalny. Aotearoa dyskusja 16:35, 23 gru 2011 (CET)
 • Posiadam wydane po polsku w Czechach i na Słowacji mapy turystyczne krajów, gdzie kraje nazywają województwami (u nas zaś województwami nazwaliśmy np. jednostki Danii [!]). Zatem, to jak na miejscu to tłumaczą większego znaczenia nie ma. W słownikach również różne terminy są różnie tłumaczone (np. ang. province to wg niektórych województwo). To czy słowackie okresy odpowiadają polskim powiatom, dla samego nazewnictwa nie ma znaczenia – powiatom odpowiadają hrabstwa w Anglii, rejony w Rosji, czy ilçe w Turcji, jednak nie nazywamy ich wszystkich powiatami (choć istnieje w Wikipedii mania nazywania wszystkich jednostek drugiego rzędu powiatami, często kompletnie bez sensu, np. Bezirk w Austrii to wg Podział administracyjny Austrii powiat, kistérség na Węgrzech to wg Podział administracyjny Węgier powiat). Jak są wątpliwości to najlepiej terminu nie tłumaczyć, tak jak nie tłumaczymy wielu innych niż wprowadzać zupełnie kuriozalnie specyficzne polskie terminy (powiat, województwo) dla jednostek z innych państw nie mających z polskim nazewnictwem nic wspólnego. Aotearoa dyskusja 16:21, 23 gru 2011 (CET)
  • idąc tym tokiem myślenia, to również powinniśmy używać słowo "kreis", zamiast "powiat" w artykułach o Niemczech... choć przyznam, że wersja oryginalna czyli "okres" znacznie bardziej mi pasuje, niż "okręg" -Pudelek (dyskusja) 16:51, 23 gru 2011 (CET)
   • Jakim tokiem rozumowania? To jest jak z nazwami geograficznymi – nie ma urawniłowki, że albo wszystkie tłumaczymy, albo żadnej. Mamy terminy zagranicznych jednostek administracyjnych, które się zawsze tłumaczyło i z ich poprawnym tłumaczeniem nie ma jakichkolwiek wątpliwości (ang. state = pol. stan, ros. obłast’ = obwód, niem. land = kraj (związkowy), niem. krais = powiat, fr. départment = departament, węg. megye = komitat, itd.), mamy też takie terminy których albo nigdy się nie tłumaczyło stosując terminologię oryginalną, albo nie ma ustalonego jednego tłumaczenia (jedni tłumaczą tak, inni inaczej, a jeszcze inni nie tłumaczą w ogóle). Dlatego powiaty niemieckie nie mają jakiegokolwiek odniesienia do tego przypadku. Aotearoa dyskusja 17:02, 23 gru 2011 (CET)
    • w tym przypadku jednak literatura, czyli słowniki, stosują tłumaczenia i brzmią one "powiat" (przynajmniej te, do których sięgałem) dla "okresu" i "gmina" w stosunku do "obec". Zatem nie możemy mówić, że są to terminy, których nigdy się nie tłumaczyło, bo takie tłumaczenie istnieje! --Pudelek (dyskusja) 17:08, 23 gru 2011 (CET)
     • Tu jednak chyba również byłoby wskazane sprawdzenie co podaje literatura geograficzna (np. mapa Czechosłowacji PPWK z 1984 r. stosuje, przy opisie podziału administracyjnego kraju, termin oryginalny okres). Bo dla jednostek administracyjnych pierwszego rzędu wiele publikacji stosuje tłumaczenie województwo (np. przewodniki Rewsza, wiele stron internetowych). Chyba warto sprawdzić, jak „kraj” tłumaczą te źródła co „okres” nazywają powiatem – bo jeżeli i z krajów robią województwa, to raczej za wiarygodne uznać ich nie możemy (nie możemy stwierdzić, że jedno tłumaczą poprawnie i im wierzymy, a w kwestii drugiego tłumaczenia juz im nie ufamy, np. wg podanego wyżej jako źródło dla powiatu słownika http://slowacki.slowka.info „obec” to „komuna”...). Aotearoa dyskusja 17:50, 23 gru 2011 (CET)
      • Hmm w tym moim słowniku "obec" tłumaczone jest jako "gmina", "wspólnota" i "środowisko". Pewnie przez tą "wspólnotę" ten online translator rozumie to jako "komunę" ;). Sciencedigger (dyskusja) 17:59, 23 gru 2011 (CET)

