Dyskusja wikiprojektu:Szablony lokalizacyjne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5

Prośba o Moduł:Mapa/dane/Berlin Mitte[edytuj kod]

Hej, czy jest możliwość utworzenia Moduł:Mapa/dane/Berlin Mitte na podstawie File:Berlin_Mitte.svg? Cała trudność we współrzędnych :) Jako nazwę proponuję "dzielnica Mitte Berlina". Przykładowy obiekt to Klub Polskich Nieudaczników.

Tak przy okazji - dość zamotana jest dokumentacja, znalezienie prostej odpowiedzi na pytanie "Jak znaleźć możliwe do wstawienia mapy lokalizacyjne?" zajęła mi kilkanaście minut przeczesywania się przez gąszcz, informacji o reformach, itp. itd.

Z góry dziękuję!  « Saper // dyskusja »  23:18, 15 sty 2017 (CET)

@Saper Technicznie to jest możliwe, natomiast należałoby znaleźć współrzędne krańcowe, niezbędne dla zdefiniowania mapki w module. W praktyce zwykle robimy to na dwa sposoby: znajdujemy na Commons mapę, gdzie współrzędne zdefiniowane są w opisie, albo znajdujemy działający już na danej mapie szablon/moduł lokalizacyjny w innej wersji językowej Wikipedii i przepisujemy stamtąd. Jeśli masz tego rodzaju link, żaden problem :) Powerek38 (dyskusja) 21:11, 27 mar 2017 (CEST)

Prośba[edytuj kod]

Witam. Moglibyście pomóc i stworzyć szablon mapy dla Związku Radzieckiego? Na angielskiej Wikipedii jest , a przydałoby się np. do uzupełniania dawnych rozgrywek sportowych lokalizacją klubów (np. Wyższa liga ZSRR w piłce nożnej (1991)).

Jak by się dało to bardzo bym prosił by w szablonie były 2 mapy: zwykła i 1937.

Z góry большое спасибо. Michczu (piszcie) 18:14, 12 mar 2017 (CET)

–Dokładność Moduł:Mapa/dane/ ...województwo[edytuj kod]

Witajcie. Do listy/artykułu Porty i przystanie morskie w Polsce chciałem dodać mapę lokalizacyjną. Umieściłem je 3 grafikach pod user:JDavid/porty2, jednak niestety jest chyba problem w kalibracji współrzędnych z mapami, ponieważ jest sporo odchyleń. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Dziękuję JDavid dyskusja 18:11, 4 gru 2017 (CET)

To znany problem obecnych niedoskonałości w mapach. Niestety nie mamy lepszych. Mam podobny problem w swoim brudnopisie. Paweł Ziemian (dyskusja) 19:29, 4 gru 2017 (CET)
Ale czy to jest problem poprawności kalibracji np. Moduł:Mapa/dane/zachodniopomorskie czy różnic kształtu nakreślonych granic a układem współrzędnych 1992? Czy rozwiązaniem jest skalibrowanie modułu czy użycie mapy o innym kształcie granic (inaczej odkształconych)? JDavid dyskusja 17:09, 5 gru 2017 (CET)
Raczej krzywe są obrazy map. Nie pochodzą z idealnie prostokątnego układu współrzędnych lecz są ciut trapezowe, skręcone, wygięte itd. Paweł Ziemian (dyskusja) 19:37, 5 gru 2017 (CET)

@Aotearoa. Mogę założyć, że autor grafik nie przewidział że będą miały zastosowanie lokalizacyjne. Pytanie czy są źródła by ktoś mógł wykonać takie mapy, które mogły być używane do lokalizacji lub można tak dokonać takiej transformacji obecnych map (choć w części dokonano już zmian administracyjnych granic np. zachodniopomorskie). JDavid dyskusja 09:25, 9 gru 2017 (CET)

Tak, jak napisał JDavid – seria map województw nie powstała z myślą o używaniu ich jako mapy lokalizacyjne, dopiero później zaczęły być wykorzystywane w tym charakterze. Odwzorowanie tych map to, o ile pamiętam, Lambert, więc inne niż wykorzystywane przy mapach lokalizacyjnych, stąd współrzędne przy brzegach nieco się rozjeżdżają. Wyjściem z tej sytuacji byłoby opracowanie nowej serii map, już z założenia z przeznaczeniem do pokazywania lokalizacji. Aotearoa dyskusja 10:10, 9 gru 2017 (CET)

Odświeżając trochę ten temat, to powinno rozwiązać problem. Brakuje jeszcze 4 województw, w kilku trzeba lekko poprawić projekcję ale to tylko kwestia czasu. SANtosito (dyskusja) 11:53, 7 cze 2018 (CEST)

@SANtosito Te mapy są genialne! Gdyby nie fakt, że jeszcze nie wszystkie są gotowe to bym już podmienił. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:39, 14 cze 2018 (CEST)
Teraz już wszystkie są gotowe SANtosito (dyskusja) 13:24, 18 cze 2018 (CEST)
@SANtosito Dzięki! Wszystkie podmieniłem. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:05, 18 cze 2018 (CEST)

Moduł:Mapa/dane/Barcelona (prowincja)[edytuj kod]

Witam Czy mógłby ktoś utworzyć Moduł:Mapa/dane/Barcelona (prowincja)? Obecnie taki obiekt działa w es:Plantilla:Mapa de localización de Provincia de Barcelona i kilku innych Wikipediach (interwiki), więc jest skąd przenieść dane. Subtropical-man (dyskusja) 02:23, 20 lip 2018 (CEST)

Zrobiłem również skrót Moduł:Mapa/dane/ES-B. Chociaż tak się zastanawiam, dlaczego nie chcesz skorzystać z mapy nadrzędnej Moduł:Mapa/dane/Katalonia. Paweł Ziemian (dyskusja) 00:13, 21 lip 2018 (CEST)
Dziękuję. Odnośnie pytania - w planach jest tworzenie wielu artykułów dotyczących aglomeracji Barcelony (obejmuje ją prowincja Barcelona), mapa samego miasta Barcelony będzie zbyt mała a całego regionu/autonomii Katalonii zbyt duża (tzn. zbyt mało dokładna). Subtropical-man (dyskusja) 02:28, 21 lip 2018 (CEST)

dawna gmina Ostrowice[edytuj kod]

W związku z przejęciem fragmentów ś.p. gminy Ostrowice trzeba szybko poprawić te mapki:

Od wczoraj cały czas rośnie zawartość kategorii Kategoria:Szablony lokalizacyjne - współrzędne spoza mapy. ~malarz pl PISZ 08:22, 3 sty 2019 (CET)

Mapy ciał niebieskich[edytuj kod]

Dlaczego w infoboksie mogę wpisać ciało niebieskie = Mimas i dostanę mapę tego księżyca, ale już Kallisto nie? Istnieje przecież Moduł:Mapa/dane/Kallisto. Gdzie i co muszę uzupełnić, także jeśli planuję stworzyć nowe moduły? Szczureq (π?) 15:02, 4 sty 2019 (CET)

Podaj artykuł, w którym jest problem. ~malarz pl PISZ 15:11, 4 sty 2019 (CET)
W {{krater uderzeniowy infobox}} już powinno działać. Wynika to z tego, że ten szablon ma podaną listę nazw ciał, dla których próbuje wstawić automatycznie mapę. Kallisto na tej liście nie było. Zawsze też można użyć | kod mapy = aby wymusić konkretną mapę. ~malarz pl PISZ 15:20, 4 sty 2019 (CET)
Dzięki! Szczureq (π?) 15:42, 4 sty 2019 (CET)