EA Sports

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
EA Sports
Ilustracja
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Kalifornia
Siedziba Redwood City
Data założenia 1982
Forma prawna marka Electronic Arts
Zatrudnienie 7900 (2007)[1]
Dane finansowe
Przychody $4.02 miliardów USD (2008)[2]
brak współrzędnych
Strona internetowa

EA Sportsmarka używana przez Electronic Arts od 1993 roku, która tworzy i rozwija sportowe gry wideo. Na początku chwyt marketingowy Electronic Arts, którym próbował naśladować rzeczywisty styl życia sportowego sieci poprzez nazywanie siebie „EA Sports Network” (EASN) ze zdjęciami i poświadczeniami prawdziwych komentatorów, takich jak John Madden, szybko stało się logiem na okładkach takich serii gier jak NBA Live, FIFA, NHL, Madden NFL i NASCAR. EA Sports najczęściej co roku wydaje nowe wersje swoich gier[potrzebny przypis].

Większość gier pod tą marką jest tworzone przez EA Canada, studio Electronic Arts w Burnaby, British Columbia, a także przez EA Blackbox z siedzibą w Vancouver, British Columbia i EA Tiburon z Maitland, na Florydzie. Głównym konkurentem EA Sports jest 2K Sports.

Mottem EA Sports było If it's in the game, it's in the game, później zmienione na: It's in the game. Tę strategię wymyślił Don Transeth, motto zostało napisane przez Jeffa Odiorne i Michaela Wilde’a, a głos podkładał Andrew Anthony, stało się jednym z najbardziej znanych intro gier sportowych na całym świecie[3].

W odróżnieniu od większości firm, EA Sports nie ma specjalnych więzi z jedną platformą, co oznacza, że wszystkie gry tego producenta są dopuszczane do największej liczby obecnie dostępnych platform i czasami wspierają konkretną platformę długo po opuszczeniu jej przez innych deweloperów. Na przykład FIFA 98, Madden NHL 98, NBA Live 98 i NBA 98 zostały wydane na Sega Genesis i Super NES w 1997 roku; Madden NFL 2005 i FIFA 2005 miały wersje na PlayStation w 2004 roku (FIFA 2005 była również ostatnim tytułem wydanym na PlayStation). NCAA Football 08 była ostatnią częścią na Xboksa wydaną w 2007 roku. Madden NFL 08 miał również wersje Xbox i GameCube wydane w 2007 roku i był to ostatni tytuł wydany na GameCube. Madden NFL 09 było ostatnim tytułem wydanym na Xboksa. Dodatkowo NASCAR Thunder 2003 i NASCAR Thunder 2004 zostały wydane nie tylko na PlayStation 2, ale także na pierwsze PlayStation. EA Sports sponsorował angielski zespół Swindon Town FC z Football League Two w latach 2009-10. Do tej pory sponsoruje zespół EA Sports Cup z Irlandii.

Gry[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]