Dzika przyszłość (serial animowany)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dzika przyszłość
The Future Is Wild
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Kanada
Liczba odcinków 26
Liczba serii 1
Produkcja
Czas trwania odcinka 25 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 13 października 2007
Polska 6 kwietnia 2009
Stacja telewizyjna KidsCo
Lata emisji 2007-2008

Dzika przyszłość (ang. The Future Is Wild, 2007) – kanadyjski serial animowany, który jest emitowany w Polsce na kanale KidsCo. Oparty na dokumentalnym filmie Dzika przyszłość.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Za 200 tysięcy lat Ziemi zagrozi potężna epoka lodowcowa. Dziewczyna o imieniu C.G., zostaje wysłana w przyszłość, by znaleźć nowe miejsce dla zagrożonej ludzkości. Podczas podróży w czasie, przypadkowo trafia do XX wieku, gdzie spotyka Ethana, Emily i Luisa. Razem wyruszają w odległą przyszłość. Towarzyszy im mały Kalmagibon - Kalmuś. Ich misją jest rozwiązanie zagadek ewolucji Ziemi. Aby przetrwać, muszą nie tylko poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami klimatycznymi, lecz także z czyhającymi wszędzie dzikimi i niesamowitymi stworzeniami[1].

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • C.G. (Casiopea G) – futurystyczna dziewczyna z 12 000 roku. Jest obeznana w mechanice kwantowej i posiada wszelkie gadżety do rozwiązywania zagadek ewolucji. Tyko ona potrafi pilotować Czasolot. Musi wypełnić ważną misję, od której powodzenia zależą losy jej cywilizacji. Ukrywa przed ojcem Kalmka, aż do odcinka „Wyprawa na Pangeę II”.
 • Ethan – to urodzony przywódca. Uwielbia sporty ekstremalne i potrzebuje dużej dawki adrenaliny. Dzięki C.G., stawia czoła wielkim wyzwaniom, doskonale radząc sobie w futurystycznym świecie.
 • Emily – kocha zwierzęta. Spotykanie nowych stworzeń na każdym kroku to jej wyobrażenie raju. Problem w tym, że Emily chce zaprzyjaźnić się ze wszystkimi, a to nie zawsze jest możliwe...
 • Luis – zaryzykuje wszystko, aby zdobyć perfekcyjne ujęcie. Jego pasją jest fotografowanie akcji. Chce uwiecznić w kadrze majestat przyrody przyszłości. Ale biegając z aparatem za poruszającym się obiektem, często wpada w tarapaty.
 • Kalmek – to kalmagibon z przyszłości. Na pokład Czasolotu dostał się przypadkowo, kiedy C.G. zatrzymała się w północnym lesie. Kalmek jest bardzo inteligentny, naturalnie zwinny i posiada stereoskopowy wzrok. Jest bardzo milutki i inteligentny, ale także nieznośny. Lubi tańczyć przy dźwięku lasera.
 • Ojciec C.G. – wysłał ją na misję badania przyszłości. Zawsze sprawdza co się dzieje w Czasolocie. Nie wie o istnieniu Kalmka, aż do odc. „Wyprawa na Pangeę II”[2].

Zwierzęta[edytuj | edytuj kod]

 • Głuptaki waleniowate – ni to ptaki, ni to ssaki. Żyją na Europejskich lądolodach. Te przypominające foki ptaki rozwinęły się z głuptaków. Uwielbiają pływać i nurkować, są bardzo ciekawskie. Matki bardzo czule opiekują się młodymi. Ich wrogiem jest osacznik śnieżny. Odżywiają się rybami. Ich bronią są wymioty.
 • Osacznik śnieżny – potomek rosomaka, przypomina niedźwiedzia polarnego. Dzięki szablastym zębom bez trudu może złapać kudłoszczura lub głuptaka waleniowatego. Osaczniki zaciekle bronią swego terytorium, maja także wrażliwy węch. Żyją na Europejskich lądolodach.
 • Kudłoszczur – potomek świstaka, przypomina kapibarę. Kudłoszczury żyją w stadzie. To im przynosi korzyści, np. mogą się wzajemnie ogrzewać, albo ostrzegać się wzajemnie przed ich największym wrogiem - osacznikiem śnieżnym. Żyją na Europejskich lądolodach i odżywiają się trawą.
 • Mordokary – te potomki karakar żyją w stadach i polują na pawiakari. Mają bardzo ostry dziób i krótkie skrzydła zakończone pazurami. Są bardzo inteligentne i biegają z prędkością 68km/h. Żyją na amazońskiej prerii.
 • Pawiakari – rybożerne małpy, które rozwinęły się z ukari. Są przysmakiem mordokar. Żyją w stadach. Żyją na amazońskiej prerii.
 • Grzechoszczur – gryzoń, jego przodkiem był aguti. Ma na grzbiecie łuski, dzięki którym grzechszczur broni się przed wrogami i odstrasza intruzów. Jego przysmakiem są jaja mordokar. Występuje na amazońskiej prerii.
 • i wiele innych

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: Toya Sound Studios
Dialogi i reżyseria: Anna Klink, Patryk Steczek, Anna Kalisiak i Kamila Goworek
Dźwięk: Robert Buczkowski
Udział wzięli:

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera odcinka N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
06.04.2009 01 Elektryczny Rybak Electric Fisherman
06.04.2009 02 Ekstremalne z kamerą wśród zwierząt Extreme Bird Watching
06.04.2009 03 Niebo Lęk wysokości Sky High Anxiety
06.04.2009 04 Tonaż żółwiona Toratonnage
05 O szerokich horyzontach Think Big
06 Squibbon Zobacz Squibbon Czy Squibbon See, Squibbon Do
07 Poggle Nie zwierzak ... A jednak A Poggle's Not a Pet...Yet
08 Chory z urojenia Phantom Fear
24.08.2010 09 Przyszłość jest w podziemiach The Future Is Underground
10 Szczerość to podstawa Be True to Your Crew
11 Znak czasu Ulotka Sign of the Time Flyer
12 Usuwanie wyścigu Tour de France De-Tour de France
13 Nocne Marki Night Crawlers
14 Powrót na Pangeę II Sweet Home Pangaea II
15 Kumple z płycizny Shallow Pals
16 Rodzicielska pułapka Parent Trap
17 Dookoła świata w 80 minut Around the World In 80 Minutes
18 Małpie Rozumy Monkey Brains
19 Pływając ze wstęgowcami Swimming With Slickribbons
20 Bezpieczny strach Scared Safe
21 Może to olbrzym He Might Be Giant
22 Duch w maszynie? Ghost in the Machine?
23 Lekarstwo na wspólne zimno Megasquid Cure For The Common Megasquid Cold
24 Królowa kalmagibonów Queen of the Squibbons
25
26 Snowstalker w obcym kraju Snowstalker in a Strange Land

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Opis pochodzi ze strony media2
 2. Opis bohaterów pochodzi ze strony KIDSCOTV.TV

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]