EC XV de Jaú

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
XV de Novembro Jaú
Pełna nazwa

Esporte Clube XV de Novembro

Przydomek

Galo da Comarca

Maskotka

Kogut

Data założenia

15 listopada 1924

Liga

III liga stanu São Paulo (Campeonato Paulista Série A3)

Państwo

 Brazylia

Stadion

Estádio Zezinho Magalhães

Prezes

Ricardo Artes

Trener

Belote

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

XV de Novembro Jaú - brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Jaú leżącym w stanie São Paulo.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub założony został 15 listopada 1924 pod nazwą Esporte Clube XV de Novembro. Założycielami klubu byli: José Piragine Sobrinho, Hermínio Cappabianca i inni sportowcy.

W 1951 XV de Jaú wygrał drugą ligę stanową pokonując w finale klub Linense z miasta Lins. Jako mistrz drugiej ligi XV de Jaú rozegrał baraż z ostatnim klubem pierwszej ligi stanowej - Jabaquara. Po wygraniu pierwszego meczu XV de Jaú przegrał drugie spotkanie i konieczny był trzeci mecz, który XV de Jaú wygrał, uzyskując pierwszy w dziejach klubu awans do pierwszej ligi.

W 1976 klub drugi raz zdobył mistrzostwo drugiej ligi stanu São Paulo.

W 1979 XV de Jaú po raz pierwszy zagrał w I lidze brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série A), plasując się ostatecznie na 56 miejscu.

W 1982 XV de Jaú ponownie zagrał w pierwszej lidze brazylijskiej, gdzie spisał się bardzo dobrze, zajmując w końcowej klasyfikacji 20 miejsce i zostawiając w tyle takie kluby jak SC Internacional, Cruzeiro EC czy Athletico Paranaense.

W 1988 klub wziął udział w rozgrywkach trzeciej ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série C), jednak odpadł już w pierwszym etapie zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]