Przerekategoryzowałem Kategoria:Szablony nawigacyjne - podział administracyjny Słowacji. Spójrzcie okiem czy tak może być i w najbliższym czasie będę tworzył brakujące szablony. Fafik Napisz coś® 12:20, 8 sty 2012 (CET)

 • Fajnie, tylko nazwy wydają mi się tak dziwnie długie i rozdrobnione... Może to "powiaty Słowacji" nie jest już potrzebne? Przemub (dyskusja) 12:45, 8 sty 2012 (CET)
  • faktycznie wydają się długie, choć to w sumie tylko kategoria, więc niczemu nie szkodzi... --Pudelek (dyskusja) 12:53, 8 sty 2012 (CET)
 • Jest dobrze :). W ten sposób wszystko jest sensownie poukładane, a nazwy kategorii przecież i tak nie widać w artykule, tylko w samym szablonie ;). Sciencedigger (dyskusja) 14:52, 8 sty 2012 (CET)
Według mnie też jest dobrze. Jedynym powodem zmartwienia jest fakt, że niektóre kategorie są puste. Ale już nie długo. Fafik Napisz coś® 14:55, 8 sty 2012 (CET)

Kategoria[edytuj kod]

Mam propozycję aby przekategoryzować jeszcze wsie i miasta. We większości takich artów jest Kategoria:Powiat p??. A ja mam propozycję żeby dla każdego powiatu zrobić osobną kategorię, na Kategoria:Miejscowości powiatu Martin. Co wy na to? Fafik Napisz coś® 21:39, 8 sty 2012 (CET)

 • Tyle że teraz zostało w dużej części kategorii po jednym artykule o powiecie i jedna kategoria z miejscowościami. Czyli chyba nie ma sensu tego tak rozdrabniać, szczególnie że główny artykuł i tak jest oznaczony |* i ląduje na górze. I jeszcze jedno - po co to robiłeś ręcznie? Od tego są skrypty :). Przemub (dyskusja) 11:05, 9 sty 2012 (CET)
Ręcznie robiłem tylko Kraj żyliński. Ale np. hasła z tej kategorii: Kategoria:Ogrody zoologiczne na Słowacji mogą mieć jeszcze jedną typu K:Powiat p??. Większość kategorii bazuje właśnie na kraju (większość wsi miała kategorię miasta Słowacji). Myślę, że oprócz biogramów trzeba to wszystko przejrzeć i ewentualnie naprawić bo np czytelnik będzie chciał zobaczyć jakie atrakcje są w mieście do którego jedzie a będzie miał kategorię miasta Słowacji albo ogrody Zoologiczne na Słowacji. Mógłby np zobaczyć gdyby wszystko było uporządkowane, że w danym powiecie są warte uwagi jakieś zamki ciekawe miejsc, itp. Musimy ro rozważyć. Fafik Napisz coś® 18:45, 9 sty 2012 (CET)
moim zdaniem też nie ma potrzeby robić dodatkowej kategorii na miejscowości - jeśli ktoś chce sobie poszukać danego zamku czy innej atrakcji turystycznej z osobnym artykułem to są do tego odpowiednie kategorie: np. zamki Słowacji. Dopóki nie mamy sytuacji że np. w powiecie mamy 40 artykułów na 10 wsi, z tego 30 dotyczy kościołów, obiektów zabytkowych itp. to nie widzę na razie sensu zbytniego rozdrabniania się --Pudelek (dyskusja) 20:35, 9 sty 2012 (CET)
Macie rację, ja patrzę, że tak powiem "do przodu". Perspektywicznie w przyszłości może zaistnieć taki problem, ale jeżeli tak uważacie to ok, szanuję to. I mam pytanie czy mam poprosić o usunięcie tej kategorii: Kategoria:Kraj żyliński i wszystkie podkategorie zamieszczonych tam kategorii (czyli Miejscowości powiatu...)? Fafik Napisz coś® 23:27, 9 sty 2012 (CET)
Mam jeszcze takie pytanie apropo nazw miejscowości. Mają być oryginalne czy tłumaczone jak tu: Bobrowczyk? Fafik Napisz coś® 23:54, 9 sty 2012 (CET)
kategorii żylińskiej nie usuwaj, szkoda na to czasu, zresztą nie wygląda tak źle, jak myślałem i, jak to napisałeś, niech już zostanie na przyszłość. Po prostu nie ma sensu, moim zdaniem, bawić się obecnie tak z wszelkimi innymi kategoriami powiatów. Co do nazw: polskie nazwy stosujemy tylko tam, gdzie są do tego źródła, czyli nie przez amatorskie tłumaczenie. Najważniejszym jest lista KSNG, do tego można powołać się na literaturę traktującą o regionie - np. wiem, że w przypadku miejscowości okołotatrzańskich chłopaki podpierali się choćby jakimiś encyklopediami tatrzańskimi czy przewodnikami. Zawsze należy też podać oryginalną nazwę i najlepiej też w innych językach (w końcu tereny dzisiejszej Słowacji to wielokulturowa historia również Węgrów, Niemców czy Rusinów/Ukraińców). W przypadku Bobrowczyka to nie widzę źródeł na taką nazwę, więc przeniosę pod oryginalną --Pudelek (dyskusja) 13:27, 10 sty 2012 (CET)

