Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nowy konkurs TT[edytuj kod]

Uff, po bojach z ustaleniem Idealnej Punktacji (bez pewności, że się udało ;) ), oto jest przegłosowany i oficjalny Nowy konkurs TT. Mam obawy, że może być go trudno załapać, więc wskazujcie niejasności! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:45, 8 lut 2019 (CET)

Bardzo ciekawa koncepcja, gratuluję pomysłu. Wydaje mi się, że warto jeszcze dodać info, że hasła bez źródeł, z szablonami problemów itp. nie będą zaliczane. Co prawda mamy to w regulaminie, ale zapewne większość przeczyta tylko podstronę TT. ;) Szoltys [Re: ] 17:12, 8 lut 2019 (CET)
A nie lepiej wydzielić nagrody dla tych co napiszą dużo wyróżnionych, bo tak wygrać to kwestia podobna do DNA? Lispir (dyskusja) 20:09, 10 lut 2019 (CET)

Nieaktualny regulamin[edytuj kod]

Witam, chciałem wszystkich biorących udział w projekcie poinformować, że mamy na stronie projektu nieaktualny regulamin. W szczegółach wygląda to tak:

 • w akapicie "Organizacja TT→ Zakończenie", w przypisie punktu 4 podany jest Karol1111, który się tym już, z tego co wiem, nie zajmuje + punkt 7, który jest nieaktualny w całości,
 • w akapicie "Elementy TT→ Gwiazdki" punkt 8 jest również nieaktualny i link w nim umieszczony prowadzi do starego regulaminu.

@Maattik, @Zala Jeśli będzie taka wola, mogę to poprawić. Jest jeszcze druga opcja, może to poprawić bardziej doświadczony uczestnik projektu ;). Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 19:48, 28 lut 2019 (CET)

 • Poprawione, proszę o sprawdzenie. Four.mg (dyskusja) 21:36, 28 lut 2019 (CET)
  • @Four.mg, Wygląda dobrze. Obecnie chyba jest już w nim wszystko aktualne. --Maattik (dyskusja) 10:44, 1 mar 2019 (CET)

Propozycja nowego TT[edytuj kod]

Trwa Tydzień Geografii Osadnictwa. Z wybranych artykułów:

 • Clarence Stein - brak jakiegokolwiek przypisu, w bibliografii źródła typu Stein's papers at Cornell, The Village Green Web site, co oznacza, że hasło przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy
 • Konstandinos Doksiadis - Doxiadis został uhonorowany w 1965 przez Industrial Designers Society of America nagrodą specjalną za godne uwagi wyniki, kreatywne i innowacyjne koncepcje oraz - ani słowa źródło nie wspomina o tym, co więcej: na enwiki to znadnie oznakowane szablonem citation needed. Co oznacza, że hasło przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy
 • Hunin - W wyniku ataku Palmachu w maju 1948 wielu mieszkańców uciekło do Libanu - a w życiu nie ma o tym mowy w źródle. Hasło przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy
 • Donald Appleyard - Jego książka z 1981 „ Żywe ulice”... Książka nosi tytuł Livable Streets - żywe ulice, co ? Twórczość własna.
 • Planowanie regionalne - przypins nr 1, który uźródławia definicję odsyła do źródła, którym jest słownik internetowy en-pl. Przypis nr 2 podobno jest źródłem dla informacji Planowanie regionalne jest dziedziną urbanistyki, wiąże praktyki użytkowania gruntów na szerszą skalę - kto wskaże taki ustęp w źródle? Przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy.

