Dzień Dobry TVN

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dzień Dobry TVN/Dzień Dobry Wakacje
Ilustracja
Reporter Filip Chajzer
Rodzaj programu magazyn poranny
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Prowadzący Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Magda Mołek i Marcin Meller, Kinga Rusin i Piotr Kraśko
Data premiery 3 września 2005[1]
Lata emisji od 2005
Czas trwania odcinka 175 min. (w niedzielę 150 min)
Format nadawania HD 16:9
Produkcja
Produkcja TVN
Stacja telewizyjna TVN, iTVN, TVN HD
Oficjalna strona internetowa

Dzień Dobry TVN (DD TVN) – poranny magazyn (morning show) telewizji TVN, nadawany od poniedziałku do soboty od 8:00 do 10:55, a w niedzielę od 8:30 do 11:00. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody. 28 listopada 2013 roku wyemitowano 2000 wydanie programu.

Program reemitowany jest także na antenie polonijnej stacji iTVN.

Od 2010 roku w czasie wakacji letnich program ten jest zastępowany przez Dzień Dobry Wakacje, który jest emitowany wyłącznie w weekendy. Oprócz tego, po głównym wydaniu programu emitowany była seria Dzień Dobry TVN Extra, prezentująca wywiady z aktorami filmów.

Wydania i prowadzący[edytuj]

Program Dzień Dobry TVN zadebiutował 3 września 2005 roku. Przez pierwsze dwa lata program emitowany był wyłącznie w weekendy. We wrześniu 2007 liczba wydań została zwiększona do siedmiu w tygodniu.

Gospodarze programu w dni powszednie
Dorota Wellman i Marcin Prokop
Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik[2]
Gospodarze programu w weekend
Magda Mołek i Marcin Meller
Kinga Rusin i Piotr Kraśko
Byli gospodarze programu
Robert Kantereit
Olivier Janiak
Wojciech Jagielski
Jolanta Pieńkowska
Bartosz Węglarczyk
Jarosław Kuźniar

Wydania weekendowe zawierają także serwisy informacyjne TVN24, przygotowywane specjalnie dla Dzień Dobry TVN (samo TVN24 w tym samym czasie emituje swój Poranek, z odrębnymi serwisami). Ponadto program zawiera codzienne przeglądy prasy.

Studio[edytuj]

Program nadawany jest na żywo ze studia TVN w Śródmieściu Warszawy, położonego kilka kilometrów od gmachu Media Business Centre. Studio urządzono na najwyższym piętrze budynku zlokalizowanego na rogu ulic Marszałkowskiej i Hożej. Duże okna sprawiają, iż niektóre segmenty realizowane są na tle panoramy ścisłego centrum Warszawy. W tym samym studiu realizowany był również program publicystyczny Kawa na ławę. Ujęcie z zainstalowanej w budynku kamery, pokazujące m.in. Pałac Kultury i Nauki, było wykorzystywane podczas pierwszych kilku sekund każdego wydania Faktów TVN (jako tło dla zegara).

Serwis internetowy[edytuj]

Oficjalny serwis internetowy programu Dzień Dobry TVN udostępnia materiały emitowane w telewizji i powstaje w redakcji internetowej TVN.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]