Portal:Słowacja[edytuj kod]

Utworzyłem szablon pod nasz portal Słowacja. Jakieś sugestie? Trzeba też zorganizować pierwszego czywiesza i artykuł miesiąca :). Przemub (dyskusja) 17:43, 10 sty 2012 (CET)

grafika miesiąca jeszcze :) ze Słowacji jest sporo pięknych zdjęć, więc nie będzie problemu --Pudelek (dyskusja) 18:17, 10 sty 2012 (CET)
  • O żesz, jak mogłem zapomnieć ;). Chyba do drugiej kolumny? Bo muszą być w miarę równe długością. Przemub (dyskusja) 18:27, 10 sty 2012 (CET)
OK. Teraz proszę o zgłaszanie artykułów, ilustracji i cytatów na stronach propozycji :). Przemub (dyskusja) 18:59, 10 sty 2012 (CET)
i CzyWieszów też... :) Fafik Napisz coś® 19:01, 10 sty 2012 (CET)
Czywiesz to też artykuł ;)... Przemub (dyskusja) 19:19, 10 sty 2012 (CET)
 • OK. Pierwsze zgłoszenie już dodałem. Może jeszcze dzisiaj coś wstawię, a najpewniej jutro będzie spora dostawa :). Sciencedigger (dyskusja) 20:21, 10 sty 2012 (CET)

Herby wsi[edytuj kod]

Mam pytanie czy ilustracje (głównie chodzi o herby) z tej strony: portal o miejscowościach Słowacji mają licencję? Jeżeli tak to będzie można przesyłać herby do poszczególnych artykułów. Fafik Napisz coś® 19:43, 10 sty 2012 (CET)

 • Wszystkie są PD (czyli de facto nie mają licencji :)), jest na to szablon PD-SlovakGov. Przemub (dyskusja) 21:24, 10 sty 2012 (CET)
Czyli co trzeba zaznaczyć w licencji? Bo w przesyłaniu plików to jestem żółtodziób. (Co wgl trzeba zaznaczyć) Fafik Napisz coś® 23:00, 10 sty 2012 (CET)
Niestety wybór licencji jest ograniczony w domyślnym kreatorze. Jeżeli masz włączony Kreator przesyłania plików to go wyłącz klikając w "Powrót do starego formularza". Potem w sekcji "For experienced users:" wybierz "main upload form". Nie wybieraj licencji, tylko po prostu na dole opisu wpisz {{PD-SlovakGov}}. Proste, no nie? :) Przemub (dyskusja) 23:06, 10 sty 2012 (CET)
Gdzie to jest: Potem w sekcji "For experienced users:" wybierz "main upload form"? Fafik Napisz coś® 23:24, 10 sty 2012 (CET)
Link bezpośredni do strony przesyłania - commons:Special:Upload. Przemub (dyskusja) 23:26, 10 sty 2012 (CET)
Z dyskusją przenieśliśmy się na Commons i udało się wgrać parę herbów. Przemub (dyskusja) 23:57, 10 sty 2012 (CET)

Słowackie wsie - stan prac[edytuj kod]

Dociągnąłem dziś, przy okazji DNA powiat Bardiów do końca z wioskami. Przy okazji sprawdziłem jak w innych częściach Słowacji stoimy z wioskami i nadal się zastanawiam, czy po powyższej dyskusji co do nazewnictwa, nie puścić ich botem. Brakuje jeszcze kilku szablonów nawigacyjnych. Poniżej mapka ze stanem prac na dziś. Przykuta (dyskusja) 14:06, 5 maj 2012 (CEST)

Słowacja opisane wioski 05.05. 2012 p.png

Zaproszenie do PopArtu[edytuj kod]

Propozycja DA AnM.png
Zapraszamy członków wikiprojektu Słowacja do przyłączenia się
do zespołu wikipedystów działających w Warsztacie PopArt.