Itp itd. Kto to będzie poprawiał ? Proponuję teraz Tydzień Sprzątania Po Tygodniu Geografii Osadnictwa. IOIOI2 14:26, 28 kwi 2019 (CEST)

 • @IOIOI, IMHO bez skrępowań przenoś do brudnopisów. Od dłuższego czasu mamy taki problem z TT (i innymi akcjami), że nie dbamy o jakość, a tylko o to, by licznik haseł wskazywał jak najwięcej. Do sporej części statystyk nie liczą się nawet rozbudowy, a tylko nowe hasła, co wg mnie jest chore i niestety tylko potwierdza tę tezę. Szoltys [Re: ] 15:04, 28 kwi 2019 (CEST)
 • @Szoltys No właśnie problem wygląda bardziej na systemowy niż incydentalny. Nie chcę rozrzucać haseł po brudnopisach tylko dlatego, że ktoś umieścił jedno zdanie nieprawidłowe ani tym bardziej, z powodu podejrzeń, że źródeł nie widział na oczy (bo nie wszystkie takie przypadki jestem w stanie udowodnić). To forma wyścigu i nagród za ilość haseł jest chyba problemem. Nie można by nagradzać za ilość tekstu (w kB) ? IOIOI2 11:48, 30 kwi 2019 (CEST)
  @IOIOI, byłbym za tym, ale chyba utrudni to zliczanie punktów i podsumowywanie akcji. A co do przenoszenia – IMHO większym problemem jest błędne źródło, które nie potwierdza informacji, niż jego brak. Podstawa do przeniesienia zatem jak najbardziej jest. Szoltys [Re: ] 15:38, 30 kwi 2019 (CEST)
 • Informuję, że ja swoje błędy poprawiam już. A co do tych przypisów i tłumaczenia mam pytanie, bo niestety nie mam pewności. Jeżeli artykuł był tłumaczony z kilku wiki, to w dyskusji wstawia się jedynie tę wikię, z której przetłumaczono najwięcej, czy każda po kolei, z której cokolwiek wzięto? Ktoś mi to kiedyś mówił, ale niechybnie mi ta wiedza uleciała. Pozdrawiam Luki4812 (dyskusja) 17:38, 29 kwi 2019 (CEST)
 • @Luki4812 Jest szablon {{Przetłumaczony}}, w którym można zaznaczyć, że tylko część artykuł jest tłumaczeniem a nawet podać wersję oryginału, z której tłumaczono. Aby zachować należne prawa autorskie zgodnie z licencją Wikipedii wypadałoby podać wszystkie Wiki, z których tłumaczymy. IOIOI2 11:48, 30 kwi 2019 (CEST)
 • @IOIOI Dobra, poprawiłem te przypisy, a zaraz dodam pełną listę tłumaczeń na dyskusji. Myślę, ze za godzinkę będzie już wszystko jak trzeba i będziesz mógł zdjąć te trójkąciki. Luki4812
 • @Luki4812 Jakie trójkąciki, nie bardzo łapię ? IOIOI2 14:14, 7 maj 2019 (CEST)
 • @IOIOI Teraz to już w sumie nieaktualne po tak długim czasie. Chodziło mi o te trójkąty ostrzegawcze które wpisałeś na stronie TT przy artykułach zawierających błędy i przy niektórych one zniknęły, a przy niektórych nie. ( Trójkąt - Artykuły, w których dostrzeżono poważne błędy. Więcej: Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne#Propozycja nowego TT). Pozdr, Luki4812
 • @Luki4812 A to już nie była moja sprawka, ktoś inny takie powstawiał (lub jakiś automat) ale nie ja. IOIOI2 15:29, 7 maj 2019 (CEST)

Wybór TT[edytuj kod]

Hej ho. Chyba coś się gdzieś rozszczelniło. Jakiś czas temu został wybrany w głosowaniu Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Budownictwa, który ma się zacząć już za tydzień, a teraz na stronie pojawiają się głosy sprzeciwu... Nie wiem, skąd i w jaki sposób głosujący tam dotarli, ale chyba lepiej byłoby (po przypieczętowaniu) dać informacje o wyborze także na stronie propozycji z linkiem do głosowania. Mam nadzieję, że TT o budownictwie się odbędzie :) Brak komentarzy ze strony organizatorów oznacza, że chyba nie macie tych stron w obserwowanych. No i dlatego się tu wpisałem ;) @Maattik, @Szoltys?? Hedger z Castleton (dyskusja) 20:03, 29 kwi 2019 (CEST)

@89.73.24.143, @Vexter12, @Qba0202, @Radekko98, @Lukasz2, @Loraine, @Hedger z Castleton Według regulaminu TT i zasad z głosowania propozycja tygodnia tematycznego zostaje zrealizowana, gdy pomyślnie przejdzie przez procedurę głosowania, która w tym przypadku się już zakończyła. Głosy za lub przeciw na podstronach nie mają absolutnie żadnego wpływu na organizację. Wszystkie tygodnie wpisane do kalendarza się odbędą. --Maattik (dyskusja) 19:27, 30 kwi 2019 (CEST)
@Maattik, dziękuję za udzielenie informacji. Czy, aby ponownie ktoś nie głosował na samych stronach propozycji, można dodać wynik głosowania? Np. w przypadku Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Artykułu Szwajcarskiego II ten sam szablonik co w ramce {{Głosowanie/wynik|za=9 |przeciw=2 |neutralne=0 |komentarz= }}? Z linkiem do strony głosowania. Gdy ktoś trafia na kalendarz, to nie widzi linku do głosowania. Można by go też dać pod słowem "przyszła" w kalendarzu. BTW brak w kalendarzu linków do propozycji na październik, które właśnie idą w głosowaniu ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:54, 6 maj 2019 (CEST)
Dodałem informacje do stron propozycji. Link do głosowania w kalendarzu znajduje się pod nazwą miesiąca. --Maattik (dyskusja) 20:45, 6 maj 2019 (CEST)

Stały TT[edytuj kod]

Proponuję aby pierwszy tydzień listopada był na stałe tygodniem wojskowym upamiętniającym Belissariusa i Joymastera. --Lukasz2 (dyskusja) 22:39, 29 kwi 2019 (CEST)

 • @Lukasz2 Śmiało, zgłoś propozycję już w tym roku! --Maattik (dyskusja) 19:28, 30 kwi 2019 (CEST)
  @Lukasz2. Z całym szacunkiem, ale Beli nie życzyłby sobie, aby jego imieniem nazywać akcję TT w obecnym formacie (czyli śmieciowa jakość, byle naklepać jak najwięcej stubów). Tak naprawdę TT są przeciwieństwem tego, co robił Beli (wystarczy spojrzeć na listę AnM jego autorstwa – większość nadal jest wyróżniona, mimo upływu lat i wciąż zmieniających się standardów). Akcję ku czci zasłużonych wikipedystów jak najbardziej można zorganizować, ale raczej skłaniałbym się ku MWA. Szoltys [Re: ] 19:40, 30 kwi 2019 (CEST)
  Zgadzam się z przedmówcą. Andrzei111 (dyskusja) 21:08, 30 kwi 2019 (CEST)
  Zachwyca mnie to, że równolegle w WMPL myślimy o MWA na wrzesień (to już w zasadzie pewne) i myślimy o upamiętnieniu przy okazji Haslibutta i Belissariusa. Wiecie - statuetka Złotego Halibuta, medal Belissariusa, te sprawy. Akurat ta dwójka miała duże dokonania w zakresie jakościowych haseł, więc w naturalny sposób mogą być patronami takiego konkursu. I czytając teraz, że powyżej padła równoległa sugestia, upewniłam się, że to Bardzo Dobry Pomysł. I zachęcam do szykowania sobie pracy pod wyróżnienia :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:48, 8 maj 2019 (CEST)

Może rzeczywiście się pospieszyłem. --Lukasz2 (dyskusja) 23:13, 30 kwi 2019 (CEST)

Dyskusja w Kawiarence nt. uzgodnienia trybu weryfikacji zgłoszonych artykułów z tematyką danego TT[edytuj kod]

Zapraszam do dyskusji na temat sposobu weryfikowania, czy zgłoszony w ramach danego TT artykuł jest zgodny z jego tematyką: Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Tygodnie_Tematyczne_–_próba_uzgodnienia. Jacek555 11:36, 10 paź 2019 (CEST)