edX

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
edX
Ilustracja
Typ strony

E-learning

Komercyjna

nie

Data powstania

maj, 2012

Autor

Massachusetts Institute of Technology i Harvard University

Rejestracja

wymagana

Wersje językowe

angielski, hiszpański, chiński, francuski

Strona internetowa

edX – edukacyjna organizacja non-profit udostępniająca masowe otwarte kursy online prowadzone przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata. Utworzona przez Massachusetts Institute of Technology i Harvard University. W kwietniu 2016 edX miała 917 kursów prowadzonych przez 96 instytucji. Serwis był notowany w rankingu Alexa na miejscu 639 [1].

Uczestnictwo w kursach oferowanych przez edX jest bezpłatne, płatne jest natomiast uzyskanie zweryfikowanych certyfikatów informujących o ukończeniu kursu.

Na stronie znajdują się kursy prowadzone m.in. przez Massachusetts Institute of Technology, Harvard University, University of California, Berkeley, California Institute of Technology, Columbia University, Cornell University, Politechnika Federalna w Lozannie, Princeton University, Stanford University, University of Toronto i wiele innych[2]. Większość kursów jest prowadzona w języku angielskim, ale oferowane są również kursy w języku chińskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim oraz kilku innych[3].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. edx.org Site Info. alexa.com. [dostęp 2020-05-05]. (ang.).
  2. Lista instytucji - edX.org
  3. Lista dostępnych kursów - edX.org

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]