Skupiamy się na ulepszeniu haseł tak, aby były zgodne z zasadami i zaleceniami Wikipedii. Do tej pory poprawiliśmy w warsztacie 234 artykułów. Jeżeli zdecydujecie się dołączyć, dopiszcie proszę projekt na stronach Wikiprojekt:Warsztat PopArt/wikiprojekty oraz Wikipedia:Macierz.

Przykuta (dyskusja) 18:11, 9 lip 2012 (CEST)

Prośba techniczna[edytuj kod]

Dzień dobry/dobry wieczór. Mam jedną małą prośbę techniczną dotyczącą strony Waszego wikiprojektu. To nietrudne. Proszę, przeczytajcie do końca :)

Nie wiem czy wiecie, stworzyłem gadżet mający na celu znaczne ułatwienie zgłaszania artykułów do rubryki „Czy wiesz…” na stronie głównej, w jego gestii leży również informowanie odpowiednich wikiprojektów o zgłoszeniu. Każdy z 164 wikiprojektów ma wybrane inne miejsce do wstawiania szablonu {{Czy wiesz - wikiprojekt}}:

 1. wybrana sekcja na stronie projektu
 2. nowa sekcja na stronie dyskusji
 3. wybrana sekcja na stronie dyskusji
 4. i inne.

Czy możecie (w tej dyskusji gadżetu) napisać gdzie Wam zgłaszać CzyWiesze? Sam musiałbym analizować każdy projekt i jego stronę dyskusji (>300 stron), więc rozsyłam tę wiadomość automatycznie i liczę na Waszą (max. dwuminutową) współpracę :) Pozdrawiam, Kaligula (dyskusja) 20:39, 20 lis 2012 (CET)

Starości wiosek[edytuj kod]

Z tego co pamiętam jakiś czas temu zaniechano wstawiania do artykułów o polskich wsiach informacji o sołtysach ze względu na potencjalną dezaktualizację. Pisząc hasła o słowackich wioskach wstawiamy informację o zarządzającym miejscowością (na podstawie listy) – zastanawiam się czy jest to potrzebne? To znaczy, czy po zmianie władz, ktoś będzie to masowo aktualizował? Misiek2 PISZ 12:58, 12 mar 2013 (CET)

tutaj nie wstawiamy starostów wiosek, ale wójtów ichniejszych gmin (obec) - to nie to samo co sołtys. W Polsce też wójtów nie będziemy aktualizować? --Pudelek (dyskusja) 21:00, 12 mar 2013 (CET)
rozumiem, przepraszam za złą interpretację Misiek2 PISZ 20:17, 31 maj 2013 (CEST)

Zaproszenie do akcji[edytuj kod]

TZE.svg
Zaproszenie do akcji Tydzień z Eurowizją

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Tygodnia z Eurowizją mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w tej akcji. Jeśli jesteś chętny, dopisz się proszę do listy uczestników.

Może warto byłoby poprawić hasła związane ze Słowacją? Miloszk22 (dyskusja) 11:20, 9 maj 2013 (CEST)

Czy wiesz – Samojedna Skałka[edytuj kod]

Sciencedigger (dyskusja) 11:33, 6 paź 2013 (CEST)

Czy wiesz – Aksamitny rozwód[edytuj kod]

Kelvin (dyskusja) 17:31, 3 sty 2014 (CET)

Słowackie wsie[edytuj kod]

Przydałoby się poprawić link do spisu starostów wsi na Słowacji wybranych w wyborach w 2010. Poprawny link to [8]. Żyrafał (dyskusja) 10:54, 6 sie 2014 (CEST)

Czy wiesz – Jasenianská dolina[edytuj kod]

Pat158 (dyskusja) 22:37, 27 wrz 2016 (CEST)

Czy wiesz – Skokanské mostíky Dukla[edytuj kod]

99kerob (dyskusja) 20:01, 25 paź 2017 (CEST)

Potrzeba pomoc użytkowników z uprawnieniami redaktora[edytuj kod]

Wśród haseł oczekujących na przejrzenie jest aż 65 związanych z tematyką projektu (należących do podkategorii Kategoria:Słowacja). Nedops (dyskusja) 10:35, 29 gru 2019 (